به چه خاطر ابراهیم به مختار کمک نکرد

به چه خاطر ابراهیم به مختار کمک نکرد

  • سه شنبه 25 آبان 1395 - 12:14

چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد.

 

با سلام - چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد ؟

پرسشگر گرامي با سلام و سپاس از ارتباط تان با اين مركز
ابراهیم فرزند مالک اشتر یار صمیمی و صحابی خاص امیرالمؤمنین، رئیس قبیله نخع و یکه تاز آنان از فرماندهان شریف و با سیادتی بود که به شجاعت و تدبیر مشهور بود. بسیاری از مورخان او را در شجاعت ستوده اند. از دیگر مواردی که مورخان در وصف شجاعتش گفته اند، حضور او در جنگ صفین است. او با وجود آن که نوجوانی کم سن و سال بود، در این جنگ حضور یافت .
علامه سید محسن امین نیز او را در کتابش اعیان الشیعه چنین می ستاید: « ابراهیم مردی شجاع، سلحشور، با شهامت، صف شکن و رئیس بود، او دارای طبعی عالی و همتی بلند و طرفدار حق بود . دارای طبع شعر و زبانی فصیح و هوادار و دوستدار خاندان عصمت و طهارت؛ همان گونه که پدرش مالک اشتر نیز دارای چنین صفات و امتیازات عالی بود . حق هم همین است که چنین فرزندی مجسمه چنین پدری باشد» . (1)
چهره ای مانند ابراهیم موجبات اعتلای هر چه بیش تر مختار را فراهم آورده بود . موفقیت های بسیاری را نصیب قیام کرده بود. ابراهیم با مختار بیعت کرد . همراه او قیام بزرگ شیعیان عراق را به راه انداخت . او پس از آغاز قیام و به دست گرفتن امور کوفه به عنوان فرمانده کل سپاه مختار انتخاب شده، اقدامات بسیاری را در کوفه و عراق به انجام رسانید.
جنگ نهر خازر بارزترین عرصه ظهور و بروز قابلیت های فرماندهی این فرمانده شجاع بود. در این جنگ سپاه عراق که تعدادشان بسی کم تر از سپاه شام به فرماندهی عبیدالله بن زیاد بود ،بر سپاه شام چیره آمد و ابن زیاد نیز در نبردی تن به تن با ابراهیم کشته شد. (2)
ابراهیم بعد از اتمام کار جنگ به عنوان حاکم موصل در آن جا مستقر شد. (3) وی به دستور مختار منطقه را با اختیارات تام اداره می کرد . در زمان جنگ مختار با مصعب در محل ماموریت خود مشغول انجام وظیفه بود. (4)مدرک معتبری نداریم که مختار از او کمک خواسته و او در انجام وظیفه و کمک به مختار سستی کرده باشد. مختار فرماندهی جنگ با مصعب را به احمر بن شمیط که مرد شجاع و از محبان اهل بیت بود، واگذار کرد و از ابراهیم نخواست که فرماندهی این جنگ را به عهده بگیرد. شاید به جهت حساسیت و اهمیت منطقه موصل بود. شاید هم اشتباه مختار بود که فرماندهی این نبرد مهم را به ابراهیم واگذار نکرد. (5) شاید هم علل دیگری در کار بوده که ما اگاهی نداریم . هیچ کدام عهد شکنی نکردند و عهد و پیمانی در کار نبوده و از هر دو در تاریخ به عظمت یاد شده است .
بعد از شهادت مختار ، مصعب بن زبیر از یک سو و عبدالملک مروان از سوی دیگر در او طمع کردند تا ابراهیم را که مردی پر نفوذ و مدیر بود ،با خود همراه سازند ؛ از این رو مصعب نامه ای به ابراهیم نوشته، به او وعده داد که در صورتی که حکومت ابن زبیر را بپذیرد، امارت مناطق شمالی عراق را به او می سپارد. نامه مشابهی نیز از سوی عبدالملک مروان - خلیفه اموی شام - به دست ابراهیم رسید . ابراهیم با یاران و مشاورانش در این باب به مشورت پرداخت . سرانجام تصمیم گرفت با مصعب بن زبیر همراه شود ، پس نامه ای به مصعب نوشت و با گروهی از یاران خود از موصل یا نصیبین - مقر حکومت خود - حرکت کرد و به کوفه آمد و با مصعب ملاقات کرد. (6)
سرانجام ابراهیم در سال 72 هجری یا 71 در پی شکست مصعب و لشکر عراق از سپاهیان عبدالملک مروان که برای تصرف عراق به جنگ مصعب بن عمیر فرستاده شده بودند، کشته شد .سر بریده او را نزد عبدالملک مروان فرستادند . بدن او نزدیک سامرا به خاک سپرده شد که قبرش زیارتگاه و دارای قبه و بارگاهی می باشد. (7)

پی نوشت ها:
1. اعیان الشیعه، سید محسن امین، تحقیق سید حسن امین ،بیروت ،دار التعارف للمطبوعات،1418 ه ق،چاپ پنجم، ج 3، ص 171 .
2. ابن اثير، الکامل في التاريخ، بيروت، دار صادر، ج 4، ص 261 - 264 .
3. همان ، ص 265.
4. سید ابوفاضل رضوی اردکانی، ماهیت قیام مختار ، ص 655 ، قم ، دفتر تبلیغات اسلامی.
5. همان ، ص 604 - 605 .
6. الکامل ، همان ، ص 275 .
7. اعیان الشیعه،همان ،ص 171 و 174.

با سلام - چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد ؟ | مرکز ملی ...

www.pasokhgoo.ir/node/38838
۲۵ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - با سلام - چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد ؟ ... (4)مدرک معتبری نداریم که مختار از او کمک خواسته و او در انجام وظیفه و کمک به مختار سستی کرده باشد. ... شاید هم اشتباه مختار بود که فرماندهی این نبرد مهم را به ابراهیم واگذار نکرد.

دلايل تنها ماندن مختار از جانب ابراهيم بن مالك اشتر - ...

snn.ir/detail/News/141283/1070
۲۴ مرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - استاد دانشگاه امام حسين (ع) گفت: اشتباهات ابراهيم بن مالك اشتر به عدم همراهي ... حتما ثبت و ضبط مي شد؛ چرا كه او فرد ناشناسي نبود كه ناديده گرفته شود. ... بود به كمك او نيامد و بدتر از آن اينكه بعد از شهادت مختار به قاتل مختار پيوست. ... وي با اشاره به اينكه ابراهيم در مسائل پيش آمده از امام سجاد (ع) كسب تكليف نكرد، ...

چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد - سایت سرگرمی - رز بلاگ - ...

harooz.rozblog.com/post/106/چرا-ابراهیم-به-مختار-کمک-نکرد.html
۵ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - مرکز ملی ... www.pasokhgoo.ir/node/38838 ذخیره شده مشابه ۲۵ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - با سلام - چرا ابراهیم…,چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد,سایت سرگرمی.

الف - سرانجام ابراهیم اشتر بعد از مختار چه شد

alef.ir/vdci3razzt1azy2.cbct.html?112791
۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - به نظر من اگر از همان اول ابراهیم ابن مالک اشتر به کمک مختار می امد نه .... با غرض سلام، مختار از شروع قیام تا پایان اون در حال جنگ بود و وقت نکرد حکومت رو به اهل .... چرا ابراهیم مختار را تنهاگذاشت چرا بیعت کرد راستش را خدا عالم است.

چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد - سایت سرگرمی - بلاگ خوان

harooz.rzb.atesbr.ir/post591328.html
۲۵ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - با سلام - چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد ؟ ... (4)مدرک معتبری نداریم که مختار از او کمک خواسته و او در انجام وظیفه و کمک به مختار سستی کرده ...

به مناسبت سالروز شهادت مختار ثقفی؛ بزرگمردی که در تاریخ ...

www.entekhab.ir/.../به-مناسبت-سالروز-شهادت-مختار-ثقفی-بزرگمردی-که-در-تاریخ...
چرا مختار سعي نکرد که حکومت را به اهل بيت(ع) بسپارد؟ .... است که در آن ۴ماهي که مختار در دارالاماره کوفه محاصره بود، ابراهيم فرصت کافي داشت که به کمک او بشتابد.

سرنوشت ابراهیم مالک اشتر چه شد؟ - مشرق

www.mashreghnews.ir/fa/news/174324/سرنوشت-ابراهیم-مالک-اشتر-چه-شد
۱۰ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - از بد و بدتر بد را انتخاب کرد ولی اینکه چرا در راه رفتن به کوفه سستی کرد ... در مورد کمک نکردنش به مختار در ان جنگ هم احتمالا این بوده که نامه رسان ها به ... بجنگد ولی مختار گفت باید به کوفه بیایی که ابراهیم قبول نکرد چون خود را ...

ابراهیم اشتر بعد از مختار با مصعب بیعت کرد!!! - باشگاه ...

www.ahlulbaytclub.com/ArticleDetail.aspx?ArdID=1193
پس از بیعت ابراهیم با مختار، رفت و آمدهای ابراهیم به خانه مختار آغاز شد. بررسی نقشه ... از دشمن نهراسید؛ چرا که یک مرد از شما، مقابل ده مرد آنان مقاومت می کند. «کم من فئة ... اما آنان توجهی نکردند. ..... ابراهیم نباید با مصعب بیت میکرد چرابه کمک مختارنیام.

پاسخ به سوالات مردمی (2) - صفحه اصلی فیلم و انیمیشن

film.tebyan.net/film/Category/13965
ایرانیان و قیام مختار · تاریخ اســلام ... پاسخ به سوالات مردمی (2). ترتیب نمایش پر بیننده پر ... 00':00'' 9761 10 چرا ابراهیم به کمک مختار نیامد؟ کانال : چرا ابراهیم به ...

چرا ابراهیم بن مالک اشتر در واقعه کربلا شرکت نداشت؟ - آپارات

www.aparat.com/v/.../چرا_ابراهیم_بن_مالک_اشتر_در_واقعه_کربلا_شرکت_نداشت؟
۷ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - امام حسین (ع) در مدینه یا مکه فردی را مکلف به همراهی نکرد بلکه بر اساس .... کمک به مختار رو هم نداشت حالا حساب کنیم دلش با مختار بود و قصد یاری ...

سرنوشت ابراهیم مالک اشتر بعد از شهادت مختار چه بود؟

www.yjc.ir › وب‌گردی › وبگردی
۱۰ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ابراهیم مالک اشتر از فرمانده‌هان قیام مختار بود که به علت اختلافات بوجود آمده از مختار جدا شد و او را در مقابله با حمله زبیریان یاری نکرد. ... واقعا چرا یه شیعه خالص مثل پسر مالک اشتر با تضویر بیعت کرد؟ شهادت حقش بود نه کشته شدن در ... کسی که خیانت کنه همین میشه اگه به کمک مختار میامد این بلا سرش نمی آمد. دربند.

آیا پیمان ابراهیم بن مالک اشتر و مختار پا برجا ماند؟ | پایگاه ...

www.rajanews.com/news/63937
۷ اسفند ۱۳۸۹ ه‍.ش. - ابراهیم فرزند مالک اشتر یار صمیمی و صحابی خاص امیرالمؤمنین، رئیس قبیله نخع و یکه تاز آنان از فرماندهان شریف و با سیادتی بود که به شجاعت و ...

ابراهیم بن مالک اشتر چرا در کربلا نبود – فیدکده|موتور ...

www.feedkade.ir/ابراهیم-بن-مالک-اشتر-چرا-در-کربلا-نبود/
۲۵ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - پس از پيوستن ابراهيم بن مالك اشتر به مصعب، برادر عبدالله بن زبير در عراق، شاميان ..... چرا مختار ثقفی در کربلا نبود و به امام حسین کمک نکرد ؟

چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد | بیسترینها

lovegreen.bistarinha.xyz/page-107884.html
۲۵ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - با سلام - چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد ؟ ... (4)مدرک معتبری نداریم که مختار از او کمک خواسته و او در انجام وظیفه و کمک به مختار سستی کرده ...

ابراهیم اشتر، فرزند مالک اشتر کجا و چگونه از دنیا رفت؟ بعد ...

www.islamquest.net › ... › گنجینه پاسخ‌ها › شیعه چه می گوید › 14 معصوم › امام حسین ع
۳۰ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - ... یَحصُب به کمک او آمد و در حالی‌که رجز می‌خواند به میدان آمد، مالک فرزندش ابراهیم را فرا خواند و ... هیچ‌کدام عهد شکنی نکردند و عهد و پیمانی در کار نبوده و از هر دو در تاریخ به عظمت یاد شده است. ... ابن اثیر در ادامه به حوادث قیام مختار و نقش ابراهیم در پیروزی او تا کشته شدن ابن زیاد می‌پردازد. ... مصعب گفت: چرا آن‌را نخوانده‌اى؟

عاقبت ابراهیم مالک اشتر و بیعت او با ال زبیر به نقل از ... - ...

masoogh.blogfa.com/post-22.aspx
در اینکه ابراهیم مالک اشتر نخعی در پیروزی قیام مختار نقش بسیار پررنگی داشته .... ابن اعثم سخن صریحی را از زبان مختار آورده که چشم به کمک ابراهیم دوخته، می گوید: .... بن سعید خواست که برای نبرد با شامیان پیش روی کنند، امّا آنها حرکتی نکردند.

حسین بن علی (ع) و دست انتقام خدایش - پرسش و پاسخ مختاری

mokhtarnameh2.mihanblog.com/post/141
۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ه‍.ش. - ابراهیم بن مالک در کنار بازمانده جنایتکاران کربلا که زیر پرچم مصعب گرد آمده بودند با ... چرا مختار سعی نکرد که حکومت را به اهل بیت(ع) بسپارد؟ ... کند اما مختار حضورش را نپذیرفت زیرا او در واقعه کربلا به کمک برادرش نرفته بود.

سرانجام ابراهیم مالک،مصعب ابن زبیر،ابن حر و عبدالله زبیر ...

jansooz.com/?p=226
۱ شهریور ۱۳۹۰ ه‍.ش. - ابراهیم پس از قتل مختار از دو جناح مخالف عبدالملک مروان و عبدالله زبیر دعوت به ... مرسی خیلی دوست داشتم بفهمم ابراهیم چی میشه اما چرا رفت با مصعب؟ ... و از مختار تبعیت نکرد و عاقبت بدی برایش شد اگر همه گوش به فرمان مختار بودند .... از امام کمک خواستن دیگه امام نمیتونست مخالفت کنه و به دادشون نرسه ۱۲۰۰۰تا نامه ...

مختار ثقفی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/مختار_ثقفی
او تجهیز و جمع‌آوری سپاهی به کمک ابراهیم پسر مالک اشتر قلمرو کوفه را تا موصل .... شدگان را به قیام و خروج از دارالاماره وادار نماید؛ اما آنها توجهی نکردند مختار که از یاران خود .... باشیم، ممکن است چنان انتقامی را تا حدی خشن بدانیم و بگوییم: چرا چنان کردند؟

شمشير سرخ، ايده سبز(بررسي شخصيت و انقلاب خونين مختار ...

pajuhesh.irc.ir/product/book/show/id/644
چکیده. قرآن كريم، انسان ها را به تفكر و تدبر در تاريخ بشر فرا مي خواند؛ زيرا تاريخ، آيينه تمام نماي زندگي انسان هاست. جوامع انساني نيز تابع اصول و قواعدي هستند كه ...

چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد - وب سایت ایرانی

www.websiteirani.ir/post/244513/چرا-ابراهیم-به-مختار-کمک-نکرد
کنید با سلام - چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد ؟ | مرکز ملی ... www.pasokhgoo.ir/node/38838 ذخیرهشده مشابه ۲۵ تیر ۱۳۹۰ هzwj;.ش. - با سلام - چرا ابراهیم مالک ...

چرا ابراهیم به کمک مختار نیامد

www.wiki-daro.ir/j.aspx?q=چرا_ابراهیم_به_کمک_مختار_نیامد&id...
چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد harooz./چرا-ابراهیم-به-مختار-کمک-نک... oct 26, 2016 - فیلم / چرا ابراهیم به کمک مختار نیامد؟ ... به نظر من اگر از همان اول ابراهیم ابن مالک ...

سرانجام ابراهیم اشتر پس از شهادت مختار | فرهنگ نیوز

www.farhangnews.ir/content/238806
۶ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش فرهنگ نیوز، ابراهیم بن مالک بن حارث اشتر نخعی ، در سال 71 هـ.ق در حالیکه به همراه ... مدرک معتبری نداریم که گفته باشد مختار از او کمک خواسته و او در انجام وظیفه و کمک به مختار سستی کرده باشد. ... شاید هم اشتباه مختار بود که فرماندهی این نبرد مهم را به ابراهیم واگذار نکرد. ... مصعب گفت: چرا آن‌را نخوانده‌اى؟

چرا امام سجاد(علیه السلام) قیام مختار را تایید نفرمود و در نهایت ...

www.shia-news.com/.../چرا-امام-سجادعلیه-السلام-قیام-مختار-را-تایید-نفرمود-و-در-نها...
۶ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. - مختار به كمك ایرانی‌ها علیه اشراف كوفه قیام كرد. نمی‌توان روایات نحوه انتقام ... «ابراهیم» فرزند مالك ‌اشتر نقطه اتكای لشگر مختار بود. مختار دو بار در ...

تصاویر برای چرا ابراهیم به مختار کمک نکردگزارش تصاویر


تصاویر بیشتر برای چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد

سوال | پرسمان قرآن

porsemanequran.com/node/24397
يکي از شبهاتي که براي بنده در مورد علل شکست قيام مختار ثقفي در نبرد اخرش با ال ... ال زبير چرا فقط از ابراهيم بن مالک اشتر که فرماندار او در موصل بود براي کمک به ... عمير عطارد که ديگر استاندار او بود استفاده نکرد و يا نيز از فرماندار ديگرش به ...

شخصيت مختار و رفتار او با قاتلان امام شهيد

www.valiasr-aj.com/sarallah/include/VIEW.php?bankname=LIBLIST&RADIF...
دشمنان مختار براي آن كه او را از وجاهت بيندازند به مسلمانان به دروغ مي گفتند كه او مدعي ... جنگ نكرد كه اگر نبود بازگشت ابراهيم بن مالك اشتر و رسيدن او به كمك مختار، هر ... به جناب مختار - كه چرا به كمك مسلم نشتافت، يا ياري امام حسين عليه السلام نكرد، يا ...

چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد

namayeshghah.m.ccfun.ir/چرا-ابراهیم-به-مختار-کمک-نکرد.html
سوال: چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد و به او کمک نکرد!؟ پاسخ: ابراهیم ...

منازعه محمدبن حنفیه با عبداللّه بن زبیر و ظهور خَشَبیه

www.hawzah.net/fa/article/view/77816
واژه های کلیدی: محمد بن حنفیه، عبدالله بن زبیر، مختار ابن ابی عبید ثقفی، ... مشکل آنها را حل نکرد و، در نهایت، پس از یک دوره ی کوتاه درگیری، عبدالملک بن مروان به .... و شخصیت های زیرکی همانند مختار و ابراهیم بن اشتر به حمایت از او برخاسته بودند و .... این گفت وگو به صورت مخفی صورت گرفت؛ چرا که هم مختار و هم ابن حنفیه هر دو ...

چرا ابراهیم مالك اشتر بعد از تصرف كوفه به كمك مختار نیامد؟ - ...

www.cloob.com/timeline/answer_236287_2585055
۱۶ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - با عرض سلام و ادب یکی از افرادی که در قیام مختار نقش مهمی داشت ، ابراهیم ابن مالک اشتر بود که به جرأت می توان گفت که در این قیام نقشی فعالی ...

فردا - قیام مختار

azzabaneyekyaghi.blogfa.com/page/essay-mokhtar.aspx
مردم کوفه از عبدالله‌بن‌مطیع استقبال نکردند و شیعیان که در خانة سایب‌بن‌مالک جمع شده بودند .... ابراهیم در کوفه به دنبال شیعیان می‌گشت تا آن‌ها را به کمک مختار بفرستد و راشدبن‌ایاس و .... مختار گفت: «پس چرا با شمر همراه شدی که او را به بصره ببری؟

ابراهیم بن مالک اشتر چرا در کربلا نبود

pershian-song.rzb.ir/1395/07/24/554/ابراهیم-بن-مالک-اشتر-چرا-در-کربلا-نبود.html
۲۴ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - چرا مختار ثقفی در کربلا نبود و به امام حسین کمک نکرد ؟ - فانوسفانوس ... Apr 12, 2011 - چرا ابراهیم بن مالک اشتر در واقعه کربلا شرکت نداشت؟

اختلافات ابراهیم بن مالک اشتر و مختارثقفی از دو دیدگاه ...

www.forum.nazicenter.com › تالار متفرقه › تاریخ منهای جنگ جهانی دوم
۲۱ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ابراهیم بن مالک اشتر ، یکی از کسانی بود که به قیام مختار ثقفی پیوست و به همراه او ... ابن اعثم کوفی سخن صریحی را از زبان مختار آورده که چشم به کمک ابراهیم دوخته، میگوید : ... مصعب چنین نكرد و خود را برای جنگ آماده ساخت. ..... گله ای هم دارم چرا ما که میتونیم فیلم های تاریخی بسازیم برای تاریخ و فرهنگ و بزرگان ...

آیت‌الله قرهی: مقام مختار به هیچ یک از شهدای کربلا نخواهد رسید

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910829000874
۲۹ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. - خبرگزاری فارس: مدیر حوزه علمیه امام مهدی(عج) گفت: «مختار» هیچ‌گاه به ظاهر در جبهه دشمن ... پس مختار خود را صاحب نظر دید و تبعیّت نکرد، قرآن کریم می‌فرماید: ... درجه هیچ یک از شهدای کربلا را ندارد، چون به موقع نفهمید، چرا به موقع نفهمید؟ ... حضرت ابراهیم(ع) به ثروت۹۱/۰۹/۱۹ - ۱۳:۴۵ماجرای صدقه آیت‌الله بهجت هنگام سفر ...

به من بگو چرا ؟ - ‌زندگينامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مختار

tmmr.blogfa.com/post-14.aspx
9- در نـامـه ابـن حـنـفـيـّه بـه ابراهيم اشتر آمده است: مختار، امين و وزير و منتخب من است و به او .... ديدند، اما تاريخ به همين جا بسنده نکرد و اين آخرين انقلاب و آخرين انتقام نبود. .... محمد بن حنفيه که اوضاع را چنين ديد، نامه اي به مختار نوشت و از او کمک خواست ...

چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد و به او کمک نکرد!؟ - ...

filesell.55freehost.com/mytext/text/201611052013097480
۱۴ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - سوال: چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد و به او کمک نکرد!؟ پاسخ: ... آموزش کسب درآمد از اینترنت (بدون نیاز به سرمایه) · نمونه سوالات قالی ...

چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد - بلاگ خوان

olomgaribe.rzb.ysupport.ir/post488408.html
{"cb":21,"cr":3,"id":"wLLEPCThM5kS9M:","oh":240,"ou":"http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1390/5/24/10652_395.jpg","ow":162,"pt":"به مناسبت سالروز شهادت ...

چرا مختار ثقفی در کربلا نبود

www.postnama.ir/post/1697/چرا-مختار-ثقفی-در-کربلا-نبود.html
چرا مختار ثقفی در کربلا نبود و به امام حسین کمک نکرد ؟ - . ... چرا ابراهیم بن مالک اشتر در واقعه کربلا شرکت نداشت؟ | مرکز ... www.pasokhgoo.ir/node/29807.

پایگاه خبری تحلیلی میدان ۷۲ » سرداری که اشرافیت عرب را ...

72sq.com/news/13081/سرداری-که-تنها-ماند
۲۱ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - جز ۱۹ نفر کسي از مختار اطاعت نکرد و هنگامي هم که بيرون آمد، رو به سپاهيانش .... شما و تسليم شدن در مقابل دشمن، جان شما را حفظ نمي کند، چرا که آن ها به شما به چشم ... کوفه محاصره بود، ابراهيم فرصت کافي داشت که به کمک او بشتابد.

دولت بهار:سرانجام ابراهيم اشتر پس از شهادت مختار

www.dolatebahar.com/telex-325955.html
۷ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش دولت بهار، ابراهيم بن مالك بن حارث اشتر نخعي ، در سال 71 هـ.ق در حاليكه به همراه ... مدرك معتبري نداريم كه گفته باشد مختار از او كمك خواسته و او در انجام وظيفه و كمك به مختار سستي كرده باشد. ... شايد هم اشتباه مختار بود كه فرماندهي اين نبرد مهم را به ابراهيم واگذار نكرد.[8] شايد هم ... مصعب گفت: چرا آن‌را نخوانده‌اى؟

مصعب بن زبیر - تاریخ و تمدن - Military.ir

www.military.ir › ... › مباحث جامع نظامی › تاریخ و تمدن
۲۵ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - 15پست - ‏10 نویسنده
این درگیریها در نهایت به شکست مختار و کشته شدن وی منتهی خواهد شد. ... چرا که مصعب در دوران جوانی خود عملی دال بر دشمنی با آل پیامبر نداشته ... از طرفی، «ابراهیم اشتر» که قبلا از والیان مختار در موصل بود و آنجا ..... امان بدهد و با کمک آنها به جنگ منتقم خون شهدای کربلا (مختار) برود و پس از ... کسی از مصعب دفاع نکرد!!

سرانجام ابراهیم اشتر پس از شهادت مختار/ فرزند مالک در کجا ...

www.ghatreh.com/.../سرانجام-ابراهیم-اشتر-شهادت-مختار-فرزند-مالک-کجا-کشته-دفن
۶ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ابراهیم بن مالک اشتر از دوستان اهل بیت (ع)، در قیام مختار از فرماندهان لشکر او بود و در پایان فرمانروایی مخØ. ... ولی بر او کارگر نیفتاد جوانی از قبیله یَحصُب به کمک او و در حالی که رجز می خواند به میدان آمد. ... شاید هم اشتباه مختار بود که فرماندهی این نبرد مهم را به ابراهیم واگذار نکرد. ... مصعب گفت: چرا آن را نخوانده ای؟

چرا امام سجاد(ع) آشكارا از قيام مختار حمايت نكرد؟ - راسخون

rasekhoon.net › ... › چرا امام سجاد(ع) آشكارا از قيام مختار حمايت نكرد؟
۲۸ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - چرا امام سجاد(ع) آشكارا از قيام مختار حمايت نكرد؟ ... امام حسن عليه السلام پس از صلح با معاويه در پاسخ به معترضان مى فرمود: «و ان ادرى .... بعد از واقعه حره و شكست حركت توابين در عراق و شهادت مختار و شهادت ابراهيم بن مالك اشتر نخعى و ..... كه تو «فساد» آنها را در چشم مردم «اصلاحات » جلوه دادى، نتوانستند به آنها كمك كنند!»

آنچه در کربلا گذشت

www.alhassanain.com/persian/book/book/holy_prophet_and.../024.html
چـون ابراهيم با مختار خداحافظى كرد مختار برگشت و او به راه خود ادامه داد تا آنكه از پل عبور ... امير شما ابراهيم در قلب سپاه دشمن مى جنگد مسيرتان را به سمت او برگردانيد تا به كمك وى بجنگيم . ... ابراهيم پاسخ داد چرا همگى مقاومت مى كنند و كسى فرار نخواهد كرد. .... نگرديد و موهاشان را شانه نكردند تا آنكه مختار سر ابن زياد را براى ايشان فرستاد.

به مناسبت سالروز شهادت مختار ثقفی؛ بزرگمردی که در ... - ...

asrsiasat.ir/-/به-مناسبت-سالروز-شهادت-مختار-ثقفی؛-بزرگمردی-که-در-تاریخ،-ترور...
۱۰ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ابراهيم بن مالک در کنار بازمانده جنايتکاران کربلا که زير پرچم مصعب گرد آمده بودند با ... چرا مختار سعي نکرد که حکومت را به اهل بيت(ع) بسپارد؟ ... کند اما مختار حضورش را نپذيرفت زيرا او در واقعه کربلا به کمک برادرش نرفته بود.

سرانجام ابراهیم اشتر پس از شهادت مختار | دمادم

damadam.ir › اخبار › شمانیوز › فرهنگی و هنری
مالک فرزندش ابراهیم را فرا خواند و به او گفت: پرچم را به دست گیر و با این جوان مقابله نما، جوانی در برابر جوانی ... مدرک معتبری نداریم که گفته باشد مختار از او کمک خواسته و او در انجام وظیفه و کمک به مختار سستی کرده باشد ... شاید هم اشتباه مختار بود که فرماندهی این نبرد مهم را به ابراهیم واگذار نکرد. ... مصعب گفت: چرا آن را نخوانده اى؟

سال روز شهادت جناب مختار - شایق

behroozdashtishayeg.blogfa.com/post-48.aspx
اگرچه نحوه شهادت مختار در سريال مختارنامه به تصوير کشيده شد اما گويا آن چه درباره ... ايراني ها که اکثريت سپاهش بودند از وي اطاعت نکردند و تحت فرمان او نبودند. ... را حفظ نمي کند، چرا که آن ها به شما به چشم قاتلان بزرگان خود نگاه مي کنند و به شما ... که مختار در دارالاماره کوفه محاصره بود، ابراهيم فرصت کافي داشت که به کمک او بشتابد.

جمع بندی عاقبت ابراهیم بن مالک اشتر [بایگانی] - گفتگوی ...

www.askdin.com/archive/index.php/t-52438.html
۱۹ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سلام ابراهیم بن مالک اشتر نخعی نهایتا عاقبت به خیر شد یا عاقبت به شر؟ ... بدترین موقعیت به کمک مختار نرفت تا مختار کشته شد در حالی که مختار چندین بار ازش تقاضای ..... ما هم که داریم میگیم چرا در زمان محاصره مختار به یاری مختار نیامد. ... شاید هم اشتباه مختار بود که فرماندهی این نبرد مهم را به ابراهیم واگذار نکرد.

فرزند مالک در کجا کشته و دفن شد؟ / سرانجام ابراهیم اشتر بعد ...

www.tahapakhsh.ir/.../سرانجام-ابراهیم-اشتر-شهادت-مختار-فرزند-مالک-کجا-کشته-دف...
۶ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ابراهیم بن مالک اشتر از دوستان اهل بیت (ع)، در قیام مختار از فرماندهان لشکر او بود و در پایان ... ای مالک به او زد ولی بر او کارگر نیفتاد جوانی از قبیله یَحصُب به کمک او و در حالی که رجز می خواند به میدان آمد. ... شاید هم اشتباه مختار بود که فرماندهی این نبرد مهم را به ابراهیم واگذار نکرد. ... مصعب گفت: چرا آن را نخوانده ای؟

50 نکته ای که از مختار و … -پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه نیوز

daneshgahnews.com/0fa14583idcontent.htm
۸ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ۲-براساس روایت منابع تاریخی، در میانه راه اختلاف مختار با ابراهیم مالک اشتر ... (ع) رفت و از او رخصت خواست؛ اما امام، درخواست او را قبول نکرد. ... حجاج می پرسد چرا؟ ... ۶ -پسر ابوعبید ثقفی برخلاف توابین به کمک سپاهی بزرگی که ...

آن‌که دیر رسید... - ديگران - khamenei.ir

farsi.khamenei.ir/others-report?id=8542
۲ دی ۱۳۸۸ ه‍.ش. - یک اشتباه در فهم یا لحظه‌ای تردید در پیوستن به جبهه‌ی حق، می‌تواند باعث غربت حق ... "سلیمان موفق نشد و نتوانست حسین را یاری کند، چرا که در زندان بود! ... چه چیز تو را از کمک به اهل بیت پیامبر(ص) بازداشت؟ .... سلیمان و عده‌ای از شیعیان مانند ابراهیم فرزند مالک اشتر را زندانی کرد. ... او بعدها در قیام مختار شرکت نمود.

قیام مختار بن ابی عبیده ثقفی - ویکی فقه

wikifeqh.ir/قیام_مختار
بعد از سه روز از این جریان، مختار به همراه ده تن از سران قوم به خانه ابراهیم رفتند، در این .... پس مختار طی نامه‌ای به ابن‌زبیر چنین وانمود کرد که قصد کمک به ابن زبیر را دارد. .... را به قیام و خروج از دارالاماره وادار نماید، اما آن‌ها توجهی نکردند مختار که از یاران خود ... چرا رفاعة بن شداد از رهبران قیام توابین و یکی از سران پنجگانه شیعه با اینکه از ...

سرانجام ابراهيم اشتر پس از شهادت مختار - tgnews.ir

tgnews.ir/p/316824/سرانجام-ابراهيم-اشتر-پس-از-شهادت-مختار
... نيزه‌اي مالک به او زد ولي بر او کارگر نيفتاد جواني از قبيله يَحصُب به کمک او و در حالي‌که رجز مي‌خواند به ميدان آمد. ... شايد هم اشتباه مختار بود که فرماندهي اين نبرد مهم را به ابراهيم واگذار نکرد. ... خبر اين گفت‌وگو به مختار داده شد و پس از سه روز با عده‌اي که شعبى و پدرش نيز در ميان آنها بود، نزد ابراهيم ... مصعب گفت: چرا آن‌را نخوانده‌اى؟

قیام و انتقام مختار - اعضای بسیج پایگاه شهید دانشیان

shahiddaneshyan.blogfa.com/post/200
اما ابن زبیر به تعهدات خود عمل نکرد. .... مختار به کمک ابراهیم اشتر با آشوب گران وارد جنگ شد، شدت نبرد به حدی بود که مختار خود .... شب نيمه ماه شعبان «ليلة البرات» نيز ناميده شده است چرا که در آن شب براتِ آزادي از آتش به اهل طاعت و بندگي عطا مي گردد.

پارسی نیوز: سرانجام ابراهیم اشتر پس از شهادت مختار/ فرزند ...

parsinews.ir/news/page/4a9ea0fe024d217d7e6bf7f300993e9c
۶ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ابراهیم بن مالک اشتر از دوستان اهل بیت (ع)، در قیام مختار از فرماندهان لشکر او بود و در پایان ... مدرک معتبری نداریم که گفته باشد مختار از او کمک خواسته و او در انجام وظیفه و کمک به مختار سستی کرده باشد. ... شاید هم اشتباه مختار بود که فرماندهی این نبرد مهم را به ابراهیم واگذار نکرد. ... مصعب گفت: چرا آن‌را نخوانده‌ای؟

ابراهيم هادي

bera.mooche.ir/list/ابراهيم+هادي.html
چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد. کنید با سلام - چرا ابراهیم مالک اشتر ، مختار را رها کرد ؟ | مرکز ملی ... www.pasokhgoo.ir/node/38838 ذخیره شده مشابه ۲۵ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش.

عواملی که به جنبش مختار پایان داد - همراه تاريخ

www.hamrahetarikh.ir/post/308
5- مختار در كمك خواهي از فرمانده قشون خود ابراهيم بن اشتر كوتاهي كرد . ... 7- حيله هاي مصعب : مصعب در مبارزه خود با مختار فقط به نيروي جنگي خود اكتفا نكرد، بلكه براي پيشرفت كار خود نيرنگ نيز به كار برد . ... چرا امام چهارم از قیام مختار حمایت نکرد ؟

چه شد که سلیمان بن صرد خزاعی از کربلا جاماند؟ - 598

www.598.ir/fa/news/95972/چه-شد-که-سلیمان-بن-صرد-خزاعی-از-کربلا-جاماند
۸ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - این احتمال گرچه معقول به نظر می‌رسد و سلیمان و یارانش را از هر گناهی تبرئه ... چرا رئیس تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت از مناظره هراس دارد؟ ..... از قبیل مختار، سلیمان بن صرد، مسیب بن نجبه، رفاعه بن شداد و ابراهیم بن مالک اشتر.

سرانجام ابراهیم اشتر بعد از مختار چه شد / الف

khabarfarsi.com/ext/869458
۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - مصعب چنین نکرد و خود را برای جنگ آماده ساخت. .... به نظر من اگر از همان اول ابراهیم ابن مالک اشتر به کمک مختار می امد نه مختار شهید می و و نه ..... مرموز دارد راستش را خدا میدانداما چرا ابراهیم به یاری امام حسین نرفته چرا مختار را تنها گذاشته ...

نامه یزید به والی مدینه - مرکز اطلاع رسانی غدیر

www.ghadeer.org/Book/65/10825
ابن زیاد به فرمانداری کوفه منصوب می شود · سخنرانی ابن زیاد در بصره · ابن زیاد به کوفه می‏ .... أتان · چرا با حسین علیه السلام دشمنی می کردند؟ ... کشته شدن سردار ابن مطیع · سردار جدید کوفه · ابراهیم به کمک مختار می رود · ابن مطیع مردم ... آنها بیعت بگیر و اگر بیعت نکردند آنها را گردن بزن و سرشان را برای من به شام بفرست و وصیت ...

شهادت مختار

farhangijdn.com/shownews.php?idshow=951
مادر مختار هنگامی که او از عبدالله بن زبیر به صورت عجولانه درخواست حکومت عراق .... بود، اما هیچ فعالیتی (حتی مشورت) در کمک به سلیمان بن صرد و قیام توابین نکرد. ... او تجهیز و جمع‌آوری سپاهی به کمک ابراهیم پسر مالک اشتر قلمرو كوفه را تا موصل .... زده باشیم، ممکن است چنان انتقامی را تا حدی خشن بدانیم و بگوییم: چرا چنان کردند؟

مختار بن ابی عبید ثقفی - ويکی شيعه

fa.wikishia.net/view/مختار_بن_ابی_عبید_ثقفی
مسلم(ع) درخانه مختار: مختار از جمله کسانی بود که به کمک مسلم بن عقیل شتافت، و ... پس از واقعه کربلا با وساطت عبدالله بن عمر نزد یزید آزاد شد، چرا که خواهر مختار ... مختار در قیام توابین شرکت نکرد، چون قیام را بی‌فایده می‌دانست، و سلیمان بن ... در این قیام ابراهیم بن مالک اشتر فرماندهی لشکر را برعهده داشت و او بود که عبیدالله به ...

مرحله عملیاتی قیام مختار - آیت الله العظمی مکارم شیرازی

makarem.ir/main.aspx?lid=0&mid=254389&typeinfo=25&catid=23293
ورود مختاربه کوفه همزمان با شکوفایى قیام توّابین بود. ... به امیرمومنان(علیه السلام) و خاندانش داشت، مى توانست کمک بزرگى به مختارباشد. ابراهیم نزد همه، چهره اى آشنا بود. ولى وى با تردید به مساله قیام مختارمى نگریست، حتّى ابراهیم در قیام توّابین نیز ... آرایش نکرد و به مدّت پنج سال در خانه بنى هاشم دودى [جهت پخت غذا] به هوا برنخاست تا ...

4 - عاربین

arbian.ir/?page=4
لقب مختار کیسان به معنی باهوش و زیرک است، وجهه تسمیه فرقه کیسانیه از لقب مختار اتخاذ شده‌است. .... اما هیچ فعالیتی (حتی مشورت) در کمک به سلیمان بن صرد و قیام توابین نکرد.۳۰ ... شامل: قبایل قدرتمند نخعی به ریاست ابراهیم پسر مالک اشتر. .... زده باشیم، ممکن است چنان انتقامی را تا حدی خشن بدانیم و بگوییم: چرا چنان کردند؟

مصعب با زنان مختار چه کرد؟ - سایت خبری تحلیلی تابناك ...

www.tabnak.ir › اجتماعی › داخلی
۴ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. - ... شما پشتیبان دین و یاران حق و کمک کار ستمدیدگانید شمائید شیعیان خاندان پیامبر، ... مختار سران کوفه را که قبلا با ابراهیم بودند زیر پرچم احمر بن شمیط که از موالى ... و جنگ سختى نمودند ولى یک نفر از ایشان از جاى خود حرکت نکرد، او برگشت. ... مى کردند اما مهلب فریاد کشید چرا خود را به کشتن مى دهید فرار کنید؟

مفیدنیوز :: پيشگويي قسمت بعدي مختارنامه !

mofidnews.com/printable.php?id=398&name=weblog
پيشگويي قسمت بعدي مختارنامه ! ... اسلام توانسته با كمك رمل و اسطرلاب، قسمت بعدي سريال مختارنامه را پيشگويي ... حالا مي فهمم كه چرا شما كيان را نگه داشتيد. ... بن منحرف: اما بن كامل زورش به ابراهيم مالك نمي رسد، همه اش گير مي دهد به من! ... دفعه اول تذكر مي دهيم، گوش نكردند، الاغ هاي شان را به دستور اماكن ضبط مي كنيم تا خلافي بگيرند!

جیم - نکاتی جالب از مختار و مختارنامه که تاحالا نمی‌دانستید ...

jeem.ir/article/blog/775
۲۸ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ۲-براساس روایت منابع تاریخی، در میانه راه اختلاف مختار با ابراهیم مالک اشتر ... (ع) رفت و از او رخصت خواست؛ اما امام، درخواست او را قبول نکرد. ... حجاج می‌پرسد چرا؟ ... ۶ -پسر ابوعبید ثقفی برخلاف توابین به کمک سپاهی بزرگی که ...

سرنوشت ابراهیم مالک اشتر بعد از شهادت مختار چه بود؟ - صفحه ...

94.182.146.44/fa/news/.../سرنوشت-ابراهیم-مالک-اشتر-بعد-از-شهادت-مختار-چه-بود
ابراهیم مالک اشتر از فرمانده‌هان قیام مختار بود که به علت اختلافات بوجود آمده از مختار جدا شد و او را در مقابله با حمله زبیریان یاری نکرد. ... واقعا چرا یه شیعه خالص مثل پسر مالک اشتر با تضویر بیعت کرد؟ شهادت حقش بود نه کشته شدن در راه زبیر... دربند ... کسی که خیانت کنه همین میشه اگه به کمک مختار میامد این بلا سرش نمی آمد. دربند.

رایحه ظهور - نگاهي به تشابه عجيب تهمتهاي وارده بر مختار و ...

u313.ir/articles/item/779-1390-05-07-14-15-22.html
۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - يكي از اتهامات دشمنان به مختار ، دادن لقب «كذاب» به وي مي باشد كه در تمام ... تكليف نكرد و چرا بعد از اينكه به حكومت رسيد حكومت را تقديم آن حضرت نكرد و. .... در برخی منابع شدت اتهامات بدانجا رسیده که گفته شده، اصرار ابراهيم و ابوعمره .... خود اعلام کرده و از گروههای اسلامی در لبنان و فلسطین کمک و حمایت می کند و با ...

دلايل تنها ماندن مختار از جانب ابراهيم بن مالك اشتر | آوای ...

avayeiranian.ir/1395/08/05/دلايل-تنها-ماندن-مختار-جانب-ابراهيم/
۵ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آوای ایرانیان: استاد دانشگاه امام حسين (ع) گفت: اشتباهات ابراهيم بن م. ... حتما ثبت و ضبط می شد؛ چرا که او فرد ناشناسی نبود که نادیده گرفته شود. ... بود به کمک او نیامد و بدتر از آن اینکه بعد از شهادت مختار به قاتل مختار پیوست. ... وی با اشاره به اینکه ابراهیم در مسائل پیش آمده از امام سجاد (ع) کسب تکلیف نکرد، ...

بررسی شخصیت مختار ثقفی

velaseddighah.com/fa/?p=2598
پس همان‌گونه که مرا کذاب نامیده‌اند، اما از خدا كمك مي‌گيرم. ... وقتي مختار لشكری به جنگ شاميان فرستاد، ابراهيم فرزند مالك اشتر فرمانده سپاهش .... كردند كه ما از معصوم روايت در توجيه كار مختار دیدیم ولي ایشان آن روايات را نقل نكردند. .... امام زين العابدين مختار را دعا كرده و جزو انتخاب شده‌هاست اگر مختار مورد تقدير نبود چرا امام براي او دعا كند ما ...

۵۰ نکته از مختارنامه / چشم عرب نیا چگونه زخمی شد؟ - افکارنیوز

www.afkarnews.ir/بخش.../168312-نکته-از-مختارنامه-چشم-عرب-نیا-چگونه-زخمی-شد
۶ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ۲ - براساس روایت منابع تاریخی، در میانه راه اختلاف مختار با ابراهیم مالک اشتر ... رفت و از او رخصت خواست؛ اما امام، درخواست او را قبول نکرد. ... حجاج می پرسد چرا؟ ... ۶ - پسر ابوعبید ثقفی برخلاف توابین به کمک سپاهی بزرگی که ...

دائره المعارف اسلامی طهور - نمایش مطلب : عبیدالله بن حر جعفی

tahoor.com/fa/article/view/117613
مردی که حسین بن علی (ع) از او طلب یاری کرد و او نپذیرفت و امام را یاری نکرد! ... امام (ع) به او فرمود: «تو دشمن ما را بر مخالفت ما کمک کردی! ... (ع)، به نیروهای مختار پیوست و او را همراهی کرد و با ابراهیم اشتر به جنگ ابن زیاد ... عبیدالله همچنان افسوس می خورد که چرا حسین (ع) را یاری نکرد و از اصحاب او نشد و بعد از آن چرا از مختار پیروی نکرد ...

نقش کیان سردار ایرانی در خیزش مختار - مهرمیهن

www.mehremihan.ir/iranian-history/1199-kian-mokhtar.html
پس از در دست گرفتن حکومت کوفه به رهبری مختار و همتای ایرانی اش کیان شورش ... مختار که سردار دلاور خود یعنی ابراهیم بن مالک اشتر را در کوفه و در کنار خود نداشت .... كنند و مختار نيز با توجه به زيركي خود مي‌دانست اگر به ايرانيان بها دهد با كمك اين افراد ... شما که ایرانی ایرانی می کنید چرا ایرانی ها مختاررا درلحضات اخریاری نکردند.

مختار از قیام تا شهادت - سربداران علی علیه السلام

sarbedaranali.persianblog.ir/tag/مختار_از_قیام_تا_شهادت
۱۶ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - مردم کوفه از عبدالله‌بن‌مطیع استقبال نکردند و شیعیان که در خانة سایب‌بن‌مالک جمع شده بودند و .... ابراهیم در کوفه به دنبال شیعیان می‌گشت تا آن‌ها را به کمک مختار بفرستد و راشدبن‌ایاس و عمرو ... تو مسلمان بودی، چرا از دین خارج شده‌ای؟

زبیر قاتل مختار توسط چه کسی کشته شد - محرم ۹۵ - صفحه ...

moharam95.parsiblog.com/Posts/312/زبير+قاتل+مختار+توسط+چه+کسي+کشته+شد/
چرا ابراهیم بن مالک اشتر با مصعب بن زبیر بیعت کرد؟ آیا این .... معتقدند مدرک معتبری نداریم که مختار از او کمک خواسته و او در انجام وظیفه و کمک به مختار سستی کرده باشد. ... شاید هم اشتباه مختار بود که فرماندهی این نبرد مهم را به ابراهیم واگذار نکرد.

آبان 1389 - گوج گنو - بلاگ اسکای

goojegeno.blogsky.com/1389/08
ابن اعثم سخن صریحی را از زبان مختار آورده که چشم به کمک ابراهیم دوخته، می‌گوید: «عجب ... زده باشیم، ممکن است چنان انتقامی را تا حدی خشن بدانیم و بگوییم: چرا چنان کردند؟ ... را شانه و خضاب نکرد تا زمانی که مختار سر ابن زیاد را برای فرزندش فرستاد.

کوتاهی در یاری نمودن حق در بزنگاه ها - حرف تو

www.harfeto.ir/News/22864.html
۵ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - مقصر اصلی کربلا قاتلین نبودند، خاذلین بودند؛ آنها که یاری نکردند! ... برخی خوبان، سرِ بزنگاه که باید حق را کمک کنند، می‌گویند: حالا چند روز سکوت ... که باید از نو شناخت، می پرسند: چرا ابراهیم بن مالک اشتر به یاری مختار نیامد؟

ادامه مختار | جستجو در وبلاگها | وبلاگ 24 - مرجع وبلاگ فارسی

weblog24.site/list/ادامه-مختار.html
پاسخ تحلیلی به یک پرسش همگانیمی پرسند چرا ابراهیم بن مالک اشتر به یاری .... علت اختلافات بوجود آمده از مختار جدا شد او را در مقابله با حمله زبیریان یاری نکرد. .... مختار شبا به خدمتکارای هتل کمک می‌کردآشغالا رو جمع کنن،هر بار پنج تومن می‌گرفت.

چرا ایرانیان از امام حسین (ع) دفاع نکردند؟ - صفحه 3 - تالار ...

forum.hammihan.com › تالارهای موضوعی › تاریخ و فرهنگ
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - 16پست - ‏6 نویسنده
چرا ایرانیان از امام حسین (ع) دفاع نکردند؟ ... سوم بوده است که این نوع گزاره ها برای رفع اینگونه تعارضات کمک می کند. .... فزوني آنان در لشكر مختار و ابراهيم و توجه اين دو فرمانده به ايشان، به حدي بود كه خشم اشراف عرب را بر مي‌انگيخت.

قیام مختار بن ابی عبیده ثقفی (2) | سایت پژوهه پژوهشکده ...

pajoohe.ir/قیام-مختار-بن-ابی-عبیده-ثقفی-2__a-39432.aspx
۲۴ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - كلمات كليدي : تاريخ، مختار، ابراهيم بن مالك اشتر، مهلب بن ابي صفره، مصعب ... پس مختار طی نامه‌ای به ابن‌زبیر چنین وانمود کرد که قصد کمک به ابن زبیر را دارد. ... به قیام و خروج از دارالاماره وادار نماید؛[56] اما آن‌ها توجهی نکردند مختار که از یاران ... چرا بعد از شکست اولیه مختار از سپاه مصعب بن زبیر و جریان محاصره شدن ...

عبیدالله بن زیاد چگونه کشته شد؟ | خبرگزاری بین المللی ...

fa.shafaqna.com/news/265986
۷ روز پیش - ... تمام نسبت به امیرمومنان(علیه السلام) و خاندانش داشت، مى توانست کمک بزرگى به مختار باشد. ... ولى وى با تردید به مساله قیام مختار مى نگریست، حتّى ابراهیم در قیام ... حادثه دلخراش کربلا هیچ زنى از بنى هاشم خود را آرایش نکرد و به مدّت پنج سال ... ولى همه این سخت گیرى ها را چیزى جز عدالت و دادگرى نمى توان دانست چرا ...

داریوش ارجمند: مختار آدم خوبی نبود،سریال مختارنامه هم خوب نبود ...

www.khabaronline.ir/detail/516335/culture/television
۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - با دلیل و منطق به شما می گویم که سریال مختارنامه ایراد بسیار زیادی داشت و ساخت چنین سریالی ... هم اون موقعی که با امام حسن همراهی نکرد. .... 66 میلیارد تومان، اگر مدرسه می ساختن یا صرف امور کمک آموزشی میشد شاید دها نفر مثل مختار تربیت میشد. ... ما چرا منابع را برای ساخت اینده بهتر هزینه نمیکنیم. ... ابراهیم قیاسی.

چرا امام سجاد(ع) آشکارا از قیام مختار حمایت نکرد؟ | هیئت محبان ...

ali-akbar.net › مقالات › امام سجاد(ع)
این پرسیدنى است که: چرا امام سجاد علیه السلام در دوره اول، آنقدر انقلابى و .... بعد از واقعه حره و شکست حرکت توابین در عراق و شهادت مختار و شهادت ابراهیم بن مالک ... به همین دلیل، امام سجاد علنا قیام مختار را تایید نکرد بلکه در بعضى روایات آمده که آن ..... که تو «فساد» آنها را در چشم مردم «اصلاحات » جلوه دادى، نتوانستند به آنها کمک کنند!»

15 - رست موبایل

restmobile.ir/?page=15
لقب مختار کیسان به معنی باهوش و زیرک است، وجهه تسمیه فرقه کیسانیه از لقب مختار اتخاذ شده‌است. .... اما هیچ فعالیتی (حتی مشورت) در کمک به سلیمان بن صرد و قیام توابین نکرد.۳۰ ... شامل: قبایل قدرتمند نخعی به ریاست ابراهیم پسر مالک اشتر. .... زده باشیم، ممکن است چنان انتقامی را تا حدی خشن بدانیم و بگوییم: چرا چنان کردند؟

نکاتی جالب از مختار و مختارنامه که تاحالا نمی دانستید

www.berooztarinha.com/فرهنگ-و-هنر/نکاتی-جالب-از-مختار-و-مختارنامه-که-تاحا.html
ابن اعثم کوفی سخن صریحی را از زبان مختار آورده که چشم به کمک ابراهیم دوخته، گفته است: ... ۳- مختار برای آغاز انتقام‌گیری نزد امام چهارم شیعیان حضرت زین‌العابدین (ع) رفت و از او رخصت خواست؛ اما امام، درخواست او را قبول نکرد. ... حجاج می پرسد چرا؟

مختار چند سال بر کوفه حکومت کرد

www.newmihan.ir/tag/مختار-چند-سال-بر-کوفه-حکومت-کرد
۱ روز پیش - چرا ابراهیم بن مالک اشتر با مصعب بن زبیر بیعت کرد؟ آیا این امر به . ... مختار به كمك ایرانی‌ها علیه اشراف كوفه قیام كرد ... آنها را شاد كرده بود به ..... از پیروزی مختار به سمتش نرفت و از او درخواست کلید حکومت کوفه را نکرد؟ ... «آیا مردم ...

سایه سنگین سیاهی - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/309199/Travel/pilgrimagetravel
۱۱ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چرا خدا به حاجي‌ها كمك نكرد و مراقب آنها نبود؟ ... اين نكته را بايد يادمان باشد كه به گفته خدا در آيه 27سوره حج كه به حضرت ابراهيم مي‌فرمايند در ميان .... را به‌عهده خبرگزاري‌ها بگذاريم و افراد را براي ديدن يا نديدن آن مختار بگذاريم، بهتر باشد.

2212 مختار # وبلاگ یاد

bekhial.weblogyad.xyz/list/2212+مختار.html
آخرش هم لشکر 700 نفری مختار بهحرفش گوش نکردند و دروغ پسر زبیر رو باور ... شخصیت مختار ثقفی،مطرح است این است که چرا مختار سقفی در زمان قیام امام حسین(ع) به ... پس از شکسته شدن مقاومت مختار ثقفی در کوفه به دست آل زبیر - ابراهیم مالک اشتر .... 4- مختار می بایست توانائی انجام فعل را بدون کمک دیگران داشته باشد و الا به ...

فرهنگ رضوی - نقش ایرانیان در قیام کربلا، فلسفه عزاداری و ...

farhangrazavi.ir/.../نقش-ایرانیان-قیام-کربلا-فلسفه-عزاداری-شبهاتی-درباره-برخی-...
۲۰ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - چرا این افراد در واقعه عاشورا به یاری امام حسین علیه السلام نیامده بودند؟ ... ابراهیم بن مالک اشتر درخواست کمک کرد اما او به یاری مختار نرفت، تا اینکه ...

تالار گفتگوی بیداری اندیشه - عبیدالله بن حر جُعفی (آفتاب ...

forum.bidari-andishe.ir › ... › اصول و عقاید شیعه › تاریخ اسلام و تشیع
۳۰ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - یکی از آنها بن حر بود که در سریال مختار نشان داده شد. ... امام علیه السلام به او فرمود: تو دشمن ما را بر مخالفت ما کمک کردی! ... به نیروهای مختار پیوست و او را همراهی کرد و با ابراهیم اشتر به جنگ ابن زیاد رفت، اگرچه ابراهیم از ... عبیدالله همچنان افسوس می خورد که چرا حسین علیه آلسلام را یاری نکرد و از اصحاب او نشد و بعد از ...

50 نکته از مختارنامه و مختار - آلامتو

www.alamto.com › فرهنگ و هنر › تلویزیون و سینما
۸ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ۲-براساس روایت منابع تاریخی، در میانه راه اختلاف مختار با ابراهیم مالک ... صریحی را از زبان مختار آورده که چشم به کمک ابراهیم دوخته، گفته است: ... (ع) رفت و از او رخصت خواست؛ اما امام، درخواست او را قبول نکرد. ... حجاج می پرسد چرا؟

مركز تعليمات اسلامي واشنگتن - كتابخانه معارف اسلامی - مالك ...

ketaab.iec-md.org/OSVEHHAA/maalek_ashtar_mohammadi-eshtehaardi_09.html
تو از كسانى هستى كه من براى به پاداشتن دين از آنها كمك مى گيرم، و سركشى و نخوف .... چرا كه مرگ او از مصايب بزرگ روزگار است. .... قيام كرد، ابراهيم را به كمك دعوت نمود، ابراهيم در كوفه به خانه مختار رفت، مختار از او احترام شايانى كرد و در پايين دست او نشست. ... فرعون با بنى اسرائيل چنين نكرد كه او با دودمان پيامبر (صلى الله عليه و آله و ...

پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولیعصر(عج) [pmbhva] - افسران

www.afsaran.ir/profile/pmbhva
۱۴ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ضربه ای که ابراهیم اشتر به قیام حسینی مختار زد کم نبود واقعیت تاریخ آن است می دانست مختار نیاز به کمک دارد ولی اورا کمک نکرد ... بزرگوارانی این سوال رو در کانال مطرح کردند که اگه تلگرام صهیونیستیه چرا برخی از شخصیت های ...

پایگاه خبری تحلیلی بقیع » عاقبت ابراهیم مالک اشتر

baghi.ir/عاقبت-ابراهیم-مالک-اشتر/
۱۲ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به دنبال پیکار خازر، ابراهیم وارد شهر موصل شد و در آن جا اقامت گزید و بنابر روایت طبری و ابن ... ابن اعثم سخن صریحی را از زبان مختار آورده که چشم به کمک ابراهیم دوخته، می گوید: .... بن سعید خواست که برای نبرد با شامیان پیش روی کنند، امّا آنها حرکتی نکردند. .... چرا «جبیر» آن همه سخت؛ وزارت خارجه ایران این همه نرم؟

مختار قاتلان امام حسین علیه‌السلام را چگونه قصاص کرد + جدول ...

javanenghelabi.ir/news/41239.htm
۱۵ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تأیید علنی و رسمی امام سجاد(ع) از مختار به معنی مقابله با ابن ‌زبیر بود که چند خصوصیت بارز ... شبث بن ربعی, با شمشیر به صورت مبارک امام حسین(ع) زد, ابراهیم بن مالک اشتر آنقدر ران‌هایش را برید تا مرد. .... کمک به یک جوان معلول مومن برای ازدواج (۲۰۳ نظر) ... چرا محمد بن حنفیه، امام حسین (ع) را در عاشورا یاری نکرد؟

قیام مختار - مجمع مهدیون تبریز

www.mahdiyun.ir/1394/11/05/136
حاکم کوفه ابراهیم بن محمد به هنگامی آزادی مختار از وی تعهد گرفت که اقدامی علیه حکومت .... آتش خواهد سوزاند، محمد بن حنفیه پیامی به مختار فرستاد و از وی طلب کمک کرد، مختار .... چرا پيامبر خدا (ص) تا زماني كه خديجه (س) زنده بود با زن ديگري ازدواج نكرد؟

فرق سلطان سلیمان و خرم سلطان واقعی با آنچه در سریال ساخته اند

khabareghtesadi.com/.../فرق-سلطان-سلیمان-و-خرم-سلطان-واقعی-با-آنچه-در-سریال-سا...
۱۵ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در اکتبر همان سال با ملحق شدن به ابراهیم یورش بطرف مناطق داخلی ایران را آغاز ... وی تمام 46 سال از سلطنتش را صرف جنگ و کشورگشایی کردو حتی به ابراهیم هم رحم نکرد. ..... چرا ما این گونه سریال های تاریخی را نداریم که کمک به درآمد و گردشگری ...... ولی ای کاش حمایتی می شد که سریالی حداقل در سطح مختار درباره ایران ...

سونوشت شوم قاتلین امام حسین (ع) | طرفداری

www.tarafdari.com/کاربران/مقاله/405986/سونوشت-شوم-قاتلین-امام-حسین-ع
به نقل از «نفس المهموم»، مختار ثقفی در زمان خونخواهی شهداء کربلا، او و دوستانش را گرفت و .... بدیل گفت: که چرا از من جدا نمی شوی؟ ... السلام، وی از قبیله کنده و از «بنی تمیم» بود که از جنایت و شقاوت هیچ کوتاهی نکرد. ... و سرانجام سال 66 هـ ق، در نهضت خروج مختار ثقفی، بعد از کشته شدن "ابن زیاد" در جنگ با "ابراهیم اشتر"، "حصین بن ...

دربيان كشته شدن قاتلان امام شهيد توسط جناب مختار وخراب ...

sarallah.valiasr-aj.net/include/VIEW.php?bankname=LIBLIST&RADIF...
اول آن كه مختار واقعا دوست اهل بيت نبوده و براي خداوند به اين كارها اقدام نكرده، بلكه او ... او با اشراف - قاتلان امام شهيد - هيچ وقت صلح نكرد و هميشه در مقام كشتن آنان بود و تا ... وقتي مختار ابراهيم بن مالك اشتر را به جنگ ابن زياد روانه كرد، اشراف كوفه از ... [4] و به كمك او در اواخر ذي الحجه 66 ه-ق بر اهل كوفه غالب شد و مهياي كشتن قاتلان امام گرديد.

جستجوهای مربوط به چرا ابراهیم به مختار کمک نکرد

عاقبت پسر مختار

عکس واقعی مختار ثقفی

عاقبت حره دختر مختار

سرگذشت پسر مختار

سرنوشت ناریه همسر مختار

سرنوشت پسر مختار

فرزندان مختار

قبر ابراهیم مالک اشتر

توجه شما را به 7 محصول پر مخاطبی که همراهان وبسایت ما از انها استقبال کردند جلب میکنیم :


1-بسته تحقیقی و اموزش درمان زودانزالی مخصوص اقایان بشتابید ( کلیک کنید )


2-اموزش چگونه همه را عاشق خود کنیم ( جهت مشاهده کلیک کنید )


3-اموزش درامد میلیونی از تلگرام بشتابید ( جهت مشاهده کلیک کنید )


4-بزرگ ترین بسته دعاهای بخت گشا - ازدواج - رزق و روزی


5-بزرگ ترین بسته علوم غریبه و باستان شناسی و دفینه یابی و گنج یابی

6-اموزش کسب درامد اینترنتی ( بسیار جامع ) با کار در خانه میلیاردر شوید


7-مجموعه بزرگ اموزش رانندگی و سوالات ایین نامه


.