مز و رازهای کشف نشده جهان

مز و رازهای کشف نشده جهان

  • سه شنبه 15 تير 1395 - 16:8

مز و رازهای کشف نشده جهان

اختصاصی بیست ستون: 

رمز و رازهایی که دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند توضیحی برایشان پیدا کنند. درحالی‌که هری هودیندی، شعبده باز بزرگ، طرفدارانش را که از سراسر جهان برای تماشای شعبده بازی او می‌آمدند، شگفت زده می‌کرد، ولی دانشمندان در سال‌های اخیر نتوانسته‌اند بسیاری از رموز کار او را کشف کنند.

البته علم هنوز نمی‌تواند جواب همه چیز را پیدا کند. از جمله مجسمه پنج تنی در ایسلند شرقی و در وسط اقیانوس آرام و یا سکه‌های پنج‌هزارساله دفن شده در آمریکا. با اینکه دانشمندان و متخصصین انرژی و وقت زیادی را بیهوده صرف تخمین زدن و یافتن توضیح علمی و منطقی برای این عجایب کرده‌اند، ولی هر چه بیشتر می‌گذرد آن‌ها بیشتر گیج و سردرگم می‌شوند.

1. مجسمه‌های موآی در ایسلند شرقی

عجایب جهان

رموز مجسمه‌های موآی ایسلند شرقی و قدمت آن، یکی از آن چیزهایی است که ما را شگفت زده می‌کند؛ اما عجیب‌تر این است که بدانیم هنوز سوالات بدون پاسخ بسیاری در منطقه ایسلند شرقی وجود دارند.

در سال 1722 یک کاشف هلندی، در ایسلند شرقی با چیز عجیبی مواجه شد. او در جستجوی زمین‌های بکر دست نخورده که به آن زمین‌های آسترالیس نیز گفته می‌شود، بود؛ که در آن زمان تصور می‌شد که این زمین‌های خاکی وجود داشته باشند به دلیل اینکه فکر می‌کردند که نیمکره شمالی و جنوبی زمین باید از نظر میزان وجود خاکی یکسان باشند.

در عوض او یک جزیره در میان اقیانوس آرام کشف کرد که بعدها نام آن را ایسلند شرقی گذاشتند. او بسیار شگفت زده شد که این جزیره مسکونی بود و حدود 2000 تا 3000 نفر در آن زندگی می‌کردند. شگفت‌آورتر این بود که این جزیره به طور کامل از دنیای اطرافش جدا بود.

این جزیره ازیک‌طرف، 1900 کیلومتر از نزدیک‌ترین جزیره قابل سکونت و از طرف دیگر 1400 کیلومتر از سواحل شیلی فاصله داشت. با وجود نبود امکان دسترسی، مردم راپانوئی که ایسلند را خانه خودشان می‌دانستند، توانسته بودند که 887 مجسمه که بعضی از آن‌ها 33 فوت ارتفاع و 82 تن وزن دارند را بتراشند و هر کدام از آن‌ها را تقریبا 17 کیلومتر جابجا کنند؛ و از همه عجیب‌تر این است که این کار را 700 سال پیش انجام داده‌اند. سوال مهم‌تر از اینکه چگونه مجسمه‌ها ساخته شدند، نحوه جابجایی آن‌هاست.

گفته می‌شود که ممکن است از طناب، سورتمه، غلتک و چرخ استفاده کرده باشند و یا اینکه مردم آن‌ها را ذره ذره تکان داده‌اند تا به محل مورد نظر برسانند. این روش‌ها مورد آزمایش قرار گرفت ولی در نتیجه، یا مجسمه‌ها آسیب می‌دید و یا اینکه برای تکان دادن آن‌ها فقط به اندازه 0.08 کیلومتر در روز، بیش از صدها نفر نیرو لازم بود.

حقیقت این است که ما هنوز نمی‌دانیم که چگونه این کار را انجام داده‌اند. ولی به هر طریقی که مردم راپا نوئی این کار را انجام داده‌اند حتما باید با صبر، خلاقانه و با نظم بوده باشد.

2. گنج جنوبی پنهان

عجایب جهان

سال 1865 بود و جنگ داخلی آمریکا در حال اتمام بود. درحالی‌که ارتش متحدین در حال انجام آخرین مارش نظامی خود بود، وزیر خزانه داری، جرج ترنهولم، سعی کرد که گنجینه ارزشمندی از طلا، نقره و جواهرات که فرمانده جفرسون دیویس و افرادش بعد از ترک ویرجینیا و قبل از اینکه دستگیر شوند آن را حمل می‌کردند را دوباره پیدا کند. همه این گنج ناگهان ناپدید شده بود و در میان آن‌ها 4000 کیلوگرم دلار نقره مکزیکی بود که همه آن‌ها ناپدید شده بودند. درباره چگونگی ناپدید شدن این گنجینه حدس و گمانه‌زنی‌های بسیاری وجود دارد. خیلی‌ها می‌گویند که محلی‌های جنوبی این گنج‌ها را دفن کرده‌اند و منتظر روز موعود برای به دست آوردن قدرت هستند، عده‌ای دیگر معتقدند که این گنج در دانویل ویرجینیا مدفون شده و هنوز هم آنجاست. بعضی دیگر هم ادعا می‌کنند که این گنجینه در اختیار یک مجمع مخفی به نام شوالیه‌های طلایی قرار دارد که در حال برنامه‌ریزی یک جنگ داخلی دیگر در آینده هستند؛ اما حقیقت این است که داستان این گنجینه هنوز ناشناخته باقی مانده است.

3. تپه گوبکلی

عجایب جهان

هرچند وقت یک‌بار اکتشافی جدید، ما را وا می‌دارد که بیشتر درباره انسانیت و اینکه چگونه به اینجا که امروز هستیم رسیده‌ایم، تفکر کنیم.

تپه گوبکلی در ترکیه، قطعا جزو همین اکتشافات است. بخشی از این تپه که واقع در لبه یک کوه است دارای 200 ستون به بلندی 20 فوت و وزن 20 تن است که به حالت 20 دایره بزرگ کنار هم قرار گرفته‌اند.

روی بیشتر ستون‌ها تصاویر حیوانات درنده حکاکی شده است؛ و هیچکدام از این‌ها حتی اگر 2000 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده بود زیاد تعجب آور نبود، ولی مسئله شگفت انگیز این است که این ستون‌ها تقریبا 13000 سال قبل ساخته شده‌اند. تخمین زده می‌شود که قدمت سنگ‌ها خیلی بیشتر از 8000 سال باشد.

وجود چنین بنایی کل تصور سنتی ما را نسبت به پیدایش تمدن واژگون می‌کند. ساخت بناهای مذهبی توسط گروه‌های شکارچیان، ما را به تفکر بیشتر وا می‌دارد.

قبل از کشف این سازه، ما تصور می‌کردیم که انسان‌های پیشین دارای سمبول، اجتماعات مذهبی و توانایی تقسیم کار که سه پیش نیاز اساسی برای ساخت بناهای عظیم می‌باشد، نبوده‌اند. ولی از قرار معلوم آن‌ها اجتماعات منسجمی برای ساخت چنین بناهایی را داشته‌اند. با مشاهده دقیق گوبکلی تپه، این شک را پدید می‌آورد که شاید ما داستان را برعکس متوجه شده باشیم. شاید این بنا به منظور ایجاد اتحاد و هماهنگی میان گروه‌های شکارچی ساخته شده باشد.

اما چنین بنایی سوالات بیشتری را در ذهن ما مطرح می‌کند. به عنوان مثال چگونه انسان‌های نخستین و کوچگرد که به تازگی از غارها بیرون آمده بودند، توانسته‌اند آن را بسازند؟ و اصلا چرا آن را ساخته‌اند؟

تحقیقات روی این بنا از سال 1996 آغاز شده است ولی هنوز خیلی از این سوالات بی پاسخ باقی مانده‌اند.

4. انسان‌های دریا

عجایب جهان

اواخر دوره برنز، تمدن به طرز شگفت انگیزی در نواحی اطراف دریای اژه و شرق مدیترانه در حال گسترش بود. پادشاهی‌ها سر برافراشتند، تفکیک طبقاتی صورت گرفت و تکنولوژی ظهور کرد. مایسینینی ها و مینوانی ها در یونان و جزیره کرت مستقر شدند؛ و هتیت ها کشوری را تشکیل دادند که امروزه به آن ترکیه می‌گوییم.

 و کنعانی‌ها کنترل زمین‌های مقدس را به عهده گرفتند که امروزه آن‌ها را به نام‌های اسرائیل، لبنان و اردن می‌شناسیم؛ اما در حوالی سال 1200 قبل از میلاد مسیح، کل جهان دچار تحول شد.

در عرض گذشت یک نسل، همه این تمدن‌ها از هم پاشیده شد و گویی از روی نقشه پاک شدند و آن‌هایی هم که نجات پیدا کرده بودند، هزاران سال پسرفت کردند و تا سال‌ها بعد نتوانستند که جایگاه خود را در هنر، معماری و فرهنگ بازیابند.

این واقعه بخشی از چیزی است که آن را از هم پاشیدگی عصر برنز می‌نامیم؛ و یکی از نقاط تاریک در تاریخ جهان به شمار می‌رود؛ و یکی از دلایل این از هم پاشیدگی عجیب، انسان‌های دریا که از نظر دانش و تکنولوژی در سطح پایینی بودند و به این تمدن‌ها تجاوز کردند و باعث نابودی آن‌ها شدند.

مشکل اینجاست که تاریخ شناسان هنوز نمی‌دانند که این انسان‌های دریا دقیقا از کجا آمده‌اند؛ و بعد از آخرین تجاوزشان که به مصر بود، چه اتفاقی برایشان افتاد و کجا رفتند؛ و همچنین مسئله عجیب دیگر این است که این انسان‌های دریا چگونه توانسته‌اند با تمدن‌هایی که از نظر تسهیلات نظامی خیلی از آن‌ها پیشرفته‌تر بودند، مبارزه کنند و آن‌ها را شکست دهند.

با مدارک کمی که از آن دوره موجود است و اطلاعات مبهمی که در دست است، ممکن است که هیچ‌وقت نفهمیم که این انسان‌ها که بوده‌اند و از کجا آمده‌اند.

5. ساختار آنتی کایترا

عجایب جهان

ساختار آنتی کایترا یک مکانیزم پیچیده و غیرقابل‌باور از یک کامپیوتر آنالوگ است که در سال 1900 در یک کشتی قدیمی در نزدیکی یونان پیدا شد.

از این دستگاه به منظور شناسایی و تعیین موقعیت صورت‌های فلکی استفاده می‌شده است که این کار را از طریق دنده‌های برنزی پیچیده انجام می‌داد.

نحوه عملکرد این دستگاه به خودی خود بسیار تاثیر گذار است، ولی چیزی که آن را غیرقابل‌باور می‌کند این است که در سال 100 قبل از میلاد مسیح ساخته شده است؛ و تقریبا 1000 سال قبل از اینکه تکنولوژی‌ای که حتی نصف پیچیدگی آن را داشته باشد، ساخته شود.

این دستگاه حتی قبل از اینکه ما دانشی درباره فضا و یا فیزیک داشته باشیم ساخته شده است. مکانیزم این دستگاه 1600 سال قبل از تولد گالیله و 1700 سال قبل از تولد ایزاک نیوتن، طراحی شده است.

توضیح منطقی این است که این دستگاه توسط روش‌های موثر ردیابی صورت‌های فلکی که در آن زمان کشف شده بوده و همچنین هنر چند صنعتگر خبره ساخته شده است.

اما هر چقدر هم که سعی کنیم باز هم نمی‌توانیم به تمام این سوالات پاسخ دهیم.

6. چاه پول جزیره اوک

عجایب جهان

در طول تاریخ ما همیشه داستان‌هایی در مورد گنج دفن شده و یا کتیبه های مخفی را دوست داشته‌ایم؛ اما یکی از شگفت‌انگیزترین گنجینه‌های پنهان در جایی در یک جزیره کوچک در سواحل نوا اسکاتیا در کانادا می‌باشد. اوک آیلند که به چاه پول نیز معروف است در سال 1795 کشف شد.

بعد از دو قرن کاوش، هنوز هم مقدار کمی از این گنج استخراج شده است، ولی همین مقداری هم که تا الان استخراج شده باورنکردنی است. زیر زمین، تعدادی تخته چوبی قرار داده شده و اولین کسی که سعی کرد که چاه را حفاری کند، چاه فرو ریخت و خیلی سریع پر از آب شد. در ارتفاع 90 فوتی چاه تابلویی قرار دارد که روی آن به صورت کدگذاری شده، چیزی نوشته شده است. بعد از انجام تحقیقات مشخص شد که نوشته روی آن این است:" چهل فوت پایین‌تر، دو میلیون پوند پول وجود دارد."

تلاش برای یافتن این گنجینه خیلی‌ها را به این منطقه کشانده است. از جمله رئیس‌جمهور فرانکلین روزولت که در جوانی به همراه دوستش هاوراد گریز یک تابستان را در آنجا به جستجوی گنج گذراند. این واقعا یکی از عجایب تاریخ است و از آنجایی که بعد از 200 سال تحقیق هنوز نمی‌دانیم که چه کسی و چرا این چاه را حفر کرده، به طور حتم این مکان را تبدیل به یکی از راز و رمزهای جهان می‌کند.

توجه شما را به 7 محصول پر مخاطبی که همراهان وبسایت ما از انها استقبال کردند جلب میکنیم :


1-بسته تحقیقی و اموزش درمان زودانزالی مخصوص اقایان بشتابید ( کلیک کنید )


2-اموزش چگونه همه را عاشق خود کنیم ( جهت مشاهده کلیک کنید )


3-اموزش درامد میلیونی از تلگرام بشتابید ( جهت مشاهده کلیک کنید )


4-بزرگ ترین بسته دعاهای بخت گشا - ازدواج - رزق و روزی


5-بزرگ ترین بسته علوم غریبه و باستان شناسی و دفینه یابی و گنج یابی

6-اموزش کسب درامد اینترنتی ( بسیار جامع ) با کار در خانه میلیاردر شوید


7-مجموعه بزرگ اموزش رانندگی و سوالات ایین نامه


.