Code Center
دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام
جمعه 29 دی 1396
تبلیغات
پنل کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
عقیدتی و مذهبی
اخبار روز
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
خبرنامه
خبرنامه
با عضویت در خبرنـــــــــامه می توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید .

هایپرتمپ دات آی آر
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
نمونه سوالات ایین نامه رانندگی

معرفی محصولات

دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام
 • تعداد بازدید : 1188
 • دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس

  رهایی از اقتصاد نفتی شیرین و دلچسب است ولی از آنجا که طی سال‌های گذشته همواره نفت سهم غالب را در تأمین اعتبارات کشور برعهده داشته است، پرکردن خلأ نفت در بودجه کار دشواری است. درهمین زمینه به سراغ چهارتن از اقتصاددانان کشور رفتیم تا از نسخه کارشناسی صاحبنظران مطلع شویم

  هرچند کاهش سهم نفت در بودجه کل کشور و رهایی از آن دستاورد بزرگی محسوب می‌شود و برای اقتصاد ملی شیرین و دلچسب است ولی از آنجا که طی سال‌های گذشته همواره نفت سهم غالب را در تأمین اعتبارات کشور برعهده داشته است، پرکردن خلأ نفت در بودجه کار دشواری است.

  درحالی که رهایی از درآمدهای نفتی طی دهه‌های اخیر یکی از آرزوهای اقتصاد ایران بوده است، اما کاهش یک‌باره قیمت نفت از تابستان سال‌جاری برنامه‌ریزان کشور را برآن داشت تا حذف تدریجی نفت از بودجه را زودتر از برنامه عملیاتی کنند.

  درشرایطی که اقتصاد ایران تحت تحریم‌های نفتی و بانکی نصف گذشته امکان صادرات نفت خام دارد کاهش ٥٠ درصدی قیمت‌ها در بازار جهانی نفت نیز فشار بیشتری به بودجه وارد کرده است که البته براساس برنامه‌ریزی دولتمردان با این شرایط سخت نیز کشور به حرکت خود ادامه خواهد داد و جای نگرانی نیست.

  اکنون که درآمدهای نفتی تنها یک سوم بودجه سال ٩٤ را تأمین می‌کند و تداوم کاهش قیمت نفت ممکن است این سهم را کمتر کند، دولت باید به فکر درآمدهای پایداری باشد که بتواند بار نفت را در بیش از ١٠٠ سال گذشته به دوش بکشد.

  برهمین اساس علاوه بر انضباط شدید مالی و صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری، مالیات و صادرات غیرنفتی به عنوان دوگزینه کارآمد برای جایگزینی نفت مطرح است که هم از حیث مبلغ و هم پایداری می‌تواند بودجه کشور را متعادل کند. درهمین زمینه به سراغ چهارتن از اقتصاددانان کشور رفتیم تا از نسخه کارشناسی صاحبنظران برای عبور از شرایط کنونی مطلع شویم.

  درآمدهای مالیاتی جایگزین درآمدهای خالصه شود


  <مهدی تقوی> اقتصاددان، مهمترین راهکار کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را تغییر نوع درآمدها از درآمدهای خالصه (به عنوان مثال درآمدهای حاصل از فروش نفت) به درآمدهای مالیاتی دانست و به <ایران> گفت: در اقتصاد سه نوع درآمد وجود دارد که منابع بودجه را تأمین می‌کند؛ درآمد خالصه یا همان درآمدهای اختصاصی دولت از محل املاک و دارایی‌ها، درآمدهای مالیاتی و درآمدهای پولی؛ زمانی که درآمد خالصه یک کشور کم می‌شود بهترین گزینه برای جبران آن افزایش درآمدهای مالیاتی است چراکه اگر دولت بخواهد کمبود منابع بودجه را ازمحل درآمدهای پولی یعنی استقراض از بانک مرکزی جبران کند به مرور اقتصاد را فلج خواهد کرد، قرض دولت از بانک مرکزی نقدینگی را بدون آنکه در تولید و صنعت رونق حاصل شود افزایش خواهد داد و این افزایش نقدینگی تورم زا خواهد بود.

  از این رو بهترین راهکار جبران کاهش قیمت نفت و کاهش درآمدهای حاصل از فروش نفت، افزایش درآمدهای مالیاتی است. وی با اشاره به ضعف سیستم مالیاتی کشور در گرفتن مالیات از بسیاری از مشاغل گفت: اگر دولت بتواند از ثروتمندان مالیات اخذ کند قطعاً کمبود درآمد فروش نفت جبران خواهد شد.

  این استاد دانشگاه افزود: متأسفانه از همان ابتدا به دولت یازدهم خرابه‌های اقتصاد به ارث رسید، در کنار آن اکنون کاهش قیمت نفت شرایط را بدتر کرده است چراکه تأمین مخارج دولت و همینطور هزینه‌های عمرانی که وابسته به قیمت نفت بوده‌اند با چالش کاهش منابع روبه‌رو است، در چنین شرایطی تنها راه ممکن افزایش درآمدهای مالیاتی است.

  اقتصاد ایران، نیازمند درآمدهای پایدار


  همچنین <میثم موسایی> استاد اقتصاد کشور با بیان اینکه درآمدهای نفتی ما تقریباً به نصف رسیده است اظهار کرد: به عقیده من ٣ راه برای جبران کسری درآمدهای حاصل از نفت وجود دارد که اگر دولت به آن عمل کند نه تنها می‌تواند به مرور اقتصاد را از تأثیر نوسان قیمت نفت خارج کند بلکه درآمدی همیشگی و پایدار به دست خواهد آورد.

  موسایی در در گفت‌وگو با <ایران> گفت: افزایش صادرات غیر نفتی و جذب توریست و ایجاد زمینه‌های ارزآوری نیروی انسانی و نخبگان به جای فرار مغزها این سه راهکارند. این استاد دانشگاه با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی قوی کردن کشور در برابر حملات خارجی است و راهکار این مقاومت در پیدا کردن منابعی برای رشد پایدار کشور خلاصه می‌شود،‌ اذعان کرد: ما برای آنکه رشد پایدار داشته باشیم نیاز به منابع تمام نشدنی داریم. این خصلت در نفت و گاز وجود ندارد. از این رو باید منابع دیگری جایگزین آن کنیم.

  وی راه دیگر جبران کمبود درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت را کاهش هزینه‌های دولت دانست و تصریح کرد: دولت براحتی می‌تواند در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی کند. هزینه‌هایی که بخش زیادی از بودجه را می‌بلعند بدون آنکه فایده داشته باشند. همچنین دولت با ساز و کاری مناسب می‌تواند درآمدهای مالیاتی را افزایش دهد.

  اگر تمام این موارد رعایت شود نه تنها اقتصاد از وابستگی به نفت خلاص می‌شود بلکه به مرور شاهد توسعه خواهیم بود. موسایی بازنگری در سیستم پرداخت یارانه را یکی دیگر از الزامات برشمرد و گفت: اگر دولت می‌خواهد در کوتاه مدت صدمات ناشی از کاهش قیمت نفت به بودجه را کاهش دهد باید در پرداخت یارانه تجدیدنظر کند.

  درون‌زا کردن اقتصاد، مانعی در مقابل افول آن


  <ابراهیم رزاقی> صاحب نظر اقتصادی نیز در گفت‌وگو با <ایران> با بیان اینکه راهکار کاهش وابستگی اقتصاد به نفت و جبران کاهش درآمدهای نفتی تنها مربوط به یک بخش اقتصاد نمی‌شود اظهار کرد: برای بهبود شرایط نیازمند سیاست‌هایی هستیم که نوع درآمدهای دولت را تغییر دهد. این سیاست‌ها تنها یک بخش را نشانه نمی‌گیرد و اعم از صادرات و واردات، نظام مالیاتی و سیاست‌های مصرفی و سیاست‌های بخش‌های مختلف اقتصاد از کشاورزی تا نیرو را شامل می‌شود.

  رزاقی ادامه داد: خوشبختانه بخش اعظم این سیاست‌ها در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آمده است. از این رو برای تحول اقتصاد می‌توان به مقاوم‌سازی اقتصاد بر پایه اصول اقتصاد مقاومتی روی آورد. این استاد دانشگاه افزود: کاهش صادرات کالاهایی که مواد اولیه گران وارداتی دارند، حذف کامل یارانه کالاهای لوکس، کاهش واردات کالاهای غیر ضرور و مصرفی مهمترین راهکارهای فعلی است.

  البته درون زا کردن اقتصاد و برجسته کردن تولید داخل در اقتصاد فعلی زمان‌بر است اما اگر سیاست‌ها به درستی اجرا شود دور از واقعیت نیست. وی تجدید نظر در سیستم مالیاتی کشور و افزایش سهم مالیات را در بودجه راهکار کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی دانست و گفت: استقلال اقتصادی در گرو عزم و اراده و اعتقاد مسئولان است. قطعاً کاهش وابستگی اقتصاد به نفت مدیریت جهادی می‌خواهد.

  سیاست‌های انقباضی راه جبران درآمدهای نفتی


  «کامران ندری» استاد اقتصاد با بیان اینکه به طور کلی راهکار جبران کاهش درآمدهای نفتی متوسل شدن به سیاست‌های انقباضی مالی است به <ایران> اظهار کرد: اغلب این سیاست‌ها در مفهوم اقتصاد مقاومتی گنجانده می‌شود که دولت باید بدان عمل کند.

  این اقتصاددان تصریح کرد: دولت باید در هزینه‌های دستگاه‌های دولتی تجدیدنظر کند و هزینه‌های غیرضرور را به هر اندازه اندک کاهش دهد. ساز و ‌کار نظارت در هزینه‌کرد بودجه را که با انحلال سازمان برنامه و بودجه از بین رفت، بازیابی و در نظام مالیاتی کشور تجدید‌نظر کند؛ در صورت پایبندی سیاست‌های دولت به این سه اصل می‌توان کسری ناشی از کاهش درآمدهای نفت را کاهش داد و حتی از اقتصاد متکی به نفت رها شد.

  وی افزود: همچنین ما در زمینه صادرات با اولویت دهی به صادرات غیرنفتی باید به سمتی حرکت کنیم که مزیت نسبی داریم، تعرفه‌های صادراتی را به گونه‌ای تدوین کنیم که مسیر صادرات را مشخص کند. در زمینه واردات نیز باید فقط کالاهای ضروری وارد شود تا بتوانیم در مصرف ارز صرفه‌جویی کنیم.

   

   

   

  دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این مورد گفت وگو کنید. نتیجهٔ گفت وگوهای خود را به صورت یک مقاله برای ...

  جمع آوری اطلاعات صفحه 30 علوم نهم-راه های کاهش وابستگی ...

  nexavare.com/راه-های-کاهش-اقتصاد-کشور-به-نفت-خام/
  ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - جمع آوری اطلاعات صفحه 30 علوم نهم *** درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این مورد گفت و گو کنید ...

  راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام|راههای کاهش ...

  e3i.rozblog.com/post/49/راه-های-کاهش-وابستگی-اقتصاد-کشور-به-نفت-خامر
  ۴ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - Oct 12, 2015 - دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این مورد گفت وگو کنید. نتیجهٔ گفت وگوهای ...

  تحقیق جمع آوری اطلاعات علوم نهم: راه‌های کاهش وابستگی ...

  gama.ir/.../تحقیق%20جمع%20آوری%20اطلاعات%20علوم%20نهم:%20راه‌های%20کاهش%2...
  این فایل در تاریخ 1394/8/9 بروزرسانی شد. دربارۀ راه‌های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع‌آوری و در کلاس در این مورد گفت‌و گو کنید.

  راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام|راههای کاهش ...

  www.biyografi.ir/.../راه-های-کاهش-وابستگی-اقتصاد-کشور-به-نفت-خامراههای-کاهش-وا...
  ۴ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - Oct 12, 2015 - دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این مورد گفت وگو کنید. نتیجهٔ گفت وگوهای ...

  راه های کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خام

  www.answer-star.ir/j.aspx?q=راه_های_کاهش_وابستگی_اقتصاد_به_نفت_خام&id...
  خروج از اقتصاد نفتی به پیش گیری یا مع~ کردن افزایش ارزش واقعی پول رایج وابسته است. درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع اوری ...

  کاهش وابستگی کشور به نفت خام

  www.wiki-daro.ir/j.aspx?q=کاهش_وابستگی_کشور_به_نفت_خام&id...
  درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع اوری asemankafinet/درباره-راه-های-کاهش-وابست... oct 12, 2015 - درباره راه های کاهش وابستگی ...

  راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام | گوگل ...

  www.20370.ir/Default.aspx?...راه_های_کاهش_وابستگی_اقتصاد_کشور_به_نفت_خام...
  Oct 12, 2015 - درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع اوری و در کلاس در این مورد گفت وگو کنید. نتیجه گفت وگوهای خود را به صورت .

  راههای کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام - گوگل ...

  www.googlefa-iran.ir/j.aspx?q=راههای_کاهش_وابستگی_اقتصاد_کشور_به_نفت_خام...
  oct 12, 2015 - درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع اوری و در کلاس در این مورد گفت وگو کنید. نتیجه گفت وگوهای خود را به صورت .

  راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام|راههای کاهش ... ...

  lovegreen.bistarinha.xyz/.../راه+های+کاهش+وابستگی+اقتصاد+کشور+به+نفت+خام%7...
  Oct 12, 2015 - دربارهٔ راه هاي کاهش وابستگي اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این مورد گفت وگو کنید. نتیجهٔ گفت وگوهاي خود را به صورت .

  راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام|راههای کاهش ... ...

  nex1reader.bistarinha.xyz/.../راه+های+کاهش+وابستگی+اقتصاد+کشور+به+نفت+خام%...
  ۳ روز پیش - Oct 12, 2015 - دربارهٔ راه هاي کاهش وابستگي اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این مورد گفت وگو کنید. نتیجهٔ گفت وگوهاي ...

  علوم آشنا - سوالات و پاسخ های فصل 3 - علوم نهم

  www.oloomashena.blogfa.com/post/29
  فصل 3 کلاس نهم-. (( توجه: سوالات ... 2- یكــی از عوامــل موثــر بــر چرخــه هــای طبیعــی مصــرف ســوخت هــای فســیلی اســت. 3-چند نمونه .... 28-دربــاره راه هــای كاهــش وابســتگی اقتصــاد كشــور بــه نفــت خــام چه مواردی. راپیشنهاد می كنیــد؟ (جمع آوری اطلاعات ).

  راههای کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام

  www.tebyan-iran.ir/t.aspx?q=راههای-کاهش-وابستگی-اقتصاد-کشور-به-نفت-خام&id...
  درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع اوری asemankafinet/درباره-راه-های-کاهش-وابست... oct 12, 2015 - درباره راه های کاهش وابستگی ...

  راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام - فان گستر

  www.marande.ir/141895/راه-های-کاهش-وابستگی-اقتصاد-کشور-به-نفت/
  ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - این فایل در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۹ بروزرسانی شد. دربارۀ راه‌های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع‌آوری و در کلاس در این مورد گفت‌و گو ...

  فرصت ها و مشکلات ناشی از درآمد نفتی در اقتصاد ایران

  vista.ir/article/306811/فرصت-ها-و-مشکلات-ناشی-از-درآمد-نفتی-در-اقتصاد-ایران
  در این مقاله با تمرکز به بخش نفت از ابتدای استخراج تا مرحله فروش و درآمدهای حاصل ... که چرا اقتصاد کشورهای صاحب درآمد های نفتی با وجود حجم قابل توجه این درآمد ها که در .... طبیعی است که وابستگی کامل به لیسانس و دانش فنی بیگانگان راه مطمئنی ..... اما میزان مالیات های جمع آوری شده توسط دولت اصلاً در حد رضایت بخشی قرار ندارد، به ...

  تحقیق درباره کاربردهای نفت خام

  www.apple-watch.ir/g.aspx?q=تحقيق_درباره_کاربردهاي_نفت_خام_&id...
  تحقیق درباره کاربردهای نفت خام,تحقیق درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به ... در یک فعالیت گروهی درباره کاربردهای نفت خام اطلاعاتی را جمع اوری کنید و .

  دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام - خانه

  khazesh.ir/search/راه+های+کاهش+وابستگی+اقتصاد+کشور+به+نفت+خام+
  سوال/ راههای کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خامدربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس ... منبع مشاهده مطلب ...

  تحقیق درباره ی کاربردهای نفت خام

  www.wikipedia-iran.ir/g.aspx?q=تحقيق_درباره_ي_کاربردهاي_نفت_خام&id...
  ... درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام,پاورپوینت کاربرد نفت خام ... در یک فعالیت گروهی درباره کاربردهای نفت خام اطلاعاتی را جمع اوری کنید و .

  دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام

  namayeshghah.m.ccfun.ir/دربارهٔ-راه-های-کاهش-وابستگی-اقتصاد-کشور-به-نفت-خام...
  ۶ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام ... دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این .

  دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام ...

  magifa.com/detail/1897727/article/1
  دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در ... وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی رفت از آن و ... های جهان. ی نفت کشور نزد کس.

  شکست عشقی

  kakdoost.n96.ir/post/45/
  ۲ روز پیش - کاربردهای نفت خام. دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این مورد گفت وگو کنید. با مراجعه به منابع ...

  گام های پنج ساله توسعه ملی

  etmag.ir/index.php/گزارش/31-report
  نخستین برنامه مدرن توسعه کشور در سال 1327 و تحت عنوان" برنامه هفت ساله ... محتوای این گزارش بر اساس تحلیل ها و آثار منتشر شده در سالهای اخیر جمع آوری شده است. ... برنامه پنجساله اول توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در دوره 1372 - 1368 ، با .... 9- تلاش به منظور كاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفت و توسعه صادرات غیرنفتی.

  [DOC]فن آوری اطلاعات و اقتصاد مقاومتی

  ircem.ir/upload/Single/Files/Paper_49303.docx
  در حال حاضر باید به جای صادر کردن مواد خام که ارز آوری کمتری برای کشور دارد راهکاری ... واژگان كليدي: اقتصاد مقاومتی – فن آوری اطلاعات – کارآفرینی ... اسلام آگاهی های لازم را به مردم ایران در مورد شرایط جدید کشور دادند (مقام معظم رهبری۱۳۸۹). ... پس چگونه می شود مولفه های تولید داخل, کار آفرینی و کاهش وابستگی را در این مورد رعایت کرد؟

  [DOC]تاثیر کسری بودجه بر نرخ ارز حقیقی در اقتصاد ایران

  danesh.dmk.ir/files/site1/user_files_1f4821/admin-A-10-1-63-a0f4682.docx
  نتایج نشان می دهد که طی دوره زمانی 88-1350، نرخ ارز حقیقی با متغیرهای کسری بودجه و ... اقتصاد ایران وابستگی شدیدی به درآمدهای نفتی دارد و در سال های اخیر این درآمدها از .... تأثیر این کاهش نرخ ارز سبب تغییر در قیمت ها و مقدار واردات می گردد، به ..... و برای جمع آوری اطلاعات و داده ها از گزارش ها و مستندات بانک مرکزی، مرکز پژوهش های ...

  تصویب نامه در خصوص بسته اجرایی وزارت نفت - مرکز پژوهش ...

  rc.majlis.ir › سـامانه قوانین › قوانین و مقررات
  ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - تأمین خوراک نفت خام پالایشگاه های کشور و تأمین فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور ... کاهش وابستگی به خارج در زمینه تأمین کالا و قطعات - تقویت و ...

  سرنوشت پسماندها - آموختنی های بازیافت

  www.hadisdaneshyar.blogfa.com/category/4
  کاهش توجه به امر بازیافت کیسه های پلاستیکی و ظروف پلیمری .... البته پلاستیک ماده ای است ساخته دست بشر که دانشمندان 2 راه برای از رده خارج كردن .... تفکیک از مبدأ بهترین روش برای تفکیک و جمع آوری زباله های کاغذی در جامعه مي باشد. ...... که نیاز به ورود مواد خام از خارج کشور کمتر شود ودر نتیجه ،وابستگی اقتصادی کاهش وتولید ...

  [PDF]( 1390 1394 ) ﻣﺘﻦ ﮐﺎﻣﻞ ﻗﺎﻧﻮن ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﭘﻨﺠﺴﺎﻟﻪ ﭘﻨﺠﻢ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺟ - وزارت عل ...

  www.msrt.ir/fa/Laws/اداره%20کل%20امور%20مالی/برنامه%20پنجساله%20پنجم.pdf
  ﻫﺎي راه و ﺗﺮاﺑﺮي و ﻧﻔﺖ ﻣﻮﻇﻔﻨﺪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﺣﺪاث ﻣﺴﺠﺪ و ﻧﻤﺎزﺧﺎﻧﻪ در ﭘﺎﯾﺎﻧﻪ. ﻫﺎي ﻣﺴﺎﻓﺮي و ...... ﮐﺎﻫـﺶ واﺑﺴﺘﮕﯽ اﯾﻦ ﺻﻨﺪوﻗﻬﺎ ﺑﻪ ﮐﻤﮏ از ﻣﺤﻞ ﺑﻮدﺟﻪ ﻋﻤﻮﻣﯽ دوﻟﺖ ﺑﻪ اﺳﺘﺜﻨﺎء ﺳـﻬﻢ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ دوﻟﺖ در ﺣﻖ ﺑﯿﻤﻪ. در ﻃﻮل ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ...

  تحقیق درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام

  kavirpedia.ir/.../695-تحقیق-درباره-راه-های-کاهش-وابستگی-اقتصاد-کشور-به-نفت-خ...
  ۴ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام ادامه مطلب را بخوانید راه های ... اثر مثبت برای اقتصاد است.1) اثر تخصیص و 2) اثر اطلاعاتی مالیات ستانی. ... افتند، حمایت می نماید تا این دوره افزایش موقت عرضه دلارهای نفتی تمام شود.

  دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام ...

  iranimag.ir/detail/1986744/article/2
  دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این مورد گفت وگو کنید. نتیجه ,,دربارهٔ راه های کاهش ... جمع آوری و در کلاس در این ...

  درباره انرژی | موسسه آموزش عالی انرژی

  portal.energy.ac.ir/?page_id=328
  پایان پذیری انرژی حاصل از سوخت های فسیلی به ویژه نفت خام، جهان امروز را ... منابع این نوع انرژی ها می توانند در یک دوره زمانی کوتاه تجدید یا احیاء شوند. ... با توسعه استفاده از زغال سنگ، نفت خام و گاز طبیعی، وابستگی به این منابع کاهش پیدا کرد. ... در این روش از حرارت ناشی از جمع آوری کننده های حرارتی خورشیدی برای گرم کردن ...

  ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم توسعه؛ - سایت ...

  www.tabnak.ir › مجلس › سیاسی
  ۶ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اقتصاد مقاومتی، رونق تولید در کشور، افزایش سهم صندوق توسعه ملی در افزایش ... و شهری، در حوزه های آبرسانی، راه و گاز، مدیریت فاضلاب و پسماند، تولید محور .... اما افرادی که در فکر جمع آوری آرا هستند به خوبی وظیفه شان را انجام نمی دهند ... رهایی از وابستگی به نفت، جلوگیری از خام فروشی نفت و توسعه پتروشیمی.

  چگونگی تأثیر افزایش کربن دی اکسید روی دمای کره زمین

  www.postnama.ir/.../چگونگی-تأثیر-افزایش-کربن-دی-اکسید-روی-دمای-کره-زمین.ht...
  جمع آوری کنید و نتایج را به صورت پاورپوینت به کلاس گزارش دهید. .... با مراجعه به منابع معتبر دربارۀ چگونگی تأثیر افزایش دی اکسید کربن روی دمای کره زمین اطلاعاتی جمع آوری کنید و . .... راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام · درباره ی ...

  بازیافت

  bazyaftmavad.blogfa.com/
  بازیافت کاغذ، منابع اقتصادی، عدم وابستگی در جهت ورود خمیر کاغذ، کاهش آلودگی، ... پلاستیک ها از نفت که منبعی غیر قابل تجدیدند تهیه می شوند ولی به علت غیر قابل ... در مراسم و مهمانی ها، از دیگر راههای کاهش ورود زباله های پلاستیکی به محیط زیست است. ... به هنگام جمع آوری شیشه ها، بهتر است درپوش های پلاستیکی و فلزی بطریهای ...

  واکنش عسلی به اتهامات به زنگنه | اقتصاد آنلاین

  www.eghtesadonline.com/بخش-خبر-18/23684-واکنش-عسلی-به-اتهامات-به-زنگنه
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - مهدی عسلی از محققان و مدیران خوشنام نفتی ایران است. ... اجرای قرارداد، تحقیقی درباره ماهیت این شرکتها کرده است تا اطلاعات و اسناد کشوری ... نفت و گاز کشور است از شیوه های مختلف از جمله جمع آوری اسناد و مدارک و مصاحبه با .... میشد هزینه های تولید و وابستگی کشور به واردات فراورده های نفتی بسیار کاهش پیدا میکرد.

  تأثیر مالیات بر شرکت ها بر سرمایه گذاری بخش ... - علوم ...

  ecj.iauctb.ac.ir/article_512510_110233.html
  توسط خسروی - ‏2014
  روش جمعآوری اطلاعات و آمار به صورت کتابخانه ای بوده و براساس آمارهای سری زمانی 89-1353 ... کاهش تورم و نرخ بهره گردد, در جهت تشویق سرمایه گذاری می تواند مؤثر واقع گردد. ... صورت عمده اعمال مالیات بر سود, در مورد شرکت ها می باشد و در عمده کشورهای جهان، .... به دلیل وابستگی سیستم اقتصادی ایران به درآمد حاصل از فروش نفت خام، بخش ...

  اتحاديه توليد كنندگان و صادركنندگان سالامبور و چرم ايران > ...

  iplea.ir/portal/Default.aspx?tabid=330&language=fa-IR
  نرخ تورم سالانه نیز در مهر ماه به ۷.۹ درصد رسیده است که نشانگر کاهش ۰.۴ درصدی ... و در این راستا تمام اطلاعات و مسائل مربوط به این کشورها و شرکت ها را جمع آوری کرده و در ... تحلیل ایرنا از گزارش مرکز آمار ایران درباره شاخص قیمت تولیدکننده در سال های .... وابستگی به نفت را باید به حداقل رساند یادآورشد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی، ...

  [DOC]ادامه

  www.doe.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=026fafe8-ee0a-4011-b2f6...
  در اواخردهه 1980 كنگره آمريكا جلسات متعددي را در مورد گرم شدن جهان تشكيل داد. ... كشورهاي پيشرفته مسئول اصلي تغييرات آب و هوا مي باشند و هزينه هاي لازم جهت مقابله ..... پروژه های جمع آوری گازهای همراه را به اجرا درآورد، بخش نفت و گاز در سناريوی کاهش .... 94 به بخش انرژی اختصاص دارد )، از يکسو و وابستگی شديد اقتصاد کشور به نفت و ...

  وزارت امورخارجه - اخبار > دومین گزارش سه ماهه از اجرای برجام به ...

  www.mfa.gov.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=127&newsview...
  ۲۶ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - درباره ایران .... [2] همچنین مشکلات و چالش هایی بر سر راه بهره گیری بهینه کشور از رفع این تحریم ها ... لازم به ذکر است که بخش عمده‌ای از سانتریفیوژهای جمع‌آوری شده قبل از برجام ... در اجرای بند 57 ضمیمه یک برجام مبنی بر پذیرش داوطلبانه کاهش ذخایر اورانیوم ... اظهارنامه ‌های اطلاعات تکمیلی مواد هسته‌ای معاف شده از پادمان؛.

  درباره بازیافت زباله بیشتر بدانیم - آفتاب

  www.aftabir.com › مقالات › علمی و آموزشی › محیط زیست
  ۱۸ آبان ۱۳۸۶ ه‍.ش. - ما به کمک بازیافت زباله در مصرف منابع طبیعی صرفه‌جویی کرده‌ایم ... بازیافت کاغذ، منابع اقتصادی، عدم وابستگی در جهت ورود خمیر کاغذ، کاهش آلودگی، جلوگیری ... در مراسم و مهمانی‌ها، از دیگر راههای کاهش ورود زباله‌های پلاستیکی به محیط زیست است. ... به هنگام جمع‌آوری شیشه‌ها، بهتر است درپوش‌های پلاستیکی و فلزی ...

  ویژگی های ژئوپلیتیکی اقلیم بلوچستان | Demrawan, ...

  www.demrawan.com/single-post/2016/.../ویژگی-های-ژئوپلیتیکی-اقلیم-بلوچستا...
  ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - دوره بلوچ” به دوره قبل از تقسیم بلوچستان اطلاق می شود و این نامگذاری .... و سهم این کشور در بازار با افزایش تولید نفت خام آمریکا کاهش می یابد. ... این راه های ارتباطی حیاتی چین را به افغانستان و سپس به اقیانوس هند و خاورمیانه متصل می کنند. ... جاسوسی علیه پاکستان به جمع آوری اطلاعات امنیتی در خصوص تحرکات ...

  [PDF]ارزیابی میزان صادرات غیرنفتی و اثر آن بر رشد اقتصادی در ...

  socialstudies-dept.talif.sch.ir/files/extract_file.php?file_id=133
  ﻫﺎی ﮐﻠﯿﺪی. : ﺻﺎدرات ﻏﯿﺮﻧﻔﺘﯽ، ﺻﺎدرات ﻧﻔﺘﯽ، رﺷﺪ اﻗﺘﺼﺎدی، ﺻﺎدرات ﻣﺠﺪد،. OLS . 1. ﻣﻘﺪﻣﻪ ..... اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﺑﺮ ﻣﯿﺰان واﺑﺴﺘﮕﯽ اﻗﺘﺼﺎد ﮐﺸﻮر ﺑﻪ ﺻﺎدرات ﻧﻔﺖ و درآﻣﺪﻫﺎی ﺣﺎﺻﻞ از آن ﺗﺄﮐﯿﺪ . دارد . 3. راﻫﮑﺎرﻫﺎ و ...

  [DOC]بين اعضاي يك سازمان وقتي با مفروضات مشتركي نسبت به ...

  www.niordc.ir/uploads/modiriyate%20strategy_5269.doc
  استراتژي را ايجاد يك مزيت منحصر به فرد براي تمايز سازمان از رقبا تعريف مي .... در داخل كشور و يا حتي خارج از كشور نياز به الگو و چارچوبي دارند تا اهداف سازماني را ... آن همه فعاليت ها و تلاش هاي خود در مورد وضعيت مورد انتظار راه رسيدن به آن و چگونگي طي .... اقتصاد صنعتي كارآمدي باشند اما در عصر اقتصاد دانش مح ور و فن آوري اطلاعات ...

  دانلود پاورپوینت کاربرد های نفت خام و انواع آن

  birdownload.epage.ir/.../incl.news_connector.NewsPrintVersion.Html_TypeId.1_New...
  پاورپوینت جالب در مورد کاربرد نفت خام سال نهم درس علوم تجربی ... 7 جغرافیا .... تحقیق جمع آوری اطلاعات علوم نهم: راه‌های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام.

  جمع آوري دي اکسيد کربن؛ چگونه؟ - بیتوته

  www.beytoote.com/scientific/chera/collecting-carbon-dioxide-how.html
  جمع آوری دی اکسید کربن تولید دی اکسید کربن , نحوه جمع آوری دی اکسید کربن , مدار ... به عبارت بهتر، کشورهاي شرقي نيز ياد گرفتند که چگونه مانند غربي ها انرژي را ... رکود عظيم اقتصادي و کاهش يکباره قيمت نفت و رسيدن آن به ارقام بسيار پايين ... کنترل قيمت گاز در دوران هاي رکود اقتصادي نيز عملاً نتوانسته راه درماني براي حل ...

  Douran Portal - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منطقه ...

  abadan.oldportal.niopdc.ir/HomePage.aspx?TabID=8996&Site=abadan...fa...
  تاريخچه توزيع و پخش نفت و فرآورده هاي نفتي در خارج و داخل كشور به سه دوره متفاوت ... با بازگشايي راههاي ارتباطي ، در اواخر سال هاي جنگ جهاني اول ( 1291- 1293 هـ . ... نفت خام مورد نياز اين پالايشگاه نيز از طريق يك خط لوله چهار اينچي و از آبادان / اهواز ..... و بازسازی و جمع آوری تأسیسات و اولویت بندی اجرای ان ها با توجه به بازده عملیاتی و ...

  کشورهای نفتخیز - پترونت

  www.petronet.ir/oilcountries
  تحقیقات ادراه اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که ایران در زمینه صادرات نفت خام در طی دو سال ... شورای عالی انرژی نیز متشکل از جمع وزرای نفت، نیرو، اقتصاد ، تجارت، ... های مربوط به تولید نفت خام و ایجاد زیر ساخت های صادرات نفت و گاز شده است. ... شرکت ملی نفت ایران با راه اندازی شرکت ملی پالایش فرآورده‌های نفتی به عنوان یکی از ...

  نسیم آنلاین | دولت یازدهم کشور را معتاد به فروش نفت خام کرد

  www.nasimonline.ir/Content/.../دولت-یازدهم-کشور-را-معتاد-به-فروش-نفت-خام-کرد
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - در واقع این یعنی اعتیاد بیشتر اقتصاد به نفت و این بر خلاف اقتصاد ... گفتگوی تلویزیونی رئیس جمهور درباره عملکرد اقتصادی دولت یازدهم اظهار ... یکی از راههای توانمند کردن اقتصاد این است که ما وابستگی خود را به ... صمصامی خاطرنشان کرد: صادرات نفتی طی دوره 91تا 94 بیشترین کاهش را در سال 94 (منفی حدود ...

  [PDF]امکان جایگزینی درآمد مالیاتی با درآمد نفت » مطالعه موردی ایران «

  conference.khuisf.ac.ir/Dorsapax/userfiles/file/pazhohesh/.../NCFPIE204.pdf
  رسد. مطالعه. ی حاضر به بررسی روابط فوق در ایران با در نظر گرفتن داده. های دوره. ی. 7831 ... دهد که توجه بیشتر دولت به درآمدهای مالیاتی، کاهش درآمدهای نفتی و جاایگزینی ..... وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی از صادرات نفت خام و وجود انحصارات و رانت. های ..... بودجه بهترین راه، جایگزینی و افزایش درآمد مالیاتی است. .... Information.

  اقتصاد مقاومتی - شرکت سهامی آب منطقه ای فارس

  frrw.ir/SC.php?type=static&id=137
  صفحه نخست; آمار و اطلاعات .... میشود با اقتصاد مقاومتی به جنگ بیکاری رفت؛ میشود به جنگ رکود رفت؛ میشود ... در آن رو به افزایش است، با حفظ دستاوردهای کشور در زمینه های ... و خدمات راهبردی و ایجاد تنوع در مبادی تأمین کالاهای وارداتی با هدف کاهش وابستگی .... نفت استفاده نشود، ]بلکه[ تکیه ی ما بر استفاده ی حداقلی از فروش نفت خام ...

  آیا دوره اقتصاد نفتی تمام شده است؟

  www.entekhab.ir/fa/news/282761/آیا-دوره-اقتصاد-نفتی-تمام-شده-است
  ۳ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش انتخاب، سقوط قیمت نفت خام اقتصاد های متکی به درآمد نفت را در ... نفت و انرژی در لندن درباره نیاز اقتصاد های جهانی به حامل های انرژی فسیلی گفت:« ... اقتصاد کشورهای تولید کننده و صادرکننده نفت خام از فرصت های پیش آمده به ... با استفاده از فن آوری های نوین میزان سرمایه گذاری برای کاهش مصرف انرژی و یا ...

  : صنایع - دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا

  www.iaush.ac.ir/defence/portal/main/r/?lan=18&mid=10033
  جمهوري اسلامي ايران به عنوان دومين توليد كننده نفت در كشورهاي عضو اوپك، با در اختيار داشتن 10 ... در اين دوره وزارت نفت علي رغم محدوديت هاي ناشي از اعمال تحريم توسط آمريكا و ساير ... در صحنه بين‌المللي، كاهش سرمايه‌گذاري‌در بخش‌هاي مختلف اقتصادي، نوسانات قيمت نفت‌خام و .... طرح هاي جمع آوري گازهاي همراه مناطق خارک، بهرگان و سيري.

  [PPT]بازاریابی بین الملل

  incubator.tafreshu.ac.ir/Files/53/Content/بازاریابی%20بین%20المللی(1).ppt
  همچنين به دانشجو كمك مي‌كند تا عضو بهتر و موفقتري در بازاريابي بين‌المللي باشد. اين هدف از طريق تهيه‌كردن اطلاعات در مورد اينكه چه اتفاقي در بازار بين‌المللي مي‌افتد ...

  تأثیر راهبرد انرژی روسیه بر نحوه تأمین نیازهای انرژی ...

  ipes.razi.ac.ir/article_187.html
  اتحادیه اروپا برای استمرار رشد اقتصادی، نیاز فراوانی به انرژی دارد. ... برای جمع‌آوری اطلاعات و داده‌ها درباره موضوع از منابع کتابخانه‌ای و اینترنتی استفاده شده است.

  etarh.com راهنمای پرورش مرغ تخمگذار

  www.etarh.com/Laying%20hens.htm
  بعد دانه ها را جمع آوری کرده به محل خیساندن میبرند- عمل شستشو در تابستان 12 ساعت و در زمستان ... به طوری که کاهش تدریجی واردات را شاهد بوده و هم اکنون در توليد گوشت قرمز، گوشت ... که پس از نفت رتبه دوم کسب وکار وسرمایه گذاری در کشور است. ... و حجم سرمایه گذاری های انجام شده بيانگر اهميت و نقش صنعت دام و طيور در اقتصاد ملی و ...

  10توصیه به دولت درمورد اقتصاد مقاومتی - مشرق

  www.mashreghnews.ir/fa/news/300718/10توصیه-به-دولت-درمورد-اقتصاد-مقاومتی
  آیا اقتصاد مقاومتی را می‌توان در شرایط کنونی کشور اجرا کرد؟ ... سیاستی دائمی برای تمام شرایط و نه سیاستی مقطعی و دورهای ... یارانه را ارائه داده و براساس آن به‌خوبی اطلاعات لازم را از مردم جمعآوری کند و همراهی صادقانهی مردم ... استفاده‌ی حداقلی از فروش نفت خام ... بدون شک یکی از راههای خروج از وابستگی چندین‌ساله به نفت، یافتن منبع ...

  اطلاعات اقتصادی و بانکی و سرمایه گذاری

  mohsensadeghian.blogfa.com/
  این پول‌ها جزئی از نقدینگی کشور هستند که نه به بانک‌ها رفته‌اند و نه به بورس. ... ۴ راه مسدودکردن سریع کارت بانکی ... هشدار "بانک ملی" ایران درباره کلاهبرداری پیامکی ... و این در حالی است که بانک مرکزی از سال 90 اقدام به جمع آوری ایران چک های 100 هزار تومانی کرد. .... وابستگی اقتصاد ایران به فروش نفت خام چه وضعیتی پیدا می‌کند؟

  روابط حكومت شاه با رژيم صهيونيستي - موسسه مطالعات و ...

  www.ir-psri.com/Show.php?Page=ViewArticle&ArticleID=255
  در روابط اقتصادي ايران و اسرائيل «نفت» از جايگاه ممتازي برخوردار بود. ... وارداتي و 76 درصد از نفت صادراتي ايران، بسته شده بود و ايران مي بايست راههاي ... از ديگر كشورها به اسرائيل و توسعه اقتصادي آن رژيم، از يك سو؛ و وابستگي شديد ايران به ..... براي جمع آوري اطلاعات و ضد جاسوسي بود؛ به ويژه، با توجه به تهديدات انقلابيون عرب ...

  گام های پنج ساله توسعه ملی « اتاق فکری برای مدیران ...

  icmc-ir.com/2016/07/09/گام-های-پنج-ساله-توسعه-ملی/
  ۱۹ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - از رویدادهای مهم این دوره افزایش موقت درآمدهای نفتی كشور ناشی از اشغال نظامی ... ۹- تلاش به منظور كاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفت و توسعه صادرات غیرنفتی. ... ۵- ایجاد اشتغال از طریق تقویت شبكه جمع آوری و پردازش اطلاعات بازار كار، .... و بانك های خارجی در مناطق آزاد به همراه تقویت بازار بورس (راه اندازی بور سهای ...

  تحلیل محتوای برنامه های توسعه جمهوری اسلامی ایران ... - ...

  www.imam-khomeini.ir/...های.../تحلیل_محتوای_برنامه_های_توسعه_جمهوری_اسلامی_ای...
  ۸ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تحلیل محتوای برنامه های توسعه جمهوری اسلامی ایران (برنامه سوم و چهارم) برمبنای ... یکی از بررسی های صورت گرفته درباره برنامه‌های توسعه و ارزیابی آن ... نویسنده در این مقاله با استفاده از روش جمع آوری اطلاعات اسنادی و با .... کاهش وابستگی به درآمدهای ناشی از صدور نفت؛ ایجاد جهش در صادرات غیر ..... فروش درآمد نفت خام».

  بار دیگر درباره «ستون پنجم» در ایران - Iran.ru-اخبار ایران

  pers.iran.ru/news/analytics/80328/d_d_d_d_n_f_B_f_p_x_d_d_f
  ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - وزن اقتصادی این بیانات (معاون وزیر نفت ایران) ناچیز است ولی پخش این ... رو نبرد زیرا به گفته وی ایران از امکان صدور گاز به اروپا قبل از راه اندازی ... ماجدی به عنوان تاج صحبت های خود و به منظور افزایش وزن اظهارات خود برای خبرنگاران «اطلاعات .... هدف آنها لغایت ساده بود: آنها بایستی به جمع آوری اطلاعات درباره فعالیت ...

  [DOC]فصل چهارم: سیاست گذاری انرژی در ایران - دانشگاه صنعتی ...

  sharif.edu/~maleki/index_files/index_files/.../Energy%20Policy%20Text.docx
  زمانی انسان انفرادا در تلاش برای جمع آوری چوب برای گرم کردن خود بوده و زمانی شهرهایی ... فراز و نشیب در قیمت نفت خام باعث تغییرات شگرف در اقتصاد جهانی، بودجه هر خانواده، ... بعدها روزنبلوم در مورد سياستگذاري دو روش قضاوت را پيشنهاد نمود: تحليل ..... های تجدیدپذیر، وابستگی آن کشور را به انرژی های فسیلی کمتر و کمتر نمایند.

  بررسی رابطه متغیر‌های کلان اقتصادی با شاخص کل بورس ...

  eco.iaufb.ac.ir/article_9389_1574.html
  شاخص کل بورس در هر کشور،مهمترین ابزار شناسایی بورس اوراق بهادار آن کشور است. ... با شاخص کل بورس بوده است؛ ولی قیمت نفت خام با شاخص کل بورس رابطه معنا دار ... اقتصادهای پیشرفته افزایش این شاخص به معنی رونق اقتصادی و کاهش آن نشان .... در این پژوهش برای جمع آوری اطلاعات از روش کتابخانه ای استفاده شده و برای رسیدن به ...

  ٢٤ گام وزارت نفت برای تحقق اقتصاد مقاومتی

  ifco.ir/index.php/archivereport/item/818-eghtesad
  برونزا بودن اقتصاد ایران سبب شد با کاهش درآمدهای نفتی، بازار این کشور دچار اختلال ... اقتصاد مقاومتی راه اندازی مگا پروژه های فازهای پارس جنوبی به وسیله صنعتگران و ... در مبادی تأمین کالاهای وارداتی با هدف کاهش وابستگی به کشورهای محدود و خاص. ... نیاز را از سطح جامعه جمع آوری کرده و به نحوی کارآ در مسیر سرمایه گذاری سوق دهند.

  راه سوم اقتصاد در پسا تحریم - روزنامه دنیای اقتصاد

  donya-e-eqtesad.com/news/976298/
  ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دکتر نیلی دستیابی به رشد اقتصادی بالا و پایدار را مهم‌ترین اولویت ... قاعدتا طی شده و پاسخ های ذهنی مشخص چه مثبت و چه منفی در مورد اقتصاد پسا تحریم شکل گرفته است. .... داخلی، معادل بیش از 5/4 میلیون بشکه نفت خام انرژی مصرف می شود. .... شکل گیری موسسات پولی و اعتباری غیر مجاز و جمع آوری حجم بزرگی از ...

  : جهانی سازی و آینده بازار نفت - دانشنامه رشد

  daneshnameh.roshd.ir › جامعه و علوم اجتماعی › علوم اجتماعی › اقتصاد
  نفت بدون جانشین; اهمیت فن آوری; قیمت های باثبات; نیاز به شفافیت ... کلمه کاربردی آینده، وابستگی متقابل خواهد بود. ... یک مقایسه نشان می دهد بانک اطلاعاتی شرکت آرامکو عربستان صعودی درباره ذخایر این کشور، سه ... قیمت های باثبات نفت خام، نرخ بازدهی کافی صنعت نفت را تضمین و از رشد اقتصاد جهانی نیز حمایت خواهد کرد.

  [DOC]جزئيات ۱۱ محور برنامه‌ علي طيب نيا براي اداره اقتصاد كشور

  asl44.mefa.gov.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=6013371e-7b38-40bf-a791...
  مجموعه شرايط اقتصادي كشور چه به لحاظ كاستي هاي ديرينه، مزمن و پايدار و تشديد آن بر اثر ... اقتصاد ايران طي دوره هاي قبل، شرايط متفاوتي را به لحاظ رويكردهاي سياست ... وابستگي بسيار بالاي اقتصاد به نفت از يك طرف و كاهش يكباره و احتمالاً قابل ..... در بخش عمومي، به ويژه در حوزه هاي نظارتي، جمع آوري ماليات، تخصيص منابع دولتي، ...

  [PPT]معرفی و تحلیل swot سه شرکت داخلی - وب سایت دکتر مسعود ...

  www.hajarian.com/esterategic/tarjomeh/2-91/new/javidi1.pptx
  در گذشته جمع‌آوری خوراک به شیوه ی شکار یا چیدن میوه انجام می‌گرفت، ولی امروزه ... درباره یک ویک ... 1374 به شركت سهامي عام تبديل گرديده و سهام آن به بورس اوراق بهادار راه يافت. ... زمينه هاي فعاليت: تولید و بسته بندی مواد غذایی ، رب گوجه فرنگی ، آبلیمو .... به طوري كه توسعه اين فعاليت سبب كاهش وابستگي كشور به درآمدهاي نفتي ...

  سوخت زیستی با روغن سرخ کردنی | مجله صنعت CNG

  cngmag.ir/?p=3838
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گفته وی، دولت هند در حال بررسی طرحی برای جمع‌آوری روغن‌های خوراکی از ... نفت خام هند طی دهه‌های آینده به دلیل اقتصاد رو به رشد آن از تمام کشورهای جهان ... شود و همین مسئله، نگرانی‌هایی را درباره وابستگی نفتی شدید این کشور در ... از راه‌های کاهش وابستگی این کشور به واردات نفت خام، تولید سوخت‌های .... اطلاعات آماری ...

  قرارگاه شهید احمدی روشن - نشست تخصصی سرنوشت تحریم ها ...

  roshan.bso.ir/اخبار/نشست-تخصصی-سرنوشت-تحریم-ها-در-برجام
  منشور اقتصاد مقاومتی و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به همت قرارگاه شهید احمدی روشن و ... قطعه‌سازی کشور را کاهش خواهد داد، بلکه در نهایت فقط هزینه‌هایی را به کشور تحمیل و ما را به ... در حالی که توان داخلی برای جمع آوری گازهای همراه نفت و تولید برق در کوتاه مدت وجود دارد. ... نظام سلامت کشور از حوزه های بسیار مهم و حساس کشور می باشد.

  به مهر ميهن خويش را كنيم آباد - فرامرز امیریان : اقتصاد ایران ...

  8rodi.blogfa.com/post-19.aspx
  اقتصاد ایران برای خارج شدن از وضعیت تدافعی کنونی راهی جز عمل به فرامین مقام معظم ... بودن اقتصاد ایران سبب شد با کاهش درآمدهای نفتی، ساختار اقتصادی کشور دچار ... هر چند ایران از لحاظ آموزش، نوآوری و زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح .... توانست به نحو کاراتری منابع مالی مورد نیاز را از جامعه جمع آوری و در مسیر سرمایه ...

  ترامپ هم مانع برجام نشود، ارز چندنرخی مانع است | خبر فارسی

  khabarfarsi.com/u/28099937
  نظر مردم در مورد تأثیر ترامپ بر اقتصاد ایران : تأثیر نخواهد داشت بر اساس نظرسنجی ... عوامل افزایش نقدینگی/ دلارهای نفتی همچنان بلوکه است ... بانکی کشور با کاهش 4 درصدی از 15 درصد به حدود 11 درصد رسیده و با برنامه ریزی های در .... کرد و راه حل ارائه داد وگرنه سیاه نمایی مطلق درباره یک دوره ظلم به مردم و دادن اطلاعات غلط به مردم است.

  سنجش پایداری نظام‌های بهره برداری کشاورزی در راستای اهداف ...

  www.jmsp.ir/article_10305.html
  با توجه به نقش بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی، اشتغال و تامین نیاز کشور به ... آبیاری و تسطیح اراضی مزروعی، احداث راه‌های ارتباطی بین روستاها و آشنا ساختن ... بویژه غذا و دارو، (8) کاهش وابستگی به درآمد نفت، (9) اصلاح الگوی مصرف، فساد .... این تحقیق از نوع توصیفی- همبستگی و به لحاظ جمع آوری اطلاعات، کتابخانه‌ای و از ...

  آشنایی با روش بازیافت زباله و تولید کود کمپوست - ایران ...

  www.isanat.com/component/k2/item/157-compost.html
  4- جلوگيري از هدر رفتن سرمايه هاي ملي و كمك به اقتصاد كلان كشور ... تقريبا 80 درصد از هزينه هاي مربوط به زباله ها هزينه جمع آوري زباله ميباشد از اين لحاظ هزينه .... مفید است در مورد بقایای چوب بریها لازم است کلیه عناصر غذائی به کمپوست اضافه شود. ... در روش‌هاي دفع زباله و كاهش آلودگي محيط زيست، بازيافت مواد با ارزش موجود در زباله ...

  HSE

  afluk.blogfa.com/
  به گزارش «تابناک»، در کمیسون ایمنی راه‌های کشور درباره سانحه جاده قم آمده است: ... ارزشمند صنعت نفت، به عنوان پيشران توسعه اقتصادي كشور مرهون زحمات مديران، ... 2- طرح ریزی و اجرای اقدامات کنترلی و پیشگیرانه به منظور حذف، کاهش و کنترل ریسکها ..... بهداشت، ايمني و محيط زيست بر اساس بانک اطلاعاتي جمع‌آوري شده را فراهم مي‌آورد.

  ما با ولایت زنده ایم - اقتصاد مقاومتي در برابر تحريم اقتصادي

  ali7mc.blogfa.com/post-1102.aspx
  اعمال تحريم هاي يك جانبه و محدوديت هاي مالي و تجاري، همواره يكي از ابزارهاي ... توجه جدي به علوم دانش بنيان، مقابله با فرهنگ اسراف در مصرف، راه هاي گريز از تحريم ها و . ... چنين فشارها به فرصت؛ كه نتيجه اقتصاد مقاومتي است، سبب كاهش وابستگي ها و ... فرصت مناسبي است تا به جاي خام فروشي آن، با تبديل نفت به مي كند كه كشور قادر ...

  [PDF]در اقتصاد مقاومتی باید به یک سیاست منعطف فکر کنیم - فناپ

  fanap.ir/media/cache/files/f3b1623698004383bdad3ab8b2fee81cc0ef66ba.pdf
  دوره جدید | شماره دو | تیرماه 1395 |. | ماهنامه داخلی گروه ... آموزش از راه دور و تغییر بنیادین در فلسفه و یادگیری انسان ها، كتابخانه های ... آمارها را جمع آوری می كند كه اغلب دسترسی یك فرد عادی به این اطالعات مشكل است. فن آوری ..... بودن اقتصاد، توجه به اقتصاد دانش بنیان، كاهش وابستگی. به نفت، تبیین دانشگاهی و آكادمیک اقتصاد مقاومتی از.

  همایش بین المللی محیط زیست |اثرات اقتصادی انرژی بر محیط ...

  cgei.ir/post.aspx?id=8208
  ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - د كاهش اثرات منفی ناشی از مصرف انرژی در گرمایش جهانی. ... مغتنمی برای كشورهای در حال توسعه هستند كه مسایل زیست محیطی را در تمام سطوح به حضور بیاورند. ... زیادی در ارتباط با اشكال متنوع انرژی از مرحله تولید تا مصرف جمع آوری شد. .... از این رو فعالیت های اقتصادی و غیر آن كه با آلودگی محیط زیست یا تخریب ...

  بازیافت و آموزش منطقه11 - بازیافت در شهر

  bazyaft11.blogfa.com/category/2
  آلودگی های ناشی از مصرف بالای فرآورده های نفتی در کشورهای صنعتی با وجود .... مؤثری در اقتصاد و خودکفایی جامعه را از وابستگی و تاحدودی واردات ازسایر کشورها نجات می ... پسماند خشک جلب شود باید سطح اطلاعات و آگاهی مردم در زمینه ی بازیافت افزایش ... بازیافت PET بدلیل کاهش حجم و وزن زباله، هزینه های مربوط به جمع آوری و دفن آن را ...

  مسایل اقتصاد ایران - سندس - وب سایت شخصی میثم باقری

  www.mb-h.ir/category/5
  سپس از طریق محل بودجه سالانه یا از طریق جمع آوری اقساط وام‌های قرض الحسنه، اوراق قرض ... در واقع چنين ابزاري مي‌تواند سببب استفاده از انگيزه‌هاي معنوي و اخروي در كاهش .... نفت از منابع طبیعی و سرمایه های یکم کشور به حساب می آید وخام فروشی وهزینه کرد ... یکی از مباحث عمده به هنگام تصویب بودجه تعین نرخ فروش هر بشکه نفت خام در ...

  آرشیو اخبار انجمن مهندسی نفت - دی - اسفند 1387

  www.aaahooo.com/stations/ispe/newsArchive/138710-12.htm
  عمادی، همچنین با تاکید بر افزایش برداشت نفت از مخازن کشور، به راه کارهایی ... به گزارش شانا، تولید نفت خام از میدان های سروش و نوروز به ترتیب حدود 96 و 66 هزار .... دیگر عامل کاهش بهای نفت، نگرانی درباره اقتصاد کشورهای بزرگ مصرف کننده به ویژه ... نیز، عملیات خنک کردن محیط، پاکسازی و جمع‌ آوری وسائل و تجهیزات انجام شد.

  دنیای نوین مدیریت،اقتصاد و بانکداری - ايران و انرژي هاي ...

  amirsafari.blogfa.com/post-44.aspx
  دنیای نوین مدیریت،اقتصاد و بانکداری - مطالبی در مورد مدیریت بانکداری ... در بخش اول به بررسي دقيق آمار مربوط به هريک از انرژي هاي تجديدپذير در ايران شامل .... مصرف انرژی کشور در فاصله زمانی 15 سال، به برنامه ریزی، اقتدار داخلی، جمع آوری داده در سطح ... اما در تلاش به منظور رهایی از وابستگی به سوخت های فسیلی ایران در حال افزایش ...

  نگارش برنامه ششم توسعه آغاز شد

  www.ireconomy.ir/fa/page/10084/نگارش+برنامه+ششم+توسعه+آغاز+شد+.html
  ۲۱ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بررسی سیر شکست تمام برنامه های توسعه پس از انقلاب ... های نمایندگان استان های مختلف در مورد لایحه بودجه سال 93 را جبران کند. ... میزان خام مرگ ومیر (در هزار) ... تلاش در جهت کاهش وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای حاصل از نفت و توسعه بیش ..... *پس از جمع آوری اطلاعات ودسته بندی آنها ،با استفاده از شاخصهای اعلام شده ...

  اثر تجارت خارجی ( صادرات و واردات, به تفکیک واردات کالاهای ...

  www.hawzah.net/.../اثر-تجارت-خارجی-(-صادرات-و-واردات,-به-تفکیک-واردات-کالاهای-...
  تجارت خارجی- صادرات- واردات کالاهای سرمایه ای، واسطه ای ومصرفی- رشد اقتصادی ... هدف اساسی نظریه های رشد، توضیح عوامل تعیین کننده نرخ های رشد در یک کشور و بررسی ... نفتی و کاهش وابستگی به صادرات نفت خام، دستیابی به بازارهای مختلف به نحوی ... مهمترین موانع موجود بر سر راه این استراتژی عدم حسابگری، تشکیل قدرت های ...

  [PDF]ﻫﺎي ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﻧﻮﺳﺎﻧﺎت ﻗﯿﻤﺖ ﻧﻔﺖ ﺑﺮ ﺑﺎزده ﻏﯿﺮﻋﺎدي ﺳ

  www.ensani.ir/storage/Files/20161015050735-10018-131.pdf
  ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ﻣﺴﺌﻠﻪ ﺳﺒﺐ ﺷﺪه اﺳﺖ ﮐﻪ وﺿﻌﯿﺖ اﻗﺘﺼﺎدي اﻏﻠﺐ ﮐﺸﻮرﻫﺎي واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ درآﻣﺪﻫﺎي ﻧﻔﺘﯽ ﺗﺤﺖ ﺗﺄﺛﯿﺮ. ﻧﻮﺳﺎﻧﺎت ﻗﯿﻤﺖ ﻧﻔﺖ ... ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻧﻮﺳﺎﻧﺎت ﻣﺜﺒﺖ و ﻣﻨﻔﯽ زﯾﺎدي را در ﻗﯿﻤﺖ ﻧﻔﺖ ﺧﺎم. ﺗﺠﺮﺑﻪ ﮐﺮده اﺳﺖ.

  صنعت تولیدی تولید خارجی داخلی اقتصاد اقتصاد مقاومتی ...

  weblog24.site/.../صنعت-تولیدی-تولید-خارجی-داخلی-اقتصاد-اقتصاد-مقاومتی-اظهار-دا...
  ۵ روز پیش - اقتصاد مقاومتي کاهش وابستگی ها تاکید روی مزیت های توليد داخل تلاش برای ... اجرای اقتصاد مقاومتي است1 اقتصاد مقاومتي تنها راه ادامه‌ی روند پیشرفت كشور است2. ... وابستگی اقتصاد ایران به فروش نفت خام چه وضعیتی پیدا می‌کند؟ ..... نقش هریک از فعالیت های غیرارادی مانند پلک زدن عطسه اطلاعاتی جمع اوری کنید؟

  [PDF]ﻓﺼﻞ اول ﮐﻠﯿﺎت ﺗﺤﻘﯿﻖ - پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

  ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/519014
  ﺳﯿﺎﺳﺖ ﻫﺎی اﻗﺘﺼﺎدی در ﻃﻮل دﻫﻪ ﻫﺎی ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﻮده اﺳﺖ، اﻣﺎ ﻧﻔﺖ ﺧﺎم ﻣﻬﻢ ﺗﺮﯾﻦ ﮐﺎﻻی ﺻﺎدراﺗﯽ اﯾﺮان اﺳﺖ و. ﺑﺨﺶ اﻋﻈﻢ ... اﯾﺮان، ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﮐﺸﻮر را ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه ﻧﺪاﺷﺘﻪ اﺳﺖ، از اﻫﻤﯿﺖ ﺑﺎﻻﯾﯽ ﺑﺮﺧﻮردار اﺳﺖ ... از روﻧﺪ ﺑﯽ ﺛﺒﺎﺗﯽ ﺑﺮﺧﻮردار ﺑﻮده اﺳﺖ . ﺑﻪ ﻋﻼوه. ،. در ﻃﻮل اﯾﻦ دوره از ﺗﻮان اﺷﺘ. ﻐﺎل زاﯾﯽ ﺑﺨﺶ ﺻﻨﻌﺖ ... ﻧﻔﺮ ﮐﺎرﮐﻦ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ﺟﻤﻊ آوری ﻣﯽ ﺷﻮد .... راﻫﺒﺮدﻫﺎی اﺗﺨﺎذی ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺘﯽ اﯾﺮان، واﺑﺴﺘﮕﯽ اﻗﺘﺼﺎد اﯾﺮان ﺑﻪ درآﻣﺪﻫﺎ.

  معرفی رشته مهندسی نفت | تلیار

  www.teleyare.com/معرفی-رشته-مهندسی-نفت/
  ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - از وابستگی به بیگانگان برای استخراج و فروش نفت گرفته تا ملی شدن ... از بزرگترین تولیدکننده های نفت خام است و بسیاری از نیازهای کشورهای صنعتی را ... رشته مهندسی نفت ترکیبی از مباحث مهندسی و اقتصادی است و در چهار .... ۲ـ انجام آزمایشات و جمع آوری اطلاعات علمی و فنی مربوطه به ناحیه مورد ... درباره تلیار.

  آیا ایران می تواند تنگه هرمز را ببندد؟ - راسخون

  https://rasekhoon.net › ... › آیا ایران می تواند تنگه هرمز را ببندد؟
  ۲۱ خرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. - كشور ايران با توجه به وجود جزاير ايراني در ميانه تنگه هرمز و محاسبه خط ... بين ايران و شارجه مقررات ۱۲مايل آبهاي ساحلي ايران در مورد ابوموسي، به ... هاي عراق جهت انتقال نفت خود از طريق خط لوله از راه تركيه به ظرفيت ... این درحالی است که این کشورها 55 درصد(728 میلیارد بشکه) از ذخایر نفت خام جهان را در مالکیت خود دارند.

  [PDF]ﻣﺠﻠﺲ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﺍﺟﺮﺍﻱFATF ﺭﺍ ﻧﺪﻫﺪ

  www.asre-iranian.ir/files/fa/news/1395/6/15/29991_235.pdf
  ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ﺑﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ. ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎﺯﺭﺳﻲ ﻛﻞ. ﻛﺸﻮﺭ، ﻧﺎﺻﺮ ﺳــﺮﺍﺝ ﺩﺭ ﺁﻳﻴﻦ ﺗﻮﺩﻳﻊ ... ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺑﻌــﺪ ﺟﻤــﻊ ﺁﻭﺭﻱ ﻣﺪﺍﺭﻙ ﻭ ... ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺍﻳﻦ ﺧﺒﺮ، ﺩﻭﺭﻩ ﻫﺎﻯ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻧﻰ ... ﺭﺍﻩ ﺣﺠّــﺎﺝ ﻏﻴﻮﺭ ﻭ ﻣﺆﻣﻦ ﺍﻳﺮﺍﻧﻲ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﻣﺤﺒﻮﺏ ﺭﺍ .... ﺣﺠﺖ ﺍﻻﺳﻼﻡ ﺳﻴﺪ ﻣﻬﺪﻱ ﻃﺒﺎﻃﺒﺎﻳﻲ ﻋﻀﻮ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺭﻭﺣﺎﻧﻴﺖ ﻣﺒﺎﺭﺯ ﺍﻇﻬﺎﺭ ﺩﺍﺷﺖ: ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻓﻴﺶ ﻫﺎﻱ ...... ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻭﺯﻳﺮ ﻧﻔﺖ ﺑﺎ ﺗﺎﻛﻴﺪ ﺑﺮ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﻫﻢ ﺍﻛﻨﻮﻥ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻧﻔﺖ ﺧﺎﻡ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺣﺪﻭﺩ ﺳﻪ ﻣﻴﻠﻴﻮﻥ ﻭ 850 ﻫﺰﺍﺭ ...

  اقتصاد سیاسی | آی-آر-پی-دی آنلاین (IRPD ONLINE)

  https://irpdonline.com/category/اقتصاد-سیاسی/
  ۵ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اگر تخریبی صورت نگیرد، اقتصاد ایران به دلیل اینکه یک اقتصاد 80 ... دلیلی ندارد ما پولهای خود را جمع کنیم و بعد ریل یا راه بسازیم، .... در سال 2014 که نفت رو به کاهش گذاشت مشکلات کشورهای نفتی از جمله ونزولا به تدریج آشکار شد. ..... كاهش وابستگي هاي اقتصادي به يك محصول و كاهش آسيب‌پذيري اقتصاد.

  نفت - سیروس محمدی

  powerenginner.persianblog.ir/tag/نفت
  اثر مخرب وابستگی دولت ها به در آمد منابع طبیعی سالها است که مورد توجه قرار ... این عبارت و عبارت متناظر " نفرین نفت[2]" جایگاه خاصی در مباحث اقتصادی یافته است. ... می داد عملکرد کشور های صادر کننده مواد خام در امر توسعه اقتصادی به نحو محسوسی ... آلفونزو به عنوان پایه گذار سازمان کشور های صادر کنننده نفت، اوپک ، تلقی می شود.

  انعکاس نور - کتاب مهرگان گزارش عملکرد 8 ساله احمدینژاد

  mostafamobin.blogfa.com/cat-46.aspx
  البته اثر تحریم های اقتصادی که از سال 1386 بیشتر و از سال 1389 تشدید شد، بر رشد ... به هر حالبا وجود تمامي عوامل نامساعد و محدود کننده، اقتصاد کشور توانست طي دوره .... اكتشافي و البته متاثر از كاهش توليد نفت خام تحت تاثير تحريم ها مي باشد. .... آمار موجود (بر اساس اطلاعات وزارت راه و شهرسازی که در جداول زیر آمده است) نشان‌دهنده ...

  رشد تولید و صادرات نفت خام ایران درپسابرجام؛ حضور قدرتمند ...

  aftabnews.ir/.../رشد-تولید-و-صادرات-نفت-خام-ایران-درپسابرجام-حضور-قدرتمند-در-...
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - رشد جهشی صادرات نفت ایران پس از برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) و رسیدن ... چند در دوران تحریم میزان صادرات نفت کشور به حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش ... و صادرات نفت خام و میعانات گازی کشور در دوره های مختلف سال های 1394 و 1395 ... یازدهم در کاهش وابستگی بودجه کشور به منابع نفتی که در سه سال گذشته به ...

  [PDF]ﻋﺪﺍﻟﺖ ﻭ ﻣﺎﻟﻴﺎﺕ ﺑﺰﺭﮔﺎﻥ

  www.mefa.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=a0e57604-2b15-45fe-a736...
  ﺁﺭﺯﻭﻱ ﻭﺍﻗﻌﻲ ﻣﻦ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﺎ ﺩﺭ ﭼﺎﻩ ﻫﺎﻱ ﻧﻔﺖ ﺭﺍ ﺑﺒﻨﺪﻳﻢ ﻭ. ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ... ﻭ ﻧﺎﻗﺺ ﺑﻮﺩﻥ ﻧﻈﺎﻡ ﺟﻤﻊ ﺁﻭﺭﻱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﻭ ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻧﻴﺰ. ﻛﻪ ﺗﺎ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺩﻭﺭﺍﻥ ... ﻭﺯﻳﺮ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ ﺗﺼﺮﻳﺢ ﻛﺮﺩ: ﻛﺎﻫﺶ ﻧﺮﺥ ﺑﻴﻜﺎﺭﻱ ﺑﻪ ﻫﻔﺖ ﺩﺭﺻﺪ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺩﺳﺘﻴﺎﺑﻲ ﺑﻪ ﻧﺮﺥ. ﺗﻮﺭﻡ ﻳﻚ ﺭﻗﻤﻲ ﺍﺯ ﺩﻳﮕﺮ .... ﺍﺯ ﻣﻬﻢ ﺗﺮﻳﻦ ﻭ ﻣﻨﺎﺳــﺐ ﺗﺮﻳﻦ ﺭﺍﻩ ﻫﺎﻱ ﮔﺴــﺘﺮﺵ ﻫﻤﻜﺎﺭﻱ ﻫﺎﻱ ﺩﻭ ﻛﺸﻮﺭ ﺑﻪ ﻭﻳﮋﻩ .... ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺍﺟﻼﺱ ﻃﺮﻓﻴﻦ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺭﺍﻩ ﻫﺎﻱ ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻭ ﺗﺤﻜﻴﻢ ﻣﻨﺎﺳﺒﺎﺕ ﺩﻭﺟﺎﻧﺒﻪ ﺑﻪ ﻭﻳﮋﻩ.

  پایان نامه بررسی عوامل موثر در توسعه صادرات غیرنفتی

  bankmaghale.ir/پایان-نامه-بررسی-عوامل-موثر-در-توسعه-صا/
  به جهت جمع‌آوری اطلاعات از پرسش نامه‌ای حاوی ۲۵ سوال در ارتباط با صادرات غیرنفتی و ... به دلیل وجود عوامل درونی و بیرونی موثر هنوز صادرات کشور نتوانسته است .... از صادراتغیرنفتی و کاهش وابستگی به درآمد نفت، یکی از راههای مبارزه با اقتصاد تک ... وی معتقد است که در مورد عوامل موثر بر صادرات طیفی از نظریات و راه کارها ارائه شده ...

  طیب نیا: اقتصاد ایران بیمار است - تجارت نیوز

  tejaratnews.com/Pages/News-27289-طیب_نیا_اقتصاد_ایران_بیمار_است_.aspx
  ۵ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اروپایی ها دانش نرم‌افزارهای بانکداری را به ایران نمی‌فروشند ... جمع آوری بساط دامپینگ در خدمات نامحدود اینترنت ... نظر جان کربی در مورد رفع تحریم های ایران ... کننده در اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: وابستگی بودجه دولت به نفت و سهم ... این است که تجربیات حاصل از دوره تحریم، این بار دیگر اجازه نداد کاهش قیمت نفت ...

  بهمن کیارستمی: بیمار؛ «همراه» پزشک است نه «مطیع» او | ...

  www.ghatreh.com/news/nn34224008/بهمن-کیارستمی-بیمار-همراه-پزشک-است-مطیع
  ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اقتصاد بیمار کشور نیاز سریع به علاج دارد ... قیمت جهانی نفت ... این رو با بهمن کیارستمی گفت و گویی درباره تشکیل این فراخوان انجام داده ایم ... برداری صرف از غرب، اقدامی تحریک کننده، تنش زا و جمع آوری ادله و شواهد ... رو می کند که به چه دلیل ممکن است پزشک او اطلاعات درمانی را از او دریغ کند ..... کاهش ترافیک جاده ها ...

  تورم به 8.9 درصد رسید/ از رکود خارج شدیم/ اطلاعاتی به FATF ...

  www.ilna.ir/...اقتصادی.../405635-تورم-به-درصد-رسید-از-رکود-خارج-شدیم-اطلاعاتی-...
  ۸ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - وی ادامه داد: بسته های دیگر که نتیجه آن در سال 93، رشد اقتصادی سه درصد بود، از جمله اقدامات دیگر است. ... وی با اشاره به کاهش قیمت نفت و تأثیرپذیری کشورهای مختلف از این ... وزیر اقتصاد تأکید کرد: شاخص فلاکت جمع نرخ بیکاری و تورم است ... گفت: اقتصاد مقاومتی به دنبال کاهش وابستگی اقتصاد به نفت است.

  تکیه مجدد بر صادرات نفتی تنها دستاورد برجام بعد از یک ...

  kurdtoday.ir/news/.../تکیه-مجدد-بر-صادرات-نفتی-تنها-دستاورد-برجام-بعد-از-یک-...
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - در حالی که در سال های اخیر تلاش ها برای کاهش وابستگی به فرآورده های نفتی ... در حقیقت باید یادآور شد که کاهش صادرات نفت خام نشان از اقتدار و عظمت اقتصادی دارد، ... با فروش و صادرات نفت خام به کشور باز می گردد به فیش های حقوقی اضافه می شود .... اردویی دانشجویی به منظور جمع آوری زباله های کوه آبیدر سنندج/عکس ...

  ترانزیت 300 هزار تن فراورده های نفتی قزاقستان و ...

  baztab24.com/.../ترانزیت+300+هزار+تن+فراورده+های+نفتی+قزاقستان+و+ترکمنس...

  جستجوهای مربوط به دربارهٔ راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در

  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی