چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر...

چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر...

  • سه شنبه 25 آبان 1395 - 15:49

چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر...

 نشریه تایم مانند سال‌های گذشته به انتخاب برترین ابداعات و اختراعات سال پرداخته است. در میان برترین فناوری‌های نظامی سال می‌توان به سریع‌ترین هواپیمای جهان، کاغذ دیواری ضد‌انفجار و لباس مرد آهنی اشاره کرد. کابل‌های حساس به شدت جریان و ماشین‌های لباس‌شویی که تنها با مصرف یک فنجان آب لباس‌ها را لکه‌گیری می کنند از برترین‌های انرژی سبز به‌شمار می‌روند.

کایت‌های زیرآبی سبز
خبرآنلاین: کایت‌های زیرآبی شرکت سوئدی مینتسو به سادگی می‌توانند کودکی و پرواز بادبادک‌ها را برای ما تداعی کنند. اما از آنجاکه چگالی آب شور دریا در اعماق آب 800 بار بیشتر از هوای اطراف ماست، توربین‌های متصل به این کایت‌های شناور می‌توانند انرژی قابل‌توجهی را تولید کنند.

این کایت‌های زیرآبی که «فناوری سبز در اعماق» نام گرفته‌اند، می‌توانند حتی وقتی جزر‌و‌مدی وجود ندارد نیز 500 کیلووات برق تولید کنند. اولین نمونه‌های آزمایشی این کایت‌ها، سال آینده در آب‌های ایرلند شمالی شناور خواهند شد. مدیران مینتسو امیدوارند این طرح بتواند سهم نیروگاه‌های جزر‌و‌مدی از تولید برق را به شکل قابل‌توجهی افزایش دهد.


 

 

 

 

ابزارهای الکتریکی که از بدن انسان نیرو میگیرند
برای انجام تمامی اعمال حیاتی و حرکت به انرژی نیاز داریم. هر دم‌ و ‌بازدم حدود 1 وات و برداشتن هر قدم نزدیک به 70 وات توان نیاز دارد. محققان دانشگاه پرینستون با استفاده از بلورهای پیزوالکتریک و لایه‌ای از مواد انعطاف‌پذیر، تلاش کرده‌اند انرژی جنبشی عضلات ساق پا را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند.

این بلورها می‌توانند درون پوتین‌های تا زیر زانو تعبیه شوند یا مستقیما به بدن متصل شوند. انرژی الکتریکی ایجاد شده توسط آنها در شارژ دستگاه‌های کوچک الکترونیکی یا ایمپلنت‌های طبی موجود در بدن فرد استفاده خواهد شد.

نمونه دیگر این فناوری، چکمه‌های شرکت Orange است که می‌توانند حرارت بدن را به جریان الکتریکی تبدیل کنند. البته در مدل فعلی هر 12 ساعت راه رفتن انرژی مورد نیاز برای شارژ تلفن همراه به مدت 1 ساعت را تأمین خواهد کرد.

اگر مانند مترو فضا محدود باشد و انسان‌های بسیاری در آن جمع شده باشند، دیگر برای تأمین انرژی به حرکت نیازی نیست. با استفاده از این انرژی حرارتی در متروی پاریس، بسیاری از خانه‌های ساخته‌شده برای افراد بی‌بضاعت در این شهر گرم می‌شوند. تا سال 2011 انتشار گازهای گلخانه‌ای از سیستم گرمایشی این خانه‌ها به یک‌سوم کاهش پیدا خواهد کرد.

کابل حساس به شدت جریان الکتریکی 
استفاده بهینه از انرژی الکتریکی و کاهش هزینه‌ها برای بسیاری از ما حائز اهمیت است. اما نمی‌توانیم میزان مصرف را دقیقه‌به‌‌دقیقه بررسی کنیم. شاید ایده تازه مؤسسه تعاملی سوئد، سازمانی غیرانتفاعی که تازه‌های فناوری و طراحی را دنبال می‌کند، بتواند کمک مؤثری برای درک مصرف لحظه‌ای انرژی در منزل باشد.

این مؤسسه کابل‌هایی حساس به توان مصرفی را طراحی کرده که با افزایش بار، مارپیچ‌های آبی‌رنگ روی آنها روشن‌تر و حجیم‌تر خواهند شد. این هشدار به عنوان مثال باعث می‌شود بدانیم مصرف برق در ضبط صوتی که دارد با صدای بلندش خانه را می‌لرزاند، بسیار بیشتر از مصرف آن در شرایط عادی است.

پیل‌های سوختی اکسید جامد
بسیاری از محققان برای تولید پیلهای سوختی هیدروژنی به عنوان یک شیوه پاک برای تولید انرژی تجاری تلاش می‌کنند اما این روش همیشه به دلیل هزینه‌های بالا با محدودیت‌های گوناگونی مواجه بوده است.

در حال حاضر شرکت تازه تأسیس بلوم‌انرژی در کالیفرنیا موفق شده با تولید پیل‌های سوختی اکسید جامد که با اکسیده کردن سوخت آنرا به الکتریسیته تبدیل می‌کنند و هر یک ابعادی نصف کانتینرهای بار دارند، روش مطمئنی برای تأمین انرژی الکتریکی پشتیبان با استفاده بهینه از انواع سوخت‌ها معرفی کند. پیل‌های فعلی از گاز طبیعی استفاده می‌کنند و بلوم‌انرژی امیدوارست بتواند در آینده این سوخت را با سوخت‌های سبز جایگزین کند.

گوگل، eBay و بسیاری از شرکت‌های فناوری واقع در منطقه سیلیکون ولی از این پیل‌ها برای تأمین انرژی پشتیبان استفاده می‌کنند. هر پیل سوختی بلوم‌باکس حدود 800هزار دلار قیمت دارد.

ماشین لباس‌شویی با حداقل مصرف آب  
کمتر پیش می‌آید زمانی که لباس‌های رنگی را جدا می‌کنیم به میزان آب مصرفی ماشین‌های لباس‌شویی فکر کنیم. اما مطابق تحقیقات زیراکس مصرف آب این ماشین‌ها تنها در ایالات متحده بالغ بر 1هزارمیلیارد لیتر در سال است. این شرکت موفق به ساخت ماشین لباس‌شویی شده که با استفاده از دانه‌های کوچک نایلونی چندبار مصرف لکه‌های ایجاد شده روی لباس‌ها را پاک می‌کنند. این دانه‌ها که لکه‌های روی لباس را جذب می‌کنند، تنها به یک فنجان آب برای هر بار شستشو نیاز دارند و تقریبا تا 6 ماه قابل استفاده هستند. آنها در کنار پاک‌کننده‌ها استفاده می‌شوند. این ماشین‌های لباس‌شویی از سال آینده وارد بازار خواهند شد، با استفاده از آنها مصرف آب بیش از 90درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

تیغه آبی برای از بین‌بردن بمب
این سلاح که در افغانستان به کار گرفته خواهد شد، نمونه تازه‌ای از سلاح‌های تخریب بمب و مواد منفجره است. این سلاح از یک بدنه شفاف پلاستیکی ساخته شده که مجهز به یک هسته کوچک منفجره و پر از آب است. زمانی که دستگاه فعال شود، یک تیغه قوی و برنده از آب ایجاد خواهد کرد که می‌تواند بدنه بمب را بشکافد و آنرا منهدم کند. 7000 عدد از این اسلحه که در آزمایشگاه ملی سندیا در نیومکزیکو تولید شده به افغانستان ارسال خواهد شد. قیمت هر دستگاه 58 دلار برآورد شده است.

مواد منفجره با خطرات انفجاری کمتر
تی.ان.تی ماده منفجره‌ای با قابلیت انفجاری بالا است. تکان‌های شدید هنگام حمل‌و‌نقل آن یا برخورد گلوله با محموله حاوی این ماده می‌تواند به انفجار ناخواسته آن منجر شود و به سربازان آسیب برساند. اما ماده منفجره جدید IMX-101 که حاصل 4 سال تلاش محققان در مرکز مهندسی و توسعه تحقیقات جنگ‌افزار و زرادخانه‌ها است، به مراتب در برابر دما و ضربه مقاوم‌تر است. هر کیلو از این ماده 1.3 برابر گران‌تر از هر کیلو تی.ان.تی است اما استفاده از آن ایمن‌تر خواهد بود و امکان ذخیره آن به شکل فشرده و نزدیک‌تر به سربازان وجود خواهد داشت.

هواپیمایی با سرعت 1700 متر‌بر‌ثانیه
هواپیمای بدون بال ایکس514 یکی از پروژه‌های پیشرو ارتش آمریکا برای دستیابی به تمامی هدف‌های نظامی در نقاط مختلف جهان است. این هواپیمای فوق‌العاده که شبیه به کوسه طراحی شده، سریع‌ترین هواپیمای جهان است. دماغه ایکس514 به شکلی هوشمندانه طراحی شده و می‌تواند رشته امواج صوتی را به شکلی بشکند که از زاویه مناسب شکستن آنها برای شتاب بهتر استفاده کند.

 

کاغذ دیواری که جلوی موج انفجار را می‌گیرد
این کاغذ دیواری که X-Flex نام دارد، نمی‌تواند تأثیر چندانی روی بهبود ظاهر خانه‌ها داشته باشد اما می‌تواند از آنها در برابر موج انفجار، گلوله‌های انفجاری و بلایای طبیعی محافظت کند.

این کاغذ دیواری از پاراآرامید قوی و سبک همراه با پوشش کشسان پلیمر ساخته شده و به مراتب از دیواری که آنرا پوشانده، مقاوم‌تر است.

ایکس‌فلکس آنقدر قدرتمند است که پیش‌بینی می‌شود برای پوشش داخلی پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در خارج از مرزها به کار گرفته شود. البته باید پوشش جداگانه‌ای برای پنجره‌ها طراحی شود.

طراحی لباس مرد آهنی
این لباس مرد آهنی که XOS 2 نام دارد، اولین‌بار در اختیار سربازان قرار خواهد گرفت تا بتوانند تجهیزات مورد نیاز و ادوات جنگی تا وزن 90 کیلوگرم را به راحتی با خود حمل کنند. شاید در آینده انواعی از این لباس برای کودکان دوستدار مرد آهنی نیز طراحی و به بازار عرضه شود.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

 

چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر - سایت ...

harooz.rozblog.com/post/80/چند-نمونه-از-تبدیل-علم-به-فناوری-در-سالهای-اخیر.html
۴ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - نشریه تایم مانند سال‌های گذشته به انتخاب برترین ابداعات و اختراعات سال پرداخته است در میان برترین فناوری‌های نظامی سال م چند نمونه از جدیدترین ا.

چند نمونه از جدیدترین اختراعات بشر - تکناز

www.taknaz.net/news_detail_15580.html
نشریه تایم مانند سال‌های گذشته به انتخاب برترین ابداعات و اختراعات سال پرداخته است در میان برترین فناوری‌های نظامی سال م چند نمونه از جدیدترین ا. ... دنیای علم و تکنولوژی .... پرینستون با استفاده از بلورهای پیزوالکتریک و لایه‌ای از مواد انعطاف‌پذیر، تلاش کرده‌اند انرژی جنبشی عضلات ساق پا را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند.

چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر - بلاگ خوان

harooz.rzb.atesbr.ir/post532102.html
نشریه تایم مانند سال‌های گذشته به انتخاب برترین ابداعات و اختراعات سال پرداخته است در میان برترین فناوری‌های نظامی سال م چند نمونه از جدیدترین ا. ... دنیای علم و ...

دستاوردهای علمی ایرانی ها در سال گذشته - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/46820/دستاوردهای-علمی-ایرانی-ها-در-سال-گذشته
در سال گذشته بسیاری از دانشمندان ایرانی مقیم خارج به دستاوردهای علمی و فناوری بسیاری دست ... طی یک هفته این باکتری این ماده سمی را به تکه ای از طلا تبدیل کرد.

تبدیل علم به فناوری را که در سالهای اخیر اتفاق افتاده اند را ...

4txt.ir/تبدیل-علم-به-فناوری-را-که-در-سالهای-اخیر/
تبدیل علم به فناوری را که در سالهای اخیر اتفاق افتاده اند را بنویسید و درباره فواید و زیان های آنها گفت و گو کنید. یک ایده جالب! طراحی کره ای پرینتری جمع و جور و ...

متولد ماه مهر - پاسخ سوالات علوم هفتم

www.classeabi.blogfa.com/category/6
در گروه خود چند مورد از تبدیل علم به فناوری در سال های اخیر را بنویسید و درباره فواید و زیان های آنها گفتگو کنید. نمونه ای از تبدیل علم به فناوری نحوه آزاد سازی انرژی ...

چند مورد از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر درایران علوم ...

weblog24.site/.../چند-مورد-از-تبدیل-علم-به-فناوری-در-سالهای-اخیر-درایران-علوم-هفت...
نتایج جستجوی عبارت ' چند مورد از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر درایران علوم هفتم ' از بین کلیه اطلاعات و وبلاگهای ثبت شده در سایت در زیر نمایش داده شده است ...

چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر | جستجو در ...

weblog24.site/list/چند-نمونه-از-تبدیل-علم-به-فناوری-در-سالهای-اخیر.html
نتایج جستجوی عبارت ' چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر ' از بین کلیه اطلاعات و وبلاگهای ثبت شده در سایت در زیر نمایش داده شده است و شما میتوانید با ...

چند مورد از تبدیل علم به فناوری - انشا

enshaa.blogsky.com/1395/07/04/post-5/چند-مورد-از-تبدیل-علم-به-فناوری
۴ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - نمونه هایی از تازه های فناوری(1) - تبیان ... تبدیل علم به فن آوری از مهم ترین ماموریت ها و مسئولیت های .... اگه میشه چند مورد همراه با فواید و زیان های تبدیل علم به فناوری بگذارید. 12. ... دستاوردهای علمی ایرانی ها در سال گذشته - برترین ها.

نمونه هایی از تازه های فناوری(1)

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=147036
۲۱ آذر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - معرفي و بررسي جديدترين هاي فناوري های اين ماه. ... دستگاهی برای تبدیل کاغذ باطله به مداد، طرحی برای حفاظت از جنگل ... سوال پیش بیاید که مگر یک نفر چند مداد در سال استفاده میکند که ارزش آن را ... از دنیای علم و تکنولوژی چه خبر؟

چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر | بیسترینها

harooz.bistarinha.xyz/page-38240.html
نشریه تایم مانند سال‌های گذشته به انتخاب برترین ابداعات و اختراعات سال پرداخته است در میان برترین فناوری‌های نظامی سال م چند نمونه از جدیدترین ا. ... دنیای علم و ...

چند مورد از تبدیل علم به فناوری - فان گستر

www.marande.ir/132768/چند-مورد-از-تبدیل-علم-به-فناوری/
۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ... ها و مسئولیت های …. اگه میشه چند مورد همراه با فواید و زیان های تبدیل علم به فناوری بگذارید. ۱۲. ... چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر.

چند مورد از تبدیل علم به فناوری در سال های اخیر | جستجو - وبلاگ

weblog24.click/list/چند-مورد-از-تبدیل-علم-به-فناوری-در-سال-های-اخیر.html
سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی فناوري نوآوری موسوم به INOTEX 2014 توسط پارک فناوري پردیس با حمایت معاونت علمی فناوري ریاست‌جمهوری طی روز‌هاي دوم تا چهارم ...

تبدیل علم به فن آوری زمینه ساز حماسه اقتصادی - راسخون

rasekhoon.net › ... › تبدیل علم به فن آوری زمینه ساز حماسه اقتصادی
براین اساس می توان گفت که تبدیل علم به فن آوری از مهم ترین ماموریت ها و ... به عنوان نمونه خانم دکتر زوئینگ جین (1995) در فصل اول کتاب تغییر جهانی فن آوری، .... لطفا برای ما هفتمی ها هم درمورد علوم مطالبی بگذارید که در مورد فناورئ های سال های اخیر باشد مرسی ... اگه میشه چند مورد همراه با فواید و زیان های تبدیل علم به فناوری بگذارید.

دبیرستان شاهد لارستان

www.saiede80.blogfa.com/
واژهٔ زیست‌فناوری (به انگلیسی: Biotechnology) (بیوتکنولوژی) نخستین بار در .... چند مورد از تبدیل علم به فناوری را که در سالهای اخیر اتفاق افتاده اند بنویسید؟

علم و فن (آموزش علوم و کارو فناوری)

herfeh-oloom.blogfa.com/
برگزاری جشنواره کارو فناوری در دبیرستان نمونه علامه امینی بناب .... فاصله مولکولها در حالت گازی در حدود چند ده برابر فاصله آنها در حالت مایع و جامد است. ... در سال ۱۹۹۵ اخباری مبنی بر کشف حالت پنجم ماده توجه تمامی اذهان علمی را به خود جلب کرد. .... تبدیل انرژی الکتریکی به گرمایی ( بخاری برقی ، اتوی برقی ، هویه برقی ، سماور برقی ...

فواید مضرات چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر | ...

weblog24.link/.../فواید-و-مضرات-چند-نمونه-از-تبدیل-علم-به-فناوری-در-سالهای-اخیر...
عبارت فواید و مضرات چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر به صورت خودکار از بین اطلاعات درج شده در وبلاگها انتخاب شده و مسولیت این مطالب بر عهده نگارنده ...

طنز - سوالات علوم هفتم به همراه پاسخ

amin412.blogfa.com/post/4
فصل 8 : انرژی و تبدیل های آن 34 : فصل 1 منابع ... نمونه هایی از موفقت ها و نواوری های متخصصان ایرانی در سال های اخیر را بنویسید ؟ ... تبدیل علم به عمل فناوری نامیده می شود . ... یک فناوری مثال بزنید و چند مورد از مزایا و چند مورد از معایب آن را بنویسید .

25 اختراع برتر 25 سال اخیر - خبرآنلاین

www.khabaronline.ir/detail/259558/science/technology
۴ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - دانش > فناوری - 25 اختراع برتر سال‌های اخیر به انتخاب پاپ‌ساینس: از سیستم ترمز ای. ... اولین اختراع برتر 25 سال گذشته متعلق به صنعت هوافضا است و .... توانایی القای سلول‌های بنیادی و تبدیل آنها به بسیاری از انواع سلول‌ها و حتی بافت‌ها .... برای هر مشکل دنیای امروز صدها کتاب علمی و کارشناسی و صدها متخصص و ...

دانش و فناوری در ایران - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/دانش_و_فناوری_در_ایران
دانش در ایران قدیم به دو دوره قبل از ظهور اسلام و بعد از اسلام طبقه‌بندی می‌شود. ... و مشخصات دیگر خود را عوض کند و به یک ترکیب یا عنصر دیگر تبدیل شود». ... به گفته میلانی، دانشکدهٔ علوم سیاسی دانشگاه استنفورد فرار مغزها در چند سال ... دیگر، تعداد دانشجویان ایرانی در مقاطع پیشرفته دانشگاهی در سالهای اخیر سیر نزولی داشته‌است.

نگاهی به دنیای علم و فن آوری - بولتن نیوز

www.bultannews.com › صفحه نخست › سیاسی
۳۰ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - اما این یکی با نام Terrafugia Transition جدی تر از بقیه و از ۵ سال پیش به طور جدی ... در کنار آن ابزارهای موبایل هم در حال تبدیل شدن به مصرف کنندگان بزرگ اینترنت هستند. .... اخیرا سایتی به نام blendtec که مخلوط کن‌های حرفه ایی تولید و به فروش ... را در داخل آن قرار می‌دهند تا در چند ثانیه آن را به پودر تبدیل کنند!!

سوالات متن درس اول علوم با جواب

vatanbozorg.vcp.ir/page-علوم-هفتم.../50348-سوالات-متن-درس-اول-علوم-با-جواب.html
۶ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - نمونه هایی از موفقت ها و نواوری های متخصصان ایرانی در سال های اخیر را بنویسید ؟ سد کرخه ... تبدیل علم به عمل فناوری نامیده می شود . ساخت خودرو ... یک فناوری مثال بزنید و چند مورد از مزایا و چند مورد از معایب آن را بنویسید . فناوری ...

چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر

www.daftar-ensha.ir/post/8/چند-نمونه-از-تبدیل-علم-به-فناوری-در-سالهای-اخیر.html
۱۹ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - در گروه خود چند مورد از تبدیل علم به فناوری در سال های اخیر را بنویسید و درباره فواید و زیان های آنها گفتگو کنید. نمونه ای از تبدیل علم به فناوری ...

مروري بربرخي پيشرفت هاي علمي و فني ايران در سال گذشته

namazjomehkhaf.blogfa.com/post-370.aspx
به همين دليل هر گامي که به سوي پيشرفت در فناوري و علوم نوين در غرب برداشته مي ... مي شود طي سال هاي اخير پيشرفت چشمگيري كرده و توانسته با طي مسيري پرفراز و ... تر و با پيش بيني كمتر از نصف قيمت نمونه خارجي، براي بيماران فراهم شده است. ..... ساحلي، خط توليد چند نوع از شناورهاي گشتي در سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع ...

مقالات علمی - آبشکوه

abeshkooh.persianblog.ir/page/maghalat
فناوری‌های جدید در دو دهه اخیر تأثیرات بسیاری بر زندگی ما داشته‌اند و تا حدودی ... این فن‌آوری در سال 1975 میلادی از سوی کشورهای مذکور به صورت آنالوگ به بازار .... جوانان را ترغیب و تسلیم خود ساخته و آنها را به مصرف‌کننده دائمی محصولات خود تبدیل نمایند. .... در پایان بخش الف نتیجه چند تحقیق در ارتباط با تلفن همراه و امواج آن را بیان ...

دستاوردهای ایران

www.iranianmind.blogfa.com/
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید ایرانی ، در فهرست «ستارگان آینده فناوری ... 30 محقق جوان زیر 30 سال به دلیل دستاوردهای برجسته آنها در حوزه فناوری درج شده که ... مؤسسه علوم و فناوری رنگ درباره پژوهش انجام گرفته، اظهار کرد: این تحقیق به ... راه اندازی شبکه ی بازار یکی از اقدامات خوب و موثر صدا و سیما در این چند وقت اخیر می باشد .

علم و فناوری - چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر ...

magifa.com/detail/2263261/article/3
را از میدان به در ... قبل تبدیل به ... ... از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر. ... علم و فناوری. - تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر.

[PDF]ضرورت تبديل دانش به فنآوري و ثروت ملي - Science Cultivation

www.sciencecultivation.ir/far/pdf/sc05/5-1.pdf
نشریه نشاء علم، سال سوم ،شماره اول، دی ماه 91. 6. ضرورت تبديل دانش به فنآوري و ثروت ملي. چکیده. در دوران كنوني تولید علم و جنبش علمي با رونق و پیش رفت ...

چالش حوزه علمی کشور، تبدیل علم به فناوری است - همشهری

hamshahrionline.ir/details/90565
۲۴ شهریور ۱۳۸۸ ه‍.ش. - گروه دانش- حمید ضیایی پرور: تبدیل علم به فناوری چالشی اساسی است که کشور در حوزه ... این موضوعی بود که در گزارش اخیر همشهری نیز بر آن تاکید شد. ... وی به همشهری گفت: تاسیس 24 پارک علم و فناوری در سال 1387 و راه‌اندازی ده‌ها ...

10 اختراع خارق‌العاده ای که تا به حال حتی اسم‌شان را هم نشنیده اید!

www.topinearth.com/.../10-اختراع-خارق-العاده-ای-که-تا-به-حال-حتی-اسم-شان-را-هم-نشن...
۲۷ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - برای هر ابزار جدیدی که به یک وسیله ی پر مصرف تبدیل شده و زندگی ما را ... در این مقاله، ۱۰ اختراع از عجیب ترین پیشرفت های تکنولوژیکی سال های اخیر را به شما معرفی ... قرار دهند، هر چند به نظر می رسد که هنوز راه درازی را برای کسب مقبولیت عمومی و ..... که این نوع تکنولوژی عصبی، یک ذهنیت کاملا علمی تخیلی است.

سیاست‌های علم و فناوری ما را به کجا می‌رساند؟ - ديگران - ...

farsi.khamenei.ir/others-dialog?id=27770
۶ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - یکی از موضوعاتی که در یک دهه‌ی اخیر به‌طور عام و امسال به طور خاص از سوی رهبر ... بخش دیگر این پیشرفت، تبدیل دانش‌ها و نتایج علمی به فناوری و صنعت ... فقط چند سال فاصله بیفتد، آن وقت رسیدن به سایر کشورها دشوار خواهد بود.

نمونه هایی از تبدیل علم به فناوری در سال های اخیر | جستجو در ...

weblog24.xyz/list/نمونه-هایی-از-تبدیل-علم-به-فناوری-در-سال-های-اخیر.html
نتایج جستجوی عبارت نمونه هایی از تبدیل علم به فناوری در سال های اخیر از بین کلیه ... چند زبانی به خاطر رنگهاي چند اخلاقی که ما در زندگی داریم ، دلهاي نمونه را رنگ به ...

علم و فناوری

uzbek.irib.ir/persian/تولیدات/علم-و-فناوری
اگر قادر هستید که از یک بسته چند عدد چیپس به دهان بگذارید مشکل چندانی پیش .... همان‌طور که متخصصان طب سنتی می‌گویند، کودکان زیر یک سال، به هیچ عنوان نباید آن را ... برای نمونه، شب ادراری را در اطفال درمان می‌کند، همچنین موجب جذب آب و کاهش میزان ...

فناوري نانو چيست؟

autoir.ir/page.php?id=177
نانوتکنولوژی، فناوری جدید است که تمام دنیا را فرا گرفته است و به تعبیر دقیقتر. ... به عنوان نمونه كميته مشاوران رئيس‌جمهور آمريكا در علوم و فناوري در تأييد برنامه ملي .... در طي چند سال اخير فناوري‌نانو به عنوان جزء مهمي از صنعت غذا تبديل شده است.

فناوری - کافان98

www.kfun98.ir/tag/فناوری
چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر نشریه تایم مانند سال‌های گذشته به انتخاب برترین ابداعات و اختراعات سال پرداخته است.…,فناوری,کافان98.

علم بهتر است یا تبدیل علم به ثروت؟

www.entekhab.ir/fa/news/268699/علم-بهتر-است-یا-تبدیل-علم-به-ثروت
این دغدغه گرچه همواره وجود داشته اما در سال های اخیر با رشد تعداد دانشجویان در مقاطع ... تبدیل علم به ثروت یکی از برنامه های اصلی دکتر حمید میرزاده، برای دانشگاه آزاد ... کار دانشگاه قرار گیرد چرا که امکان تبدیل علم و فناوری موجود به ثروت، فراوان است. ... تا بتوانند نمونه های پژوهشی خود را ساخته و به تبدیل علم به ثروت کمک کنند، باید ...

[PDF]درس ششم: ورزش و نیروی )١ - پایگاه کتاب های درسی ، اداره کل ...

www.chap.sch.ir/sites/default/files/books/91-92/196/052-105-C74-27.pdf
نیرو به ساده ترین شکل، به صورت هُل دادن )فشار نیروی خالص: ... در محاوره های معمولی استفاده می شود معادل علمی آن که همان »هل دادن یا کشیدن« است را باید ابتدا جا بیندازیم ..... 2ــ دانش آموزان در درس کار و فناوری با نرم افزارهای Word و Power Point آشنا شده اند ..... برای افزایش مهارت کار با میکروسکوپ چند نمونه فعالیت بیان شده، از جمله مشاهدهٔ ...

ايران در مسير پيشرفت علم و فناوري - JameJamOnline.ir

www1.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100898549132
۲۱ بهمن ۱۳۸۷ ه‍.ش. - توجه ویژه به علم و پیشرفت‌های محسوس در این حوزه در شرایطی در کشور ایجاد شده است .... تبدیل به همه سلول‌های انسانی از قبیل عضله قلبی، عصب، عضله و دیگر سلول‌ها را دارا ... به عنوان نمونه کشور ترکیه پس از ایران صاحب این فن‌آوری شده و ... چشمگیر در زمینه توسعه دانش میکروالکترونیک در چند سال اخیر به شمار می‌آید.

فواید و مضرات استفاده از اینترنت - اطلاعات و سرگرمی

pesareshoja2.persianblog.ir/post/12/
۲۸ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - اینترنت به عنوان یک وسیله آموزشی، زمانی وارد دانشگاه ها و مدارس شد که اغلب مردم ... انجام شده در ماهای اخیر مشخص شده است که بیش از 40 درصد استفاده های کار بران ... مانند دولت اسلامی ایران با استفاده از فناوری فیلترینگ توانستند تا حدودی این ... پس از چند سال میلیون ها نفر به این شبکه بزرگ پیوستند، اینترنت به ...

تکنولوژی - جدیدترین خبرهای علمی روز دنیا

methodicalnews.persianblog.ir/tag/تکنولوژی
به گزارش ایتنا از دویچه‌وله، شمار گوشی‌های هوشمند در جهان، در چند سال گذشته .... یک دانشمند فضایی، یک محقق روباتیک، یک روزنامه نگار حوزه علم و فناوری، یک .... شرکت اتریشی ادعا می کند که این محصول نسبت به نمونه های فعلی موجود در بازار می .... شاید هم همانند سریال Hero سفر در زمان تبدیل به قابلیت ژنتیکی برخی انسان ها خواهد شد؟

زندگی در دنیای کاروفناوری - مطالب علم و فناوری - زندگی با ...

nowin.mihanblog.com/post/category/3
۱۵ بهمن ۱۳۸۷ ه‍.ش. - برچسب ها: تولید برق، تبدیل انرژی انسان به برق، تولید برق از زندانیان برزیل، .... در ادامه مطلب چند نمونه خلاقیت وابتکار را مشاهده می کنیم: ... در سال های اخیر، دشمنان اسلام با شیوه های مختلفی به جنگ با مقدسات مسلمانان برخواسته اند.

نگاهی به اتفاقات مهمی که در سال ۲۰۱۵ در جهان فناوری رخ خواهد داد

www.yjc.ir/fa/.../نگاهی-به-اتفاقات-مهمی-که-در-سال-۲۰۱۵-در-جهان-فناوری-رخ-خواهد-داد
۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - روندهای طراحی وب در عرض چند سال اخیر تغییرات بسیاری داشته است و این ... در مورد روندهای طراحی وب در سال 2015 پیش بینی هایی انجام شده است که در ادامه به چند نمونه از آن ... به یکی از مهم ترین فاکتورهای امتیازدهی موتورهای جست وجو تبدیل شده است. .... اقتصادی · فضای مجازی · فرهنگی هنری · علمی پزشکی · فیلم و صوت ...

علوم تجربی متوسطه اول

www.olom92n2.blogfa.com/
علوم تجربی متوسطه اول - کلیه مسایل علوم تجربی آموزش پرورش در دوره متوسطه. ... در هر ثانیه ۲/۴ میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می‌شود. .... اصطلاح آرایش به کل صفحه انرژی اشاره می‌کند، اگر چه آن از یک یا چند هزار مدول ساخته شده باشد، آن ..... در سال‌های اخیر در بسیاری از کشورهای جهان برداشت آب از منابع زیرزمینی از میزان تغذیه ...

نکات مهم فصل اول و فصل دوم علوم تجربی هفتم (متوسطه یک)

ferdows-oloom.samenblog.com/169.html
۱۳ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - نمونه سوال علوم تجربی ترم دوم (خردادماه) سال دوم راهنمایی با پاسخ .... چند آزمایش ثابت شد و به نتیجه رسید ، فرضیه ما تبدیل به نظریه علمی می شود . ... تولید سوخت هسته ای و استفاده از آن نمونه ای از تبدیل علم به فناوری است که در آن

سوالات فصل به فصل علوم پایه ی هفتم - سايت تخصصي علوم ...

www.olom20.loxblog.com/.../سوالات%20فصل%20به%20فصل%20علوم%20پایه%2...
3- فناوری یعنی چه؟ یک فناوری نام ببرید. 4- علوم تجربی به چند شاخه تقسیم شده است؟ نام ببرید. 5- دو نمونه از تبدیل علم به فناوری را بنویسید.از نظر شما این فناوری ...

[PDF]انتخاب دو دانشجوی دکتری دانشگاه به عنوان دانشجويان نمونه ...

www.iust.ac.ir/files/site1/payam/payam_81.pdf
مرحله تولید علم به مرحله تبدیل علم تولید شده به ثروت و كاربردی كردن آن در سطوح مختلف جامعه. این حركت، ... چرا كه با بكارگیری علم و فناوری های جدید در حوزه تولیدات. است كه می .... در مجالت علمي- ترویجی و ارایه سیزده مقاله در پنج سال اخیر براي. كنفرانس هاي داخلي ..... دبیرخانه همایش، چند ســخنرانی و میزگرد علمی را نیز در بر. می گرفت.

مزایا و معایب فناوری‌های پوشیدنی جدید - رصد خانه علم، فناوری ...

spstino.com/VisitorPages/show.aspx?IsDetailList=true&ItemID=5764,1
در سال های اخیر، تکنولوژی جدیدی با عنوان "ابزارهای پوشیدنی"Wearable Tech" وارد ... تبدیل به وسایل هوشمندی شوند که از آنها با عنوان ابزارهای پوشیدنی یاد می شود.

اخبار جذب هیات علمی در سال 95 | «ای استخدام»

www.e-estekhdam.com/اخبار-جذب-هیات-علمی/
۶ روز پیش - در این صفحه اخبار لحظه به لحظه جذب هیات علمی اعلام میشود ..... بود، اما در چند سال اخیر سعی کرده تا با تحول برنامه ای به توسعه کیفی دست یابد. ... علوم، تحقیقات و فناوری برنامه‌ زمانبندی‌ شانزدهمین فراخوان جذب اعضای .... فرآیند تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد ...... دانلود نمونه سوالات استخدامی.

تبدیل علم به فناوری را که در سالهای اخیر اتفاق ... - پایان ... - ...

iranimag.ir/detail/1888275/article/4
تبدیل علم به فناوری را که در سالهای اخیر اتفاق افتاده اند را بنویسید و درباره ... احتمالا زندگی این چند ماه پیش از تولدتان با ناهمواری های زیادی همراه بوده است، اما طی ...

۵ نکته درباره تکنولوژی - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/343953/۵-نکته-درباره-تکنولوژی
اساس این نظریات، مطالعات و تحقیقات ۳۰ ساله‌ای است که در زمینه‌ی تاریخ تحولات تکنولوژیک داشته‌ام ... این صنعت، استقراء را به ما داد ولی حساسیت‌های مذهبی را تبدیل به موهومات و خرافات کرد. ... و قطعاً سوال آخر مهم‌تر است، چرا که کمتر طرح شده است. ... برای محققان برجسته و حرفه‌ای در زمینه فیزیک و سایر علوم طبیعی بسیار ضروری است.

ترویج علم در ایران - انسان شناسی و فرهنگ | انسان‌شناسی، علمی ...

anthropology.ir/node/22587
من از سال 84 به دنبال همین مفهوم هستم و باور دارم که ما در ایران اصلا نمی‌دانیم علم یعنی چه، ... بسیاری از اموری که ما امروزه بر سر آن اصرار داریم علم نیستند بلکه فن‌آوری ... آقای خسرو خاور چند سال پیش یک کار میدانی هم در این رابطه انجام داد و نشان داد که ما در ... چیزهایی که مثلا در مورد مفهوم سکولار گفته می‌شود را من طی دو سال اخیر جمع‌آوری ...

علوم nbic بایگانی | تولید محتوا | برون سپاری محتوا | سنجاقک

sanjaghak.org/tag/علوم-nbic/
۲۶ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - فناوری نانو، فناوری اطلاعات، علوم شناختی و زیست‌فناوری؛ چهار ضلع دانش ... این تفکر در سال‌های اخیر دچار تحولات اساسی شده است. ... تا چند سال آینده، اگر به عنوان نمونه بخواهید سیستمی پردازشی برای استفاده در حوزه فناوری ... می‌پروراند که از ماشین‌ها برای تکمیل توانایی‌های خود و تبدیل شدن به ابرانسان استفاده کند.

الف - علم زدگي مفرط و کم توجهي به فناوري

alef.ir/vdciqzav.t1aqv2bcct.html?86186
۱۶ آبان ۱۳۸۹ ه‍.ش. - مطابق سند راهبردي توسعه فناوري نانو، ايران بايد تا سال 1393 به ... براي نمونه رصدخانه علم و فناوری هلند شاخص های ارزیابی علم و فناوری را ... سال های گذشته اندوخته است و اکنون بدون اتلاف وقت به تبدیل این دانش .... آقايان ستاد نانو فقط يک کلمه گزارش دهند که در اين سالها چند نفر-روز به خارج از کشور مسافرت کرده اند؟

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - اخبار :: سرپرست پایگاه ...

www.msrt.ir/.../سرپرست%20پایگاه%20استنادی%20علوم%20جهان%20اسلام%20تعداد...
... دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشور در چند سال اخیر فشارهای مختلفی را به دلیل تحریم های ... به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دكتر دهقاني افزود: اطلاعات استخراج شده از ... دکتر دهقانی تصريح كرد: بررسی اطلاعات مدارک ثبت شده در این پایگاه از سال .... سند سیاست های کلان علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری، تبدیل علم به ثروت و ...

خبرگزاری تسنیم - مروری بر مهم‌ترین دستاوردهای ۳۵ساله ...

www.tasnimnews.com/fa/.../مروری-بر-مهم-ترین-دستاوردهای-35ساله-انقلاب-اسلامی
۹ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - به عنوان نمونه در زمان ملی کردن صنعت نفت، نخست‌وزیر وقت آقای رزم‌آرا با حضور .... نتایج و دستاوردهای انقلاب اسلامی طی 35 سال گذشته را می‌توان به اختصار در .... پیش‌رفت‌های علمی و دستیابی جمهوری اسلامی به برخی از فناوری‌های نوین در ... کیک زدر به UF6 تبدیل شده، چند تن اورانیوم غنی شده با غنای زیر 5 درصد و چند ...

رشد علمی ایران با وجود تحریم‌ ها/ تأثیر نوسان ارز بر تولید ...

www.mehrnews.com/.../رشد-علمی-ایران-با-وجود-تحریم-ها-تأثیر-نوسان-ارز-بر-تول...
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دهقانی اظهار داشت: هر چند تولید علم در طی سالیان گذشته به عنوان مهمترین ... سرپرست ISC افزود: هسته اصلی سیاست های کلان علم و فناوری تبدیل علم به ثروت و قدرت با حفظ ارزش های اسلامی هستند. ... جایگاه تولید علم ایران در ۱۵ سال اخیر بر پایه تعداد استنادات ثبت شده در اسکوپوس .... این روحانی کشاورز نمونه شده است ...

مزایا و معایب ورود تجهیزات هوشمندی چون تبلت به مدارس چیست؟ ...

ayaronline.ir/1392/06/33396.html
۶ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - علم و فناوری ... به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، تکنولوژی و فناوری‌های جدید ... با سرعت شگفت‌انگیزی جای خود را در عرصه وسایل چند رسانه‌ای دیجیتال باز کرده ... اجرای ملی طرح هوشمندسازی مدارس از سال 91-1390 با هدف استفاده از فناوری اطلاعات در ... نمونه بارز آن موضوع تبدیل سیستم‌های گرمایشی مدارس از بخاری‌های ...

مصاحبه/کنکاشی در گذشته، حال و آینده ستاد ویژه توسعه ...

elmna.com/2016/08/22/مصاحبهکنکاشی-در-گذشته،-حال-و-آینده-ستا/
۱ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - در سال های اخیر و با توجه به روند پر شتاب کشور در تولید و گسترش علم ... علم به آن پرداخته شود، بحث تبدیل این علوم به فناوری و تکنولوژی های ملموس و ... چند حرف اساسی در این سند، که اولین سند ۱۰ ساله توسعه فناوری است، وجود دارد.

سخنراني علمي "سياست علم و فناوري و رابطه آن با سياست ...

itsr.ir/.../سخنراني-علمي-سياست-علم-و-فناوري-و-رابطه-ان-با-سياست-صنعتي-در-بر...
وزير سابق علوم، تحقيقات و نوآوري برزيل، علم، فناوري و نوآوري را به عنوان يكي از ... قرار دارند؛ هر چند نمي‌توان براي توليد علم تنها به تعداد مقالات منتشر شده بسنده كرد. ... از زيرساخت‌هاي علمي و فناورانه ايجاد شده در اين كشور در سال‌هاي اخير پرداخت و گفت: ... وي ادامه داد: نمونه موفق ديگر، شركت Petrobra بوده است كه در زمينه نفت فعاليت مي ...

سوالات متداول دانشجویان - دانشگاه پیام نور

www.pnu.ac.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=8e191b1e-6f42-43ee...
دوره رشد : دوره اي است حداكثر 3 ساله كه طي آن واحدهاي فناوري مستقر در مركز رشد به ... و در انتهاي هر برنامه نمونه سئوالات چند گزينه اي همراه با راه حل و توضيحات اضافي وجود دارد. .... رشته و مقطع تحصيلي و پس از احراز شرايط به دانشجوي رسمي تبديل وضعيت مي دهد. ..... ولي در سالهاي اخير كلاسها تقريبا در تمام طول هفته برگزار مي شود و جمعه ها ...

دانشگاه صنعتی شریف در یک نگاه

sina.sharif.ir/sut-y-n.php
وبعنوان محلي براي تبديل روياهاي نسلهاي ايراني به واقعيتهاي امروزي همواره مورد تحسين ... به علاوه اين دانشگاه افتخار دارد كه در سالهاي اخير در بعد علمي و آموزشي وارد عصري ... ميزان انتشارات و مقالات علمي دانش‌آموختگان و استادان اين دانشگاه در چند سال ... اين دانشگاه در سالهاي اخير از سوي وزارت علوم، تحقيقات، و فناوري در 8 زمينه مهندسي و ...

[PDF]فناوری نانو چگونه به حل بحران آب کمک خواهد کرد؟ - ستاد ویژه ...

irannano.org/filereader.php?p1=main...pdf&p2=paper&p3=1&p4=1
بحران جدی تبدیل شده است. بــا توجه به قــرار ... نمونه ای آزمايشــگاهی با اســتفاده از فناوری پیچیده نانوغشا شده ايم. پــس از اين ... چند عامل ما را به ســوی تاسیس شــرکت هدايت کرد. عامل نخست ... ارتقا يافت و در ســال 1389 با مجوز وزارت علوم به پژوهشــکده. فناوری .... طی چند سال. اخیــر، بیش از 60 محصول که عمدتا به صنايع غذايی و دارويی.

[DOC]فایل پایان نامه - دانشگاه صدا و سیما

iribu.ac.ir/sitepics/gallery/104802160413.docx
هدف علم تدوين نظريه است و در انجام تحقيق‌هاي اجتماعي به سه هدف اساسي (اکتشاف، .... تا ايجاد دستگاه‌هاي نوين ضبط و پخش برنامه‌هاي تلويزيوني در سال‌هاي اخير، سبب شده است .... حدود دو دهه‌ي بعد، اين مولد به يك فن‌آوري تجاري تبديل شد كه راديو را به عنوان اولين .... در چند منبع ارتباطي به موضوع مخاطب فعال ومنفعل اشاره شده است (ليتل جان، ...

بهمن ۱۳۹۱ - قیل و قال علم - blogfa.com

yasaman-farzan.blogfa.com/1391/11
با پيشرفت سريع علم و فناوري به ويژه از حدود نيمه قرن گذشته اين ميزان حداقلي از سواد علمي ... به نيازي روزمره تبديل شده است. ..... در چند سال اخير روند تغييرات بيشتر هم شده و چه بسا در ماه های آينده شتاب بيشتری بگيرد. .... در زیر چند نمونه می گویم.

چند تا مقاله ISI داری؟ | آرمانگرا

armangera.net/چند-تا-مقاله-isi-داری؟/
به طوریکه، وزارت علوم و بهداشت طی سال های اخیر، با تنظیم سیاست های تشویقی برای چاپ مقالات ... در زیر به چند نمونه از مزایای انتشار مقاله ISI برای اساتید و دانشجویان اشاره می گردد. ... یعنی ایده به محصول تبدیل شود تا ما بازار فن‌آوری داشته باشیم.

میگنا - نانو چیست ؟ فناوری و علوم نانو چگونه شکل گرفت ؟

www.migna.ir/vdci.zawct1ay5bc2t.html
۱۲ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - درخشان‌ترین ماه 70 سال اخیر را از دست ندهید ... علم نانو (Nano - science) و فناوری متکی بر آن یا به اختصار ، فناوری نانو (Nano .... به عنوان نمونه هنگام بیماری پزشکان همزمان با ما و یا حتی زودتر از ما از آن آگاه خواهند شد. ... کار و صنعت ، تغییر و تبدیل ثروت ، جابجایی قدرت در سطح ملتها و در درون ملتها و افزایش تنش و ...

[PDF]پژوهشنامه آموزشي ، شماره 120 دي ماه 1389 - پژوهشگاه مطالعات ...

rie.ir/uploads/pajoheshnameh120.pdf
بسترسازي براي تحول در آموزش و پرورش: چند زمينه اساسي - دكتر نادر .... مي كنم كه با مجوز وزارت علوم ،تحقيقات و فنآوري نشريه ارتقا درجه يافته و در حال تبديل شدن به نشريه علمي – ترويجي ... همكاري وزارت خانه ها و سازمان هاي اجرائي و در هفته آخر آذرماه هر سال، هفته اي بنام هفته ..... دورة تحصيلي اشتغال به كارحدود 83 درصد نمونه ها ؛ ابتدايي.

[PDF]نشریه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

stp.ut.ac.ir/documents/17329406/ec02e659-5fb1-4c61-8761-45bb090446b5
ایده فناورانه و بازارپسند )در مرحله تولید نمونه. محصول( باشند را حمایت ... کارشناسی وضعیت شرکت در چند سال اخیر و .... پـارک در راسـتای تبدیـل دانشـگاه به دانشـگاه.

روزنامه شرق | شماره ۲۴۱۳ | ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۲ مهر | صفحه ۹ | آیا ...

www.sharghdaily.ir/News/74919/آیا-نوآوری-را-بايد-در-بند-نگه-داشت؟
يا اينکه به اشتراک‌گذاری آزاد و غيرانحصاری فناوری باعث شکوفايي نوآوری می‌شود. ... به اسم پيشرفت به پا شده، اما خودش به مانعی بر سر راه نوآوری تبدیل شده است». ... در طول چند صد سال اخير، از دل اين مجادله علمی، نکاتی مفيد برای بهبود نظام ثبت ... برای نمونه گزارش سالانه شاخص نوآوری جهانی توسط چند سازمان بين‌المللی معتبر ...

مقاله ها - آونگ

avang.org/papers.html
درسنامه علوم و فناوری نانو: ﻋﻠﻢ ﻧﺎﻧﻮ ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﺟﺪﻳﺪﺗﺮﻳﻦ ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎﻱ ﻋﻠﻮﻡ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺩﻟﻴﻞ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺷـﮕﺮﻓﻲ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻓﻨﺎﻭﺭﻱ ﺍﻳﻔﺎ ... چند نمونه عملی شیوه های نوین ارزشیابی در فیزیک: قسمت اول قسمت دوم ... فیزیک سونامی: شدیدترین زلزله ی جهان د در 40 سال اخیر به شدت 9 ریشتر در عمق ... آموزش هر موضوع درسي، فراگرفتن مطالب بيش‌تر و به عبارت ديگر تبديل دانش‌آموز به ...

همه دانشگاه‌های کشور را جمع کنیم به اندازه یک دانشگاه ژاپن ...

www.asriran.com › صفحه نخست › اجتماعی
۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - او در سال 78 به عنوان دانشجوی نمونه کشوری در مقطع دکتری معرفی شده بود، ... چند سیاستگذار علمی و رییس دانشگاه، جزو دانشمندان یک درصد برتر جهان هستند؟ ... و حمایت واقعی از نخبگان نشود، تمام دستاوردهای علمی چهار دهه اخیر، از دست می رود. .... توجهش به فناوری است؛ وزارت علوم هم در رقابت با معاونت علمی و فناوری، دغدغه ...

دانشکده ها | دانشگاه شیراز

shirazu.ac.ir/fa/Amuzesh/Schools
دانشکده فناوری‌های نوین, دانشکده کشاورزی, دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر ... این دانشکده در سال ۱۳۸۲، تحت عنوان دانشکده علوم اجتماعی در مجموعه دانشگاه شیراز و در ... الهیات و معارف اسلامی بود که موردِ اخیر در سال ۱۳۹۲، با توفیق الهی تحقق یافت. .... شدن علوم مربوط به نفت، پتروشيمي، گاز و همچنین، مراحل تصفیه آن ها، تبدیل انرژی، ...

معرفی موزه های مهم ایران - موزه زمان

timemuseum.persianblog.ir/post/8/
۱۴ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - این مکان در سال 1315 به موزه تبدیل شد و تا سال 1350 به حیات خود ادامه داد.بعد از آن ... زه های ایران،انتشارات علمی و فرهنگی،سال 1372،ص 88). موزه مردم ...

تکنولوژی - پیش بینی تکنولوژی آینده

futuretech.persianblog.ir/tag/تکنولوژی
خلاصه داستان: اگر زمان به ۵۰ سال جلوتر بره چی میبینین و تجربه میکنین ؟ در یک پیچش منحصر به فرد بین علم و تخیل ، این سریال سه قسمتی فردای دنیا را به شما ...

نشستی صمیمانه با مدیرعامل شرکت دانشبنیان آپافن - مرکز ...

ardakan.ystp.ac.ir/-/نشستی-صمیمانه-با-مدیرعامل-شرکت-دانشبنیان-اپافن
شرکت تعاونی آپافن یکی از نمونه های موفق شرکت های دانش بنیان است که از سال 1390 ... سابقه اي بیش از 10 ساله دارد که به مرکز نو آوری پارک علم و فناوری بر می گردد. ... البته نیل به خودکفایی در برخی تولیدات صنعتی و تبدیل شدن به شرکتی که ... بنیان بحث روز چند سال اخیر است که در اکثر مطبوعات و رسانه ها به چشم می خورد و تا ...

رشد علم‌، فناوری و نوآوری عامل رسیدن به جایگاه بالاتر در ...

www.shatanews.ir/.../291976-رشد-علم‌-فناوری-نوآوری-عامل-رسیدن-جایگاه-بالاتر-تجا...
۲۵ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - وزیر سابق علوم، تحقیقات و نوآوری برزیل، علم، فناوری و نوآوری را به عنوان یکی ... دارند؛ هر چند نمی‌توان برای تولید علم تنها به تعداد مقالات منتشر شده بسنده کرد. ... به عنوان نمونه، صندوق ملی توسعه علمی و فناورانه (FNDCT)، 15 صندوق رشته‌ای ... علمی و فناورانه ایجاد شده در این کشور در سال‌های اخیر پرداخت و گفت: از مهم ...

[PDF]دریافت فایل

www.iranculture.org/UserFiles/Rahbord/Issue_Rahbord_Farhang_No12-13.pdf
۳ بهمن ۱۳۵۲ ه‍.ش. - 1و مشبع آورده شده و در ذيل هر فصل نيز نمونه هايي از فروع مباحث آن درج گرديده است. به ... فلســفه هاي مضاف به علم ها همگي از نوع فلســفه هاي مضاف به معرفت اند. .... آيــا علوم، فنّاوري، اشــياء، افزارها، نمادها، عالئم، زبان، ادبيــات و. .... تحوّل در حوزه علوم انســاني، يكي از موضوعات زيربنائي اســت كه در چند سال اخير سرلوحه.

شبکه کانون های تفکر ایران – ایتان » ديپلماسي علم و فناوري ...

itan.ir/9567
۲۷ بهمن ۱۳۸۹ ه‍.ش. - در تعريف "ديپلماسي علم و فناوري " بايد گفت: به تعاملات علم و فناوري ميان يك ... نمونه آن را مي توان در كنترل انتقال فناوري مشاهده نمود. ... در سالهاي اخير با پيشرفت رخ داده در حوزه فناوري ، زمينه هاي بيشتري براي گسترش ... به ابزاري براي ديپلماسي تبديل مي شود، كه در آن وقت از ديپلماسي جنگ سخن به ميان مي آيد.

مرکز بین المللی مطالعات صلح دیپلماسی علم و فناوری ساز ...

peace-ipsc.org › ايران
۲۳ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دیپلماسی علم و فناوری از سال های گذشته به یکی از دغدغه های کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه تبدیل شده است که به چند نمونه از آنها می پردازیم. .... مرکز بین المللی مطالعات صلح – IPSC بیان رویداد: در طول سالهای اخیر سیاست خارجی ...

نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه

abedmine7.blogfa.com/
قالب وردپرس چند منظوره be از سوی آپ تم به صورت اختصاصی فارسی سازی و کاملا ... این دموها نیاز به هیچ علم و سواد کد نویسی ندارد یعنی یک فرد مبتدی هم قادر است با یک ... و مباحث پیش۲ به این آسانی هم که فکر میکنند نیست چون واقعا در چند سال اخیر ... با انتخاب آن پلی لاینی که در مرحله اول کشیدیم آنرا به wipeout تبدیل میکنیم .

یونسکو: تحریم ها باعث رشد علمی ایران شده است | ایران هسته ای

irannuc.ir/content/2804
۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - براساس این گزارش افزایش اهمیت دادن به سیاست های علوم، فناوری و نوآوری ... سلول های بنیادی، تبدیل انرژی، هوافضا، نانوفناوری، علوم هسته ای، فناوری اطلاعات، .... پنج سال اخیر تاسیس شده اند: مرکز منطقه ای پارک علمی و رشد فناوری، مرکز بین .... نمونه کلاسیک، هدف برای تامین هزینه ناخالص داخلی تحقیق و توسعه به چهار ...

ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی | مقالات | معرفی علوم و ...

cogc.ir/index.php?ctrl=paper&actn=paper_view&lang=1&id=2551
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. - نتیجه این پردازش می‌تواند به خروجی رایانه تبدیل گردد. ... چند دهه پس از ظهور این علم، مکتب رفتارگرایی[6]به رویکرد غالب در روان‌شناسی تبدیل .... نمونه برجسته استفاده از این فن‌آوری را می‌توان در شطرنج باز Deep Blue، ساخته IBM ... یافته های علوم شناختی تأثیرات عمیقی را در سالهای اخیر بر آموزش و پرورش بر جای ...

ترویج علم با نمایشگاه های سیار - هلدینگ گردشگری تامین ...

hegta.ir/?part=article&inc=article&id=14
۲۴ مهر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ... نقشه جامع علمی کشور و اسناد توسعه ای ایران نیز، به تبدیل و تحول ایران به ... موزه های علوم و فناوری به وجود آمدند تا زندگی عامه مردم و بخصوص کودکان و ... نظر به اهمیت روایت تاریخ اختراع ابزار های علمی و تاریخ تکامل آنها در ۲۰۰۰ سال اخیر و ... روزه، ۱۸ شیء بازسازی شده از دانشمندان گمنام ایرانی و چند نمونه از فناوری های ...

انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه فناوری در سال 95 - ایسنا

isna.ir/news/95082215277/انتخاب-تبریز-به-عنوان-شهر-نمونه-فناوری-در-سال-95
۳ روز پیش - انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه فناوری در سال 95 ... مطرح دنیاست برنامه ریزی خوبی در راستای تبدیل تبریز به مرکز فناوری در کشور و حتی منطقه ...

[PDF]نشریه شماره 28-مهر ماه

www.suna.org.ir/suna_content/media/image/2015/11/4198_orig.pdf
ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺍﻧﺪ. ﺷﺮﻛﺖ Schott ﺁﻟﻤﺎﻥ ﻧﻴﺰ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻟﻮﻟﻪ ﻫﺎﻱ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﻛﻨﻨﺪﻩ. ﺭﺍ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺩﻭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﻛﺮﺩ. ﻭ ﺷﺮﻛﺖ ﺍﺳﭙﺎﻧﻴﺎﻳﻲRio Glass. ﻛﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ﻫﺎﻱ ﺍﺧﻴﺮ ﺑﻪ ﻳﻚ ﺗﻮﻟﻴﺪﻛﻨﻨﺪﻩ ﻱ ﻣﻄﺮﺡ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺯﻣﻴﻨﻪ. ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺳﺎﺧﺖ ...

انجمن زیست شناسی - سلولهای بنیادی

zistgroup.blogfa.com/post-13.aspx
این یافته ها دانشمندان را به استفاده از این سلول ها در علم پیوند راهنمایی كرد. .... در سال های اخیر تحقیقات زیادی در مورد امکان تبدیل سلول بنیادی مخصوص یک بافت به .... فناوري توليد و پرورش سلول‌هاي بنيادي جنيني در دنيا كار جديدي است؛ به‌طوري‌كه پس از ... در ذيل به چند نمونه از كاربردهاي نزديك به حصول سلول‌هاي بنيادي اشاره مي‌شود:

جديدترين مقالات مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات | سیستم ...

fumblog.um.ac.ir/fumindex.php?op=Default&postCategoryId=1347&blogId...
نمونه: سیستم دریافت و پرداخت بانكها .... و سپس با بررسي مفهوم ارزش در علم اقتصاد، مشكلات تعيين ارزش اطلاعات از ديدگاه اقتصاد اطلاعات بيان مي‌شوند. .... در سالهاي اخير، منافع بالقوة فناوري اطلاعات، رو به افزايش مؤثري است. ... هر چند رويكردهاي گوناگوني در ارزيابي سيستمهاي پشتيبان تصميم انجام شده‌اند (Phillips-Wren, Jahn, and ...

زنان موفق ایرانی - و ما زنان

theothergender.persianblog.ir/tag/زنان_موفق_ایرانی
از اون موقعی که به من خبر دادن که کاندیدا شدم تا الان نزدیک به ۲ سال طول کشید. ... ۱۹۹۶ به دستور پرزیندت بیل کلینتون و با همکاری شورای ملی علوم و فناوری آمریکا ... تعلق می گرفت، اما در سالهای اخیر این تعداد به حدود صد نفر افزایش پیدا کرده است. ..... او کمی آرام می شد حالا پدر و برادرانش حامی اصلی این کارآفرین نمونه تبدیل شده اند.

سیر تحول وسایل ارتباطی بشر از جامعه ابتدایی تا جامعه ...

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/3814/4872/40550
بشر وارد کهکشان شفاهی شد که از دور دست تاریخ آغاز و تا سال 1453 میلادی ادامه ... از جمله پیشرفت های چشمگیر علمی پس از جنگ جهانی دوم بود، زیرا در سال های آخر ... گسترش تلویزیون پس از جنگ جهانی دوم و فراگیر شدنش، آن را به یک رسانه همگانی تبدیل .... افزایش قدرت رایانه، نرم افزارهای رایانه ای، تحولات در فن آوری ارتباطی به گونه های ...

پژوهشگاه رویان در مسیر تبدیل علم به عمل به نمونه کم نظیری ...

tnews.ir/news/41FA25735495.html
۶ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - استاندار اصفهان گفت: پژوهشگاه رویان در مسیر تبدیل علم به عمل، و دانش ... وی افزود: در صورتی که مقالات و پژوهش های علمی به فناوری، ثروت و تولید تبدیل ... چند خبر از این روزهای زیباکنار + تصاویر چند خبر از این روزهای زیباکنار + تصاویر .... افزایش 2هزار هکتاری سطح کشت باغات زیتون در سال 95/ هشدار نسبت ...

تحلیل علمی شتاب کمیت تولید علم شانزدهمین قدرت علمی دنیا ...

sdh.qums.ac.ir/portal/home/?news/112859/115036/...علمی-شتاب...علم...علمی...
وی افزود: کمیت تولید علم در پایگاه های استنادی بین المللی به دو دسته کلی مجلات و ... ناشی از مقالات علمی منتشره در کنفرانس های معتبر بین المللی مخصوصا در چند سال اخیر در ... دهقانی در این رابطه به عنوان یک نمونه به کمیت تولید علم کشور سوئیس در ... به کمیت تولید علم، راهبرد مدیریت و هدایت این کمیت در جهت تبدیل به فناوری و ...

نوآوری باز در شرکت‌های کوچک و متوسط - مجمع اقتصاد فناوری ...

nanoecoforum.ir/1395/02/13/نوآوری-باز-در-شرکت‌های-کوچک-و-متوسط/
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ... بازاریابی صحیح و یا کانال‌های توزیع برای تبدیل این فناوری‌ها به یک ... در سال‌های اخیر در ادبیات نوآوری به وابستگی شرکت‌های کوچک و متوسط ... و کارگزاران دانش، تنها چند نمونه از منابع بالقوه خارجی هستند؛ شرکت‌های ... سیاست‌گذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ انجام‌شده است.

نوآوری زیر سایه موفقیت مالی؛ تیم کوک در پنج سال اخیر اپل ...

digiato.com/article/2016/09/05/تیم-کوک-دوره-مدیریت-پنج-ساله-اپل/
۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - «والت مازبرگ» یکی از با سابقه ترین خبرنگاران دنیای تکنولوژی به شمار رفته ... در پنج سال اخیر درآمد ناخالص و خالص اپل تقریبا دو برابر شده و به ۲۳۴ میلیارد ... در سال ۲۰۱۴ اپل دو مدل از آیفون ۶ را معرفی کرد که نمونه بزرگتر آنها به رقیبی ... زمانی که جابز مدیر عامل اپل بود، هر از چند گاهی دنیای تکنولوژی را به خود ...

نانو حسگرهای شیمیایی آلی - آموزش فناوری نانو

edu.nano.ir/oldversion/index.php?actn=papers_view&id=215&action2=print
نانو حسگرها، حسگرهایی در ابعاد نانومتری هستند که به خاطرکوچکی و نانومتری ... با پیشرفت علم در دنیا و پیدایش تجهیزات الکترونیکی و تحولات عظیمی که در چند دهه ی اخیر ... کاربردی حسگرهای زیستی است که در سالهای اخیر مورد توجه فراوانی قرار گرفته ... شناسایی و پیوند شدن با آنالیت هدف (گونه مورد نظر) در یک نمونه پیچیده است.

تبدیل«علم» به «ثروت» اهمیت دارد، نه صِرفاً تعداد مقالات | ...

oerp.ir/news/3634
۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - این استاد دانشگاه با بیان اینکه اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توسعه شرکتهای دانش‌بنیان و توجه به نخبگان کشور در چند سال اخیر ...

هیچ کشوری فناوری را به دیگری نمی‌دهد - IQNA

iqna.ir/fa/news/3520307/هیچ-کشوری-فناوری-را-به-دیگری-نمی‌دهد
۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - در طول ۲۰۰، ۳۰۰ سال گذشته، موضوع علم و فناوری نقش ویژه‌ای در قدرت یافتن ... برای نمونه، تا چند صد سال قبل، از جاده‌ ابریشم سود فراوانی به دست ... به‌همین دلیل است که اهمیت این شرکت‌ها در سال‌های اخیر بیش از پیش افزایش یافته است. ... نکته‌ی دیگری که رهبر انقلاب به آن اشاره داشته‌اند اهمیت تبدیل دانش به ثروت است ...

دانشگاه هاي ايران در مسير کاربردي شدن قرار گرفته‌اند - بنیاد ...

bmn.ir/news/جستجو/.../دانشگاه+هاي+ايران+در+مسير+کاربردي+شدن+قرار+گرفته‌اند
۲۴ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آقاي فرهادي به عنوان يکي از سرآمدان حوزه علم و فناوري و با توجه به اظهار لطفي ... بالاتر پخته شود و به نمونه برسد و در پارکها و هسته هاي فناوري و شرکت هاي ... اينها هم به مرور ارتقا پيدا ميکنند و رشد ميکنند و تبديل به شرکت دانش بنيان ميشوند. ... که طي سه تفاهمنامه در سه سال اخير با همکاري و حمايت معاونت علمي و فناوري ...

SNN.ir - .: Student News Agency :. - خبرگزاري دانشجو - ...

snn.ir/detail/News/437294/149
۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - همین پایان نامه منجر به ارائه یک طرح به پارک علم و فناوری خراسان شمالی شد و روال کار آغاز شد. ... می گیرد و می گوید: نمونه اولیه را به موسسه آب و خاک فرستادیم و بررسی اولیه ... کود شیمیایی کمتر شود، اما سال بعد بهتر می شود تا از آخر زمین عادت به ... که دور هم جمع شده اند، همفکری کرده اند و ایده را به محصول تبدیل کرده اند.

دانلود رایگان سوالات تست آزمون دکتری 91 ، 92 و 93 و 94 و 95 ...

phdtest.ir/دانلود-رایگان-سوالات-تست-آزمون-دکتری-91-92-93/
کلاس مقاله نویسی علمی پژوهشی کمک مالی به موسسه حمایت از کودکان سرطانی ... سؤالات زبان عمومی آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۴ گروه علوم انسانی ..... دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۴ رشته علوم و فناوری نانو – نانوفیزیک ..... سلام اگر امکانش هس سوال و جواب کنکور دکتری مکانیک تبدیل انرژی سال های ۹۰ ۸۹ و ۸۸ رو برام بفرستین.

معاون رئیس جمهوری: جشنواره شیخ بهایی نمونه عینی زیست بوم ...

www7.irna.ir/fa/News/82074450/

جستجوهای مربوط به چند نمونه از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر

تبدیل علم به فناوری در ایران

تبدیل علم به فناوری و فواید و زیان های آن

چند مورد از تبدیل علم به فناوری در سالهای اخیر

تبدیل علم به فناوری کلاس هفتم

فناوری های جدید دنیا

دستاوردهای جدید علمی ایران

چند مورد از فواید و زیانهای تبدیل علم به فناوری

چند مورد از تبدیل علم به فناوری را نام ببرید

توجه شما را به 7 محصول پر مخاطبی که همراهان وبسایت ما از انها استقبال کردند جلب میکنیم :


1-بسته تحقیقی و اموزش درمان زودانزالی مخصوص اقایان بشتابید ( کلیک کنید )


2-اموزش چگونه همه را عاشق خود کنیم ( جهت مشاهده کلیک کنید )


3-اموزش درامد میلیونی از تلگرام بشتابید ( جهت مشاهده کلیک کنید )


4-بزرگ ترین بسته دعاهای بخت گشا - ازدواج - رزق و روزی


5-بزرگ ترین بسته علوم غریبه و باستان شناسی و دفینه یابی و گنج یابی

6-اموزش کسب درامد اینترنتی ( بسیار جامع ) با کار در خانه میلیاردر شوید


7-مجموعه بزرگ اموزش رانندگی و سوالات ایین نامه


.