Code Center
سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام مأموریت
پنجشنبه 03 اسفند 1396
تبلیغات
پنل کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
عقیدتی و مذهبی
اخبار روز
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
خبرنامه
خبرنامه
با عضویت در خبرنـــــــــامه می توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید .

هایپرتمپ دات آی آر
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
نمونه سوالات ایین نامه رانندگی

معرفی محصولات

سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام مأموریت
 • تعداد بازدید : 1042
 • سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام مأموریت

  1- مقدمه
  ماهواره، يا قمر مصنوعي (Artificial Satellite) ، به دستگاه‌هاي ساخت بشر گفته مي‌شود که در مدارهايي در فضا به گرد زمين يا سيارات ديگر مي‌چرخند، (ماه، زمين و ساير سيارات ، ماهواره هاي طبيعي (Natural Satellite) نام دارند).
  پس از ساخت ماهواره، آنها را توسط يک ماهواره بر، موشک يا شاتل فضايي به فضا پرتاب مي کنند تا در مدار معين خود بر حول محور زمين قرار گيرند. ماهواره هايي که حول محور مدار زمين در گردشند تنها زماني ميتوانند در مدار خود باقي بمانند که شتاب آنها با نيروي گرانش جرمي (به طور مثال زمين) که به دور آن مي چرخند، تناسب و تعادل داشته و تحت تاثير آن باشند. در صورتي که شتاب ماهواره بيشتر از گرانش زمين باشد، ماهواره در مسيري مستقيم از زمين دور
  مي شود و بالعکس اگر شتاب ماهواره کمتر باشد به سمت زمين کشيده خواهد شد.
  پس از اتمام عمر ماموريت ماهواره، آنها معمولاً در نقاط خاصي از جمله اقيانوس ها سقوط مي کنند. البته پيش از سقوط هنگام برخورد با مولکول هاي خارجي ترين لايه اتمسفر سرعت ماهواره کم شده و در اين زمان نيروي گرانش، ماهواره را به سمت لايه هاي داخلي اتمسفر مي کشاند و اين امر باعث مي شود در اثر حرارت بسيار زياد بخش اعظم ماهواره سوخته و باقي مانده احتمالي آن در نقاط از پيش تعيين شده اي که اکثراً در اقيانوس ها و درياهاي آزاد است، سقوط مي کند.
  امروزه ماهواره ها تنها براي کسب اطلاعات از زمين كاربرد ندارند، بعنوان مثال هم اکنون چندين ماهواره پيشرفته علمي تحقيقاتي بر گرد خورشيد و اجرام منظومه خورشيدي در حال حرکتند و اطلاعات خود را از آن اجرام به مراکز مديريت ماهواره خود در زمين ارسال مي کنند.
  2-         تاريخچه
  در چهارم اکتبر 1957 اولين ماهواره مصنوعي با نام اسپوتنيک 1 به فضا پرتاب شد.
  اسپوتنيک 1 حاصل تحقيقاتي بود که دانشمندان علوم فضايي شوروي از سال 1955 آغاز کرده بودند. اسپوتنيک 1 در هر 96 دقيقه يک دور کامل به دور زمين مي چرخيد و اطلاعات به دست آمده را به صورت سيگنال هاي راديويي به زمين ارسال مي کرد. وزن اين ماهواره در حدود 83 کيلوگرم بود و چهارم ژانويه 1958 يعني سه ماه پس از پرتاب، به زمين سقوط کرد.
  دو سال بعد اتحاد جماهير شوروي توانست دومين ماهواره مصنوعي را با نام اسپوتنيک 2 به فضا پرتاب کند، كه اين ماهواره بيش از پنج ماه در مدار زمين مي چرخيد.
  در جدول 1 نخستين ماهواره كشورهايي كه اقدام به پرتاب آن نموده اند، ذكر شده است.
  کشور     سال پرتاب           نام نخستين ماهواره
  اتحاد جماهير شوروي          ۱۹۵۷    اسپوتنيک ۱
  ايالات متحده         ۱۹۵۷    اکسپلورر ۱
  فرانسه    ۱۹۶۵    آستريکس
  ژاپن       ۱۹۷۰    اسومي
  چين       ۱۹۷۰    دونک فانگ هونگ ۱
  هند        ۱۹۸۰    روهيني
  اسرائيل   ۱۹۸۸    اوفک-۱
  اوکراين   ۱۹۹۵    سيچ-۱
  ايران      ۲۰۰۹    اميد ۱
  3-         انواع ماهواره ها
  ماهواره هاي مصنوعي بر اساس ماموريت هايشان طبقه بندي مي شوند. شش نوع اصلي ماهواره عبارتند از:
  3-1- تحقيقات علمي
  ماهواره هاي تحقيقات علمي اطلاعات را به منظور بررسي هاي كارشناسي جمع آوري مي كنند.
  3-2- هواشناسي
  ماهواره هاي هواشناسي به دانشمندان براي مطالعه بر روي نقشه هاي هواشناسي و پيش بيني وضعيت آب و هوا كمك مي كنند.
  3-3- ارتباطي
  ماهواره هاي ارتباطي در واقع ايستگاه هاي تقويت كننده سيگنال ها هستند ، كه از نقطه اي امواج را دريافت و به نقطه اي ديگر ارسال مي كنند. يك ماهواره ارتباطي مي تواند در آن واحد هزاران تماس تلفني و چندين برنامه شبكه تلويزيوني را تحت پوشش قرار دهد. اين ماهواره ها اغلب در ارتفاع هاي بلند و بر فراز يك ايستگاه در زمين قرار داده ميشوند. يك ايستگاه در زمين مجهز به آنتني بسيار بزرگ براي دريافت و ارسال سيگنال ها مي باشد. گاهي چندين ماهواره كه دريك شبكه و درمدارهاي كوتاهترقرار گرفته اند ، امواج را دريافت و با انتقال دادن سيگنال ها به يكديگر آنها را به كاربران روي زمين در اقصي نقاط آن مي رسانند.
  3-4- ردياب
  به كمك ماهواره هاي ردياب ، كليه هواپيماها ، كشتي ها و خودروها بر روي زمين قادر به مكان يابي با دقت بسيار زياد خواهند بود. علاوه بر خودروها و وسايل نقليه اشخاص عادي نيز ميتوانند از شبكه ماهواره هاي ردياب بهره مند شوند. در واقع سيگنال هاي اين شبكه ها در هر نقطه اي از زمين قابل دريافت مي باشند. دستگاه هاي دريافت كننده ، سيگنالها را حداقل از سه ماهواره فرستنده دريافت و پس از محاسبه كليه سيگنال ها، مكان دقيق را نشان مي دهند.
  3-5- مشاهده زمين
  ماهواره هاي مخصوص مشاهده زمين به منظور تهيه نقشه و بررسي كليه منابع سياره زمين و تغييرات ماهيتي چرخه هاي حياتي در آن ، طراحي و ساخته مي شوند. اين ماهواره ها دائما در شرايط تحت تابش نور خورشيد مشغول عكس برداري از زمين با نور مرئي و پرتوهاي نامرئي هستند. محققان به كمك اين ماهواره ها، معادن و مراكز منابع در زمين را مكان يابي و ظرفيت آنها را مشخص مي كنند. همچنين اين ماهواره ها مي توانند به مطالعه بر روي منابع آبهاي آزاد و يا مراكز ايجاد آلودگي و تاثيرات آنها و يا آسيب هاي جنگل ها و مراتع بپردازند
  3-6- تاسيسات نظامي
  ماهواره هاي تاسيسات نظامي مشتمل از ماهواره هاي هواشناسي ، ارتباطي ، ردياب و مشاهده زمين مي باشند كه براي مقاصد نظامي به كار مي روند . برخي از اين ماهواره ها كه به ماهواره هاي جاسوسي نيز شهرت دارند قادر به تشخيص دقيق پرتاب موشكها ، حركت كشتي ها در مسير هاي دريايي و جابجايي تجهيزات نظامي در روي زمين مي باشند.
  4-         مدار ماهواره‌ها
  ماهواره در يک مسير بسته که آن را مدار ماهواره مي‌نامند، به دور زمين در گردش است. اين مسير ممکن است دايره‌اي يا بيضي شکل بوده و مرکز زمين در مرکز اين مسير يا در يکي از کانون‌هاي بيضي آن قرار داشته باشد. ماهواره درصورتي که تحت تاثير نيروهاي گرانشي ديگري قرار نگيرد، همواره درصفحه‌اي به نام صفحه مداري به گردش خود به دور زمين ادامه مي‌دهد. حرکت اين صفحه مداري به پريود مدار و زاويه صفحه با صفحه استوا بستگي دارد. اگر اين زاويه صفر باشد، صفحه مداري منطبق بر صفحه استوايي زمين مي‌شود.
  عموما ماهواره‌ها بروي چهار نوع مدار ذيل که بستگي به نوع کاربرد ماهواره دارد، قرار مي‌گيرند:
  4-1- مدار پائين (Low Earth Orbit)
  پائين ترين مداري كه ماهواره ها ميتوانند در آن قرار بگيرند، مدار پائين يا (LEO)
  مي باشد. ارتفاع اين نوع ماهواره‌ها از سطح زمين بين ۳۲۰ تا ۸۰۰ کيلومتر است. مسير حرکت اين ماهواره‌ها از غرب به شرق و همجهت با دوران زمين بدور خود است.
  بدليل نزديکي فاصله اين نوع ماهواره‌ها از سطح زمين، سرعت حرکت اين ماهواره‌ها خيلي بيشتر از سرعت دوران زمين بدور خود است. گاهي سرعت اين نوع ماهواره‌ها به ۲۷۳۵۹ کيلومتر در ساعت نيز مي‌رسد. با اين سرعت، اين نوع از ماهواره‌ها مي‌توانند در هر ۹۰ دقيقه، يک دور کامل بدور زمين بگردند. برخي از ماهواره‌هاي هواشناسي، ماهواره‌هاي سنجش از دور و ماهواره‌هاي جاسوسي از اين نوع‌اند.
  4-2- مدار قطبي
  ماهواره‌هاي مدار قطبي به نوعي از ماهواره‌هايي گفته مي‌شود که مسير مدار حرکت آنها عمود بر خط استوا و مسير دوران از قطبهاي شمال و جنوب مي‌گذرد.
  بعضي از ماهواره‌هاي هواشناسي و ماهواره‌هاي سنجش از دور از اين نوع‌اند.
  4-3- مدار هم گردش (Geosynchronous Equatorial Orbit)
  يك ماهواره در مدار هم گردش و يا مدار سنكرون استوايي دقيقا در بالاي خط استوا به گردش در
  مي آيد. ارتفاع اين مدارحدود 35788 كيلومتر بوده و زمان چرخش كامل يك ماهواره در اين مدار برابر با 24 ساعت مي باشد، كه دقيقا برابر چرخش يك دور كامل زمين به دور خود است.
  از آنجا كه زمين و ماهواره در يك جهت در حال گردش بوده مكان يك ماهواره در اين مدار از ديد ناظران زميني همواره ثابت بنظر مي رسد. بدليل فاصل زيادي كه ماهواره هاي هم گردش از زمين دارند محدوده پوشش اين ماهوارها در روي زمين بسيار وسيع و گسترده خواهد بود. كليه ماهواره‌هاي مخابراتي و تلويزيوني در اين مدار قرار دارند.
  مدار GEO به افتخار پروفسور ارتور کلارک با نام کلارک اربيت Clark Orbitنامگذاري شده است.
  4-4- ماهواره‌هاي مدار بيضوي
  اين ماهواره‌ها داراي مداري بيضوي هستند. دو نقطه مهم از مدار اين ماهواره‌ها نقطه اوج و نقطه حضيض آنها است: قسمتي که به سطح زمين نزديک مي‌شوند به نام نقطه حضيض ناميده مي‌شود. قسمتي که از سطح زمين دور مي‌شود به نام نقطه اوج ناميده مي‌شود.
  مسير حرکت و دوران اين نوع ماهواره مانند ماهواره‌هاي قطبي از سمت شمال به جنوب است. چون اکثر ماهواره‌هاي مخابراتي در مدار زمين‌ايست قرار گرفته‌اند، اين ماهواره‌ها هيچ پوششي بروي قطب‌هاي شمال و جنوب ندارند. به همين دليل و جهت پوشش قطب‌ها از ماهواره‌هاي مدار قطبي استفاده مي‌شود. در واقع اين نوع از ماهواره‌ها شمالي‌ترين و جنوبي‌ترين قسمت نيمکره‌ها را پوشش مي‌دهند.
  5-         سنجش از راه دور
  5-1- تعريف
  سنجش از راه دور تكنولوژي كسب اطلاعات و تصويربرداري از زمين با استفاده از تجهيزات هوانوردي مثل هواپيما ، بالن يا تجهيزات فضايي مثل ماهواره است . به عبارتي ديگر سنجش از راه دور عبارتست از علم و هنر كسب اطلاعات فيزيكي و شيميايي از پديده هاي زميني و جوي از طريق ويژگي هاي امواج الكترومغناطيسي بازتابي يا منتشر شده از آن ها و بدون تماس مستقيم با پديده هاي مذكور.
  5-2- كاربردها
  طيف وسيعي از کاربردهاي سنجش از دور در زمينه هاي مختلف شناسائي شده است، كه در ادامه به برخي از آنها اشاره مي شود.
  1- انرژي
  • اکتشافات معدن
  • نفت و گاز (اكتشافات هيدروكربوري)
  2- منابع طبيعي
  • کشاورزي
  • مديريت و پايش سواحل
  • آلودگيهاي زيست محيطي
  • پايش محيطي
  • جنگلداري و مرتع
  • پوشش و کاربري زمين
  • زمين شناسي
  • خاکشناسي و فرسايش خاک
  • اقيانوس شناسي و مطالعات آب
  • برف سنجي
  • حيات وحش
  3- بلاياي طبيعي
  • سيل
  • زلزله
  • آتش سوزي
  • خشکسالي
  • زمين لغزش
  • طوفان شن
  4- مطالعات توسعه شهري
  • کاداستر و ثبت املاک
  • مهندسي عمران و نقشه برداري
  • توسعه و برنامه ريزي شهري
  5- مطالعات هواشناسي و جوي
  • بررسي لايه هاي مختلف جوي
  • بررسي خصوصيات ابرها
  6- ساير موارد
  • آشکار سازي تغييرات
  • باستانشناسي
  • سيستمهاي اطلاعات جغرافيايي
  • رادار
  6-         كاربردهاي ماهواره در صنعت نفت
  6-1- پايش از راه دور ايستگاه هاي حفاظت كاتدي
  در سيستمهاي حفاظت كاتدي جمع آوري، ثبت و ذخيره اطلاعات بسيار مهم مي باشد. با در اختيار داشتن اطلاعات مناسب از چگونگي تغييرات پتانسيل خطوط لوله انتقال نفت، مي توان اقدام مناسب را براي رفع نواقص حفاظت كاتدي انجام داد. پايش سيستمهاي حفاظت كاتدي مي تواند بصورت دستي و يا به كمك سيستمهاي مخابراتي انجام گيرد. امروزه بدليل محدوديت هاي روش هاي پايش دستي، روشهاي پايش از راه دور و به كمك سيستمهاي مخابراتي مورد توجه ويژه اي قرار گرفته است. سيستمهاي پايش از راه دور قادرند اطلاعات مرتبط با حفاظت كاتدي خطوط لوله را در فواصل مشخص زماني و يا بصورت Online اندازه گيري و گزارش نمايند. اين اطلاعات بر روي
  Data Logger نصب شده در Test Point ها و ايستگاه هاي حفاظت كاتدي ذخيره شده و از راه دور قابل دسترس براي اپراتور سيستم حفاظت كاتدي مي باشد. انواع روشهاي تبادل اطلاعات در پايش از راه دور حفاظت كاتدي خطوط لوله عبارتند از : امواج راديويي، شبكه با سيم، شبكه موبايل يا تلفن همراه و سيستم ماهواره اي.
  روش بي سيم شامل روش ماهواره اي و روش امواج راديويي مي باشد. در اين روش RTU ها، در محل ركتيفايرها و در وسط IP (Injection Point) يا نقطه تزريق جريان حفاظت كاتدي به لوله نصب مي شود. وظيفه RTU ها اندازه گيري اطلاعات سيستم حفاظت كاتدي، ذخيره سازي و تبادل اطلاعات مي باشد. در روش راديويي اطلاعات بين RTU ها تا رسيدن به آنتن اصلي از طريق امواج راديويي و به روش Forward & Store انجام مي پذيرد. به عبارت ديگر اطلاعات از يك RTU به RTU ديگر انتقال يافته تا در نهايت به واحد جمع آوري كل داده ها (Data Concentrator Unit) برسد و از آنجا اطلاعات از طريق ماهواره، فيبرنوري، موبايل، تلفن يا مايكروويو به اتاق كنترل نهايي (Master Control Center) ارسال مي شود،
  در برخي از موارد بدليل مشكلات طبيعي و موقعيت جغرافيايي محل خط لوله، امكان بكارگيري روش با سيم و يا امواج راديويي وجود ندارد. در چنين شرايطي استفاده از تبادل اطلاعات از طريق ماهواره پيشنهاد مي گردد. در روش انتقال اطلاعات از طريق ماهواره مطابق شكل 1، اطلاعات حفاظت كاتدي از طريق RTU ها به ماهواره ارسال مي گردد. سپس اطلاعات در محل ديگري توسط سايت زميني دريافت و به شبكه اينترنت منتقل مي گردد. با انتقال اطلاعات به شبكه اينترنت، كاربران ذي ربط
  مي توانند در هر محلي از اطلاعات حفاظت كاتدي خطوط لوله مطلع شوند. همچنين با توجه به پيشرفت هاي اخير بعمل آمده كاربران مي توانند فرمان هاي كنترلي لازم را براي ترانس ركتيفايرهاي موجود در مسير خطوط لوله ارسال نمايند.
  شكل 1- پايش حفاظت كاتدي به روش ماهواره اي
  6-2- رانش (زمين لغزش)
  حركت توده اي از مواد تشكيل دهنده زمين، از يك شيب به سمت پايين را رانش يا ناپايداري شيب مي‌‌نامند. اين پديده که گاهي منجر به صدمات مالي و جاني جبران ناپذيري مي شود در مناطق عمدتاً کوهستاني با وضعيت خاص اقليمي رخ مي دهد. رانش در ايران به عنوان يكي از بلاياي طبيعي، ساليانه خسارات جاني و مالي فراواني به كشور وارد مي سازد. سنجش از راه دور شامل فتوگرافي هوايي و تصاوير اخذ شده توسط ماهواره ها يا هر تکنيک دورسنجي ديگر براي مطالعه رانش، سودمند است.
  کاربرد تصاوير سنجش از دور در مطالعات ناپايداري شيب ها، از نظر هزينه و زمان مقرون به صرفه مي باشد. همچنين، شرايط کلي سرزمين ها، تعيين کننده قابليت (استعداد) يک مکان براي رانش است، که اين امر مي تواند از داده هاي سنجش از راه دور تفسير مي شود.
  مساله رانش در بخش انتقال مواد نفتي، با توجه به وسعت و پراكندگي خطوط لوله زيرزميني و عدم امكان پايش مستقيم و مستمر آنها از جمله مشكلاتي است كه مي تواند خسارات جبران ناپذيري به خطوط لوله وارد آورد كه حساسيت عمليات انتقال نفت و گاز اهميت اين امر را مضاعف نموده است. از آنجاييكه بخش زيادي از خطوط لوله در مناطق صعب العبور قرار داشته و اندازه گيري تنش خط لوله و ثبت اطلاعات مربوط به آنها بصورت مستمر از طريق نيروي انساني براحتي ميسر نبوده ، لذا پايش مداوم وضعيت خطوط لوله مي تواند با بكارگيري شبكه اي از سنسورها بمنظور پايش عومل موثر در رانش صورت پذيرد. اطلاعات جمع آوري شده در اين سامانه مي بايستي جهت تحليل و مديريت حفاظت خطوط لوله به پايگاه داده مركزي انتقال يابد. با توجه به اين موضوع كه در برخي نواحي، موانعي جهت برقراري ارتباط زميني وجود دارد، لذا مي توان از طريق ارتباط ماهواره اي اطلاعات جمع آوري شده را به پايگاه داده مركزي منتقل نمود و حتي در صورت نياز آلارم احتمال بروز رانش را به نزديكترين مركز كنترل ارسال نمود.
  6-3- اکتشافات هيدروکربوري
  در يك نگاه كلي، داده هاي ماهواره اي نقش كليدي در اكتشافات نفت و گاز بازي مي كند. مطالعات تحت الارضي مربوط به اكتشافات نفت و گاز و مدلسازي مخازن هيدروكربني شكافدار، همواره نيازمند يک سري نقشه هاي سطحي سنگ شناسي و ساختماني از منطقه است، كه امروزه براي تهيه اين نقشه ها، از تصاوير ماهواره اي با توان هاي تفكيك مكاني و طيفي مختلف استفاده مي شود. همچنين، شناسايي و استخراج خطواره ها كه به كمك فناوري فضايي انجام مي گيرد، يکي از اساسي ترين رهيافتها در پي جويي، اکتشاف و استخراج منابع طبيعي مثل نفت و گاز به شمار مي‌رود. مدل رقومي ارتفاع (DEM) و مشتقات آن نيز در مطالعه مورفولوژي، ساختاري و آناليز هاي مورفومتري از
  تاقديس هاي مشكوك به ذخاير نفت و گاز سودمند است.
  سودمندترين نشانه هاي قابل تشخيص در داده هاي فضايي براي مطالعات نفت و گاز، عبارتند از:
  –           سيستم هاي شكستگي (عمدتا خطواره ها) و ساختارهاي تاقديسي و چين – گسلي كه مي توانند در مهاجرت نفت و گاز به سطح موثر باشند و آن را كنترل كنند.
  –           آلتراسيون هاي ژئوشيميايي سنگهاي سطحي توسط هيدروكربن ها كه به سبب ايجاد تغييرات رنگي و تركيب، راهنماي خوبي هستند.
  6-4- پايش انواع آلودگي هاي ناشي از صنايع نفتي
  6-4-1- پايش آلودگي نفتي منابع آب
  تصاوير ماهواره اي بدليل ويژگيهاي خود و بخصوص تكراري بودن، زمينهه اي مناسبي را براي مطالعه آب بعنوان يكي از منابع زميني فراهم نموده است. بطور كلي بيشترين ميزان اشعه خورشيد در لايه هاي فوقاني آب (حدود دو متري) جذب مي شود و اين خاصيت، بستگي فراواني به نوع طول موج دارد. اشعه مادون قرمز انعكاسي در چند سانتيمتري از سطح آب جذب شده و موجب ظهور زمينه سياه بر روي تصاوير ماهوره اي مي شود. با استفاده از طول موجهاي مختلف مورد استفاده در سنجش از راه دور مي توان اختلاف سطوح مختلف آب را از نظر زمينه به وضوح مشاهده نمود.
  تشخيص ميزان آلودگي آب با استفاده از تصاوير ماهواره اي مشكل است، ليكن با بررسي و مطالعه دقيق تصاوير تكراري و تغييراتي كه در زمينه سطوح آبي ظاهر مي شود، مي توان منابع آلودگي را شناسائي كرد. بطور مثال زمينه نسبتًا روشني كه در نواحي نزديك به ساحل، بر روي تصاوير ديده مي شود، از ورود پساب هاي صنايع نفتي و يا فعاليتهاي استخراجي منابع نفت و گاز در مناطق نزديك به دريا و بالا رفتن ميزان انعكاس از لايه هاي آلوده در نواحي نزديك به ساحل ناشي مي شود. در صورتيكه در نواحي دور از ساحل كه عمق بيشتري هم دارند، معمولاً ميزان آلودگي كمتر بوده وعدم انعكاس امواج اين گونه آبها، زمينه تيره اي را بر روي تصاوير موجب مي شود و براحتي از مناطق آلوده قابل تشخيص مي باشند.
  مطالعه آبهاي سطحي منطقه و تهيه نقشه آبراه هاي آلوده شده، بررسي تغيير مسير حركت لكه هاي نفتي بر اثر عوامل طبيعي يا مصنوعي، تخمين ميزان لكه هاي نفتي آبهاي سطحي نيز از جمله كاربردهاي داده هاي ماهواره اي مي باشد.
  6-4-2- پايش آلودگي خاک
  يکي از مهمترين مشکلات محيط زيستي، آلودگي خاک با فلزات سنگين است. با کاربرد فناوري سنجش از دور و استفاده از داده هاي چند طيفي و با ياري گرفتن از مطالعات ميداني، مي توان ارتباط ميان ساختار پوشش گياهي، خواص فيزيکي، شيميايي و زيستي سيستم پوشش گياهي خاک و درجه آلودگي آن به فلزات سنگين را مورد بررسي قرار داد.
  6-4-3- پايش و بررسي آلودگي هاي نفتي ناشي از بحران هاي جنگي
  معمولاً هنگام جنگ كشورها بدليل تاكتيكهاي دفاعي يا هجومي اقدام به آتش زدن منابع نفتي مي كنند كه از آشكارترين مثالها مي توان به جنگ تحميلي هشت ساله و جنگ 1991 خليج فارس و آتش زدن چاه هاي نفتي كويت توسط ارتش عراق اشاره نمود، كه منجر به رسيدن مواد نفتي به نزديكي سواحل ايران گرديد. بالا آمدن آب دريا و پيشروي آب در نواحي ساحلي پس از جاري شدن مواد نفتي باعث مي شود سطوح كوچك و بزرگي از نواحي مجاور دريا و رودخانه ها زير آب رفته كه با بررسي تصاوير تكراري ماهواره اي، مي توان مناطق مورد طغيان را به سهولت تشخيص داده و نقشه هاي اراضي خسارت ديده را ترسيم نمود.
  با استفاده از تصاوير ماهواره اي در حين جنگ، با نظارت بر چگونگي پيشروي آلودگي ها مي توان اقدامات اساسي را در راستاي مقابله با بحران زيست محيطي آماده نمود تا پس از پايان جنگ، با مطالعه تصاوير تكراري، مدت زمان نفوذ مواد نفتي در زمين، زه كشي طبيعي و تبخير مواد نفتي، تا حدود زيادي در مورد جنس خاك و نفوذ پذيري آن قضاوت نموده و تصميمات لازم درخصوص نحوه پاكسازي مناطق آلوده اتخاذ نمود.
  6-4-4- پايش جاري شدن مواد نفتي ناشي از حوادث دريايي
  يكي از مهمترين منابع آلودگي دريا بوسيله مواد نفتي و سمي در اثر تصادم كشتي هاي حامل اين مواد مي باشد. خليج فارس بعنوان شاهرگ نفتي دنيا، محل تردد بيش از 40 درصد نفتكش هاي دنيا
  مي باشد و همواره دچار آلودگي نفتي بوده و اكوسيستم دريايي آن در معرض خط جدي قرار دارد. توده هاي آب در خليج فارس داراي حركت ضعيفي بوده كه جهت حركت آنها برخلاف عقربه هاي ساعت مي باشد و نتيجتاً زمان نسبتا زيادي طول مي كشد تا آبهاي خليج فارس از طريق تنگه هرمز تعويض شوند (در حدود 3 الي 5 سال). وجود ذخاير عظيم نفت و گاز در اين منطقه موجب گرديده تا فعاليتهاي حفاري، استخراج، پالايش، حمل نفت خام گسترش يافته و باعث آلودگي رو به افزايش آبهاي آن گرددف بطوريكه بر اساس آمارهاي موجود نشت 15000 تن در مقياس متريك مواد نفتي در اثر تراكم رفت و آمد نفتكشها، اين محل را بصورت يكي از آلوده ترين محيط زيست دريايي در آورده است. دراين راستا چگونگي تخمين حركت مواد نفتي بر سطح آب، شبيه سازي پراكنش مواد و شناخت مناطقي كه در معرض خطر بوده و يا دچار آلودگي شده اند، از جمله كاربردهاي مهم تصاوير ماهواره اي جهت مطالعات زيست محيطي در قبل و پس از حادثه مي باشد. امروزه به كمك سنجش از راه دور و تصاوير ماهواره اي مي توان نشت مواد نفتي در درياها و اقيانوسها را شناسايي و به كمك ابزار GIS آنرا رديابي و اقدامات ايمني براي كاهش اثرات زيست محيطي را اعمال كرد.
  6-4-5- پايش آلودگي هواي ناشي از منابع نفتي
  يكي از نيازهاي مهم و اساسي در ارتباط با كنترل آلودگي محيط زيست، پايش مستمر آلودگي هواست. صنايع نفت، گاز و پتروشيمي يكي از مهمترين منابع نشر آلاينده هاي هوا مي باشند. در اين ميان نوع آلاينده هاي منتشر شده در فازهاي مختلف از نظر كمي و كيفي متفاوت هستند.
  فعاليت هاي اكتشاف و استخراج نفت و گاز شامل مراحل چندگانه اي است كه هر مرحله آلودگي خاص خود را در پي دارد. با تمركز بر آلاينده هاي هوا ناشي از اين فعاليتها مي توان مهمترين آنها را بصورت : نشر ذرات معلق، تبخير هيدروكربنها، گازهاي گلخانه اي و گازهاي اسيدي ذكر كرد.
  با استفاده از خصوصيات نظارتي تصاوير ماهواره اي بر روي جو منطقه و با اندازه گيري انرژي طيفي سنجنده هاي ماهواره اي يا انرژي پخش شده از اتمسفر و ابرها يا انرژي منعكس شده از سطح زمين يا تشعشعات دمايي كه از اتمسفر و سطح زمين انتشار مي يابند، ميزان آلودگي اتمسفري تعيين شده و مي توان تجزيه و تحليل لازم را جهت اقدامات ايمني زيست محيطي بعمل آورد.
  6-5- رديابي تغييرات زميني تاسيسات نفتي
  رديابي تغييرات زميني براي جديد كردن نقشه هاي زميني و مديريت منابع طبيعي بكار مي رود. تغييرات از مقايسه بين دو تصوير يا دو نقشه قديمي و تصوير دورسنجي ارتقا يافته بدست مي يابد. روش رديابي تغييرات به دو صورت مقايسه بين دو نقشه زمين كه مستقلا توليد شده اند و يا بررسي تغييرات با الحاق دو تصوير به يكديگر انجام مي پذيرد. اين الحاق بر اساس تركيب رنگي يا تصوير اجزاي اصلي انجام مي شود. در اين راستا با استفاده از تصاوير ماهواره اي ، هرگونه تغييراتي كه در ساخت، توسعه و يا جابجايي صنايع نفت، گاز و پتروشيمي در سطح زمين بوجود مي آيد و ممكن است باعث اثرات زيست محيطي در قبل و بعد از تغيير باشد را مي توان مورد بررسي و مطالعه قرار داد.
  7-         كاربردهاي ماهواره در ساير زمينه ها
  در ادامه بصورت مختصر به كاربرد ماهواره ها در ساير زمينه ها اشاره مي شود.
  7-1- مطالعه تغييرات دوره اي
  برخي از پديده ها و عوارض سطح زمين در طي دوره زماني تغيير مي يابد. علت اين تغييرات
  مي تواند عوامل طبيعي مانند سيل، آتشفشان، زلزله، تغييرات آب و هوايي، يا عوامل مصنوعي مانند دخالت انسان در محيط زيست باشد. براي مثال تغيير سطح آب درياي خزر در طي يك دوره ۱۰ تا ۲۰ ساله، تغيير ميزان سطح پوشش و جنگلها درشمال كشور و تغيير پوشش گياهي نخل در جنوب كشور و ميزان آسيب آنها در دوران جنگ را مي توان با استفاده از داده هاي ماهواره اي با دقت بسيار زيادي مطالعه كرد.
  7-2- مطالعات زمين شناسي
  با استفاده از داده هاي ماهواره اي مي توان مرزهاي بسياري از سازندهاي زمين شناسي را از يكديگر تفكيك و گسل ها را مورد مطالعه قرار داد و نقشه هاي گوناگون زمين شناسي تهيه كرد. از جمله
  نقشه هاي زمين شناسي گوناگون كه با استفاده از داده هاي ماهواره اي مي توان تهيه كرد، نقشه
  گسل ها و شكستگي ها، نقشه سازندهاي سنگي مختلف، نقشه خاكشناسي و نقشه پتانسيل ذخاير تبخيري سطحي را ميتوان نام برد. افزون براين با توجه به گستره بسيار وسيع زير پوشش هر تصوير
  ماهواره اي، چنين تصاويري براي مطالعات كلان منطقه اي براي زمين شناسان بسيار مفيد است.
  7-3- مطالعات كشاورزي و جنگلي
  تشخيص و تمايزگونه هاي گياهي مختلف، محاسبه سطح زير كشت محصولات كشاورزي، مطالعه مناطق آسيب ديده كشاورزي بر اثركم آبي يا حمله آفتهاي مختلف به آنها يكي ديگر ازكاربردهاي داده هاي ماهواره اي است. تهيه تقشه جامع پوشش گياهي هر منطقه، تهيه نقشه آبراهه ها و ارتباط آنها با مناطق مستعدكشت و برآورد ميزان محصول زير كشت از كاربردهاي ديگر چنين اطلاعاتي است. لازم به ذكر است كه وزارت بازرگاني و كشاورزي كشور ايالات متحده آمريكا از ابتداي تكوين تكنولوژي سنجش از دور همه ساله محصول كشاورزي كشور آمريكا وتمام كشورهاي جهان را با استفاده ازتصاوير ماهواره اي برآورد مي كند تا براي برنامه ريزي بازار و توليد اطلاعات مفيد و لازم را بدست آورد. افزون بر اين مطالعه ميزان انهدام جنگلها و يا ميزان پيشرفت جنگل كاري از كاربردهاي ديگر اين تصاوير است.
  7-4- مطالعات منابع آب
  مطالعه آبهاي سطحي منطقه و تهيه نقشه آبراهه ها، بررسي تغيير مسير رودخانه ها بر اثر عوامل طبيعي يا مصنوعي، تخمين ميزان آب سطحي هر منطقه از جمله جالبترين كاربرد داده هاي ماهواره اي است.كشور ما از جمله كشورهايي است كه با وجود داشتن منابع آبهاي سطحي در بسياري مناطق از مشكل كم آبي رنج مي برد، كه استفاده از تکنولوژي نوين و به دست آوردن اطلاعات دقيق مي تواند راهگشاي استفاده بهتر از منابع کشور باشد.
  7-5- مطالعات دريايي
  از تكنولوژي ماهواره در چند زمينه مهم كاربردهاي دريايي مي توان استفاده كرد كه ازآن جمله
  مي توان به مطالعات دوره هاي پيشروي و پسروي كرانه دريا، مطالعات عمومي ويژگيها و خصوصيات توده هاي آبي مثل نقشه دماي سطح و رنگ آب و نقشه تراكم ميزان كلروفيل و پلانكتون و مطالعات مربوط به تأثير ساير پديده ها بر دريا، از جمله وضعيت حركت و تندي امواج دريا و … اشاره نمود.
  7-6- مطالعه بلاياي طبيعي
  امروزه برآورد ميزان خسارت ناشي از بلاياي طبيعي از قبيل سيل، زلزله، آتشفشان، طوفان وغيره با استفاده از داده هاي ماهواره اي بسيار متداول است. تعيين راهبرد مناسب براي جلوگيري وكاهش خسارت بلاياي طبيعي از جمله ديگر كاربردهاي داده هاي ماهواره اي است.
  7-7- توسعه و برنامه ريزي شهري
  امروزه افزايش سريع جمعيت و توسعه شهرها و محدوديت منابع طبيعي، باعث گرديده امر
  برنامه ريزي به عنوان يک ضرورت براي همه کشورها تلقي مي شود. تصاوير ماهواه اي و سيستم اطلاعات جغرافيايي از جمله ابزارهاي قدرتمندي هستند که جغرافيدانان و برنامه ريزان شهري را در انجام تحقيقاتشان ياري مي دهند و کاربرد تصاوير ماهواه اي در شناسايي وضع موجود مناطق جغرافيايي و چشم اندازهاي ساخته دست انسان و بهره گيري از امکانات لازم بر کسي پوشيده نيست.
  طرح هاي توسعه شهري با توجه به قالب کلي که براي روند رشد در نظر گرفته مي شود، تعريف
  مي شوند. ابزارهاي مهم و اساسي که در اين فرايند وجود دارد: نقشه منطقه بندي و استفاده از فضاها براي تعيين قطعات اراضي در نواحي شهرکهاي ساخته شده و نقشه ساختار جاده ها بمنظور راهنمايي در مورد زيرسازي جاده هاي شهرک ها مي¬باشد. اطلاعات ضروري در امر آماده سازي يک برنامه شامل يک نقشه جغرافيايي مرجع دقيق و مطابق آخرين تحولات مناطق، نقشه شبکه هاي جاده اي، نقشه فضايي ميزان توسعه و اطلاعاتي در مورد چگونگي استفاده از هر قطعه زمين مي باشد. اين اطلاعات براي يک برنامه ريزي دقيق و منطقي ضروري است. با توجه به پتانسيل بالاي تصاوير ماهواره اي، اين داده ها مي تواند در قالب يک سيستم اطلاعات جعرافيايي نقش مهم و تأثيرگذاري در توسعه شهري داشته باشد.
  همچنين تخمين جمعيت مي تواند از طريق تفسير تصاوير ماهواره اي به طور مستقيم حاصل مي شود. روش انجام كار به اينصورت است كه با استفاده از تصاوير ماهواره اي متوسط تا بزرگ مقياس، تعداد واحدهاي مسكوني در يك منطقه (خانه تك خانواري، چندخانواري) تخمين زده شده و پس از آن تعداد واحدهاي مسكوني در ميانگين تعداد افراد خانواده ساكن در هر واحد مسكوني نوع خاص، ضرب
  مي شود. تشخيص انواع خانه براساس مشخصه هايي نظير اندازه و شكل ساختمانها، حياط ها، باغها و راههاي ماشين رو مي باشد. همچنين تفسير تصاوير ماهواره اي در مطالعات كيفيت خانه سازي موثر است. بسياري از عوامل زيست محيطي مؤثر در كيفيت خانه سازي مي تواند به راحتي از تصاوير ماهواره اي تفسير گردد.
  7-8- پايش محيطي
  اقليم و تغييرات آن اثرات مثبت و منفي بر زندگي و زيست بوم انسانها دارد. هر يک از اجزاي اتمسفري مانند بخار آب، دي اکسيد کربن، متان، ازن و ساير گازها داراي خصوصيات خاصي از نظر جذب و انتشار است. با اندازه گيري انرژي طيفي (که از خورشيد در اتمسفر انتشار پيدا مي کند)، انرژي منتشره از اتمسفر يا ابرها، انرژي منعکس شده از سطح زمين و يا تشعشعات دمايي که از اتمسفر وسطح زمين انتشارمي يابند، دانسيته مولکولهاي اتمسفري قابل اندازه گيري مي باشد. اين اندازه گيري ها با
  روش هاي خاصي با استفاده از اطلاعات ماهواره اي و راداري انجام مي شود. با آگاهي يافتن از ميزان آلودگي هاي منتشرشده بخصوص در مناطق شهري و صنعتي ميتوان هشدارهاي لازم را براي رفع آن انجام داد.
  ساير فاکتورهاي اقليمي از جمله دما، تبخير، ميزان بارندگي و باد نيز از طريق ماهواره هاي سنجش از دور قابل بررسي هستند. بارندگي يکي از مهمترين عناصر تعيين کننده اقليم هر منطقه است در روشهاي سنتي از اطلاعات حاصل از ايستگاههاي باران سنجي و يا سينوپتيکي استفاده مي شود ولي اين روش ها مشکلاتي مانند عدم امکان استقرار دستگاههاي ثبت اطلاعات در مناطق صعب العبور و يا پرهزينه بودن دستگاهها را بدنبال دارند. اما در سالهاي اخير با استفاده از ابزارها و ماهواره هاي سنجش از دور امکان بررسي همزمان سطوح وسيع، ميزان و چگونگي تغييرات اقليمي و چگونگي تاثيرات آن بر زندگي انسانها فراهم شده است. از آن جمله مي توان به پيش بيني طوفانهاي حاره اي (سيکلون و هاريکن)، بررسي توده ها و جبهه هاي هواي پرفشار و کم فشار، بادهاي محلي وموسمي، طوفانهاي شن و ماسه اشاره نمود.

  کلمات جستجو شده: انواع ماهواره, سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام ماموریت, انواع ماهواره ها, کاربرد ماهواره ها و سرنوشت آنها پس از اتمام ماموریت, کاربرد ماهواره ها و سرنوشت انها, انواع ماهوارها, انواع ماهواره های تصویربرداری, کاربرد ماهواره ها وسرنوشت انها پس از اتمام ماموریت, کاربرد ماهواره ها, کاربردماهواره ها, کاربردماهواره, کاربرد ماهواره ها و سرنوشت انها پس از اتمام ماموریت, کاربردهای ماهواره و سرنوشت آنها پس از اتمام ماموریت, انواع سنجنده های ماهواره ای, سرنوشت ماهواره ها پس از ماموریت

  چگونگی انجام مأموریت به وسیله ماهواره و زمان به پایان رسیدن ...

  020.ir/تجهیزات.../چگونگی-انجام-مأموریت-به-وسیله-ماهواره-و-زمان-به-پایان-رسیدن-عمر...
  بیشتر ماهواره ها از یک مرکز کنترل در روی زمین هدایت می شوند. رایانه ها و انسان در مرکز کنترل، ماهواره را اداره می کنند، راهنمایی های لازم را به رایانه هایش می فرستند و ...

  در مورد سایر کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آنها پس از اتمام ...

  www.asemankafinet.ir/.../در-مورد-سایر-کاربردهای-ماهواره-ها-و-سرنوشت-آنها-پس-از-اتمام...
  در مورد سایر کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آنها پس از اتمام مأموریت اطلاعات جمع آوری كنید و به صورت تصویری به کلاس ارائه نمایید. ,در مورد سایر کاربردهای ماهواره ها و ...

  کاربرد ماهواره ها و سرنوشت انها پس از اتمام ماموریت - وب سایت ...

  www.iranpetrotech.com/downloads/article/انواع-ماهواره-و-كاربرد-هاي-آن
  ۲۴ اسفند ۱۳۸۹ ه‍.ش. - پس از اتمام عمر ماموريت ماهواره، آنها معمولاً در نقاط خاصي از جمله اقيانوس ها سقوط مي کنند. البته پيش از سقوط هنگام برخورد با مولکول هاي خارجي ترين ...

  زندگی و مرگ ماهواره ها - مهمترین اخبار ایران و جهان

  vista.ir/article/86457/زندگی-و-مرگ-ماهواره-ها
  هر ماهواره حامل تجهیزاتی است که برای انجام ماموریت خود به آن ها نیاز دارد. ... در فضا حمل می شوند ولی اغلب ماهواره ها توسط راکت هایی به فضا فرستاده می شوند که پس از اتمام ...

  ماهواره ها و کاربردهاي آنها - راسخون

  rasekhoon.net › ... › علوم فنی و مهندسی › هوافضا › ماهواره ها و کاربردهاي آنها
  پس از اتمام عمر ماموريت ماهواره، آنها معمولاً در نقاط خاصي از جمله اقيانوس ها سقوط مي کنند. البته پيش از سقوط هنگام برخورد با مولکول هاي خارجي ترين لايه اتمسفر سرعت ...

  تصاویر برای سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام مأموریتگزارش تصاویر
  نتیجه تصویری برای سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام مأموریت
  نتیجه تصویری برای سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام مأموریت


  تصاویر بیشتر برای سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام مأموریت

  شیرین سخن - همه چیز درمورد ماهواره ها وماهواره ی امید

  danyal1991.blogfa.com/post-6.aspx
  ماهواره ها براي هدف هاي مختلفي پرتاب ميشوند و عبارت اند از : ..... البته اتمام این مرحله به معنی نهایی شدن طراحی نبود و کلیه مشخصات طراحی در مراحل بعدی پروژه و .... وي درباره مفهوم پايان ماموريت ماهواره ملي اميد و همچنين سرنوشت ماهواره پس از پايان ماموريت ...

  تحقیق کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آنها پس از اتمام ماموریت

  www.postnama.ir/.../تحقیق-کاربردهای-ماهواره-ها-و-سرنوشت-آنها-پس-از-اتمام-ماموریت.h...
  تحقیق کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آنها پس از اتمام ماموریت. پاسخ : در مورد بیشتر موضوعات مانند هواشناسی، سیل، آلودگی هوا، وضعیت دریاها و گسل ها و حتی استفاده های ...

  جزئیاتی از سرنوشت ماهواره اروپا/ تهیه 5 نقشه کامل از جهان - ...

  www.mehrnews.com/.../جزئیاتی-از-سرنوشت-ماهواره-اروپا-تهیه-5-نقشه-کامل-از-جهان
  ۱۰ بهمن ۱۳۹۰ ه‍.ش. - جزئیاتی از سرنوشت ماهواره اروپا/ تهیه 5 نقشه کامل از جهان ... این پرتوهای بسیار قدیمی که تشعشات پس زمینه کیهان هستند زمانی منتشر شده اند که ... خبرگزاری مهر- مایعی که به اتمام رسیده است از چه ترکیباتی تشکیل شده بود و چه کاربردی داشت؟ ... *آیا HFI توانست ماموریت خود را برپایه پیش بینی ها کامل کند یا خیر؟

  ماهواره - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  https://fa.wikipedia.org/wiki/ماهواره
  اهمیت ماهواره‌ها برای مخابرات و بررسی منابع زمینی و پژوهش و کاربردهای نظامی و .... یک دستگاه گیرنده می‌رساند و پس از یک سری پردازش، به فرستنده ماهواره انتقال می‌دهد و ...

  111 - علمی و مفید

  mojtabamolarezaee.mihanblog.com/page/111
  در صورتی که انسان بدون حفاظ وارد فضا شود، به سرنوشت دردناکی دچار خواهد شد. .... پس از اتمام عمر ماموریت ماهواره، آنها معمولاً در نقاط خاصی از جمله اقیانوس ها سقوط می کنند ...

  [PDF]فضا نگاهی به

  science-dept.talif.sch.ir/files/extract_file.php?file_id=272
  پس از غروب آفتاب، وقتی به آسمان نگاه می کنید، زیبایی و نقاط روشن آن باعث می شود .... ماهواره ها. و سرنوشت آن. ها پس از اتمام ماموریت. اط. العات جمع آوری کنید و به صورت.

  ماموریت امید 40 روز دیگر ادامه دارد / ورود به جو پس از اتمام ...

  www.mehrnews.com/news/.../ماموریت-امید-40-روز-دیگر-ادامه-دارد-ورود-به-جو-پس-از-ا...
  ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ ه‍.ش. - پژوهشگر علوم و فناوریهای فضایی درباره سرنوشت ماهواره امید و اخباری که پیرامون پایان ... آینده در مدار خواهد بود و پس از پایان ماموریت همانند سایر ماهواره های مدار لئو وارد جو می شود. ... فشار آمریکا به اروپایی ها برای تحریم هواپیمایی ماهان ...

  حرفهای خودمونی - ماهواره ایرانی

  shark1356.blogfa.com/post/9/ماهواره-ایرانی
  این ماهواره با توجه به محدودیت عمر باتری‌ ها حداقل حدود دو ماه در مدار فعال مانده و با ... تقی ‌پور درباره سرنوشت ماهواره امید پس از پایان ماموریت آن خاطرنشان کرد : پس از دو ماه ...

  ماهواره ها

  www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=38752
  ۲۸ اسفند ۱۳۸۵ ه‍.ش. - به همین دلیل ماهواره‌ها را با موادی می‌پوشانند که عایق حرارتی باشند و پرتوهای ... برای بعضی از مأموریت‌های دراز مدت که محل انجام آنها از زمین بسیار دور است، ..... به نظر من آن چنان کامل نبود پس سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام مءموریت چی میشه؟

  سرنوشت ماهواره فجر چه شد؟ - خبرآنلاین

  www.khabaronline.ir/detail/407140/science/technology
  ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چندساعتی پس از انتشار این مطلب، عدد ارتفاع حضیض مداری ماهواره فجر ... در یک مأموریت فضایی مثل پرتاب ماهواره یا فضاپیما، مراحل و فازهای مختلفی تعریف می‌شود. .... اتمام طراحی اولیه ماهواره «مصباح ۲» و آغاز ساخت مدل ماهواره «آیات» · جایزه ملی ... الان كه به اين زيبايي بخشي از واقعيت ها رو بيان كرديد احساس بدي ندارم.

  راهی که آمدیم: صنعت هوا فضای ایران از ابتدا تا کنون - ...

  www.mostazafin.tv/.../4361_راهی-که-آمدیم--صنعت-فضایی-ایران-از-ابتدا-تا-کنون
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ایران ما نیز پس از انقلاب اسلامی بر اثر رشد اعتماد به نفس و شور ... فضا انداخته و سرنوشت آن را با توجه به تغییرات جدید، بررسی کنیم. .... پس از آن با اتمام مأموريت مرحله اول و در حاليكه مجموعه ماهواره بر در ارتفاع 70 ..... سایر ویدئو ها.

  تیفا » سرنوشت ماهواره ها پس از ماموریت - TS7.IR :: TinySite.ir

  tifaa.ts7.ir/post/tag/سرنوشت-ماهواره-ها-پس-از-ماموریت/
  سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام ماموریت. ۰. اهمیت ماهواره‌ها برای مخابرات و بررسی منابع زمینی و پژوهش و کاربردهای نظامی روزافزون است. بخشی از پژوهشهای علمی و تخصصی ...

  Google سرنوشت ماهواره ها پس از ماموریت ... - yek125.ir

  www.yek125.ir/.../1550411-Google-سرنوشت-ماهواره-ها-پس-از-ماموریت-همهتصاویرویدیوه...
  ۱۹ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - پس از اتمام عمر ماموریت ماهواره، آنها معمولاً در نقاط خاصی از جمله اقیانوس ها سقوط می ... در مورد سایر کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آنها پس از اتمام مأموریت ...

  تحلیل برخی شنیده ها - جزئيات ماموريت ماهواره ملي«اميد»

  azkhabar.blogfa.com/post-31.aspx
  تقي‌پور درباره سرنوشت ماهواره «اميد» پس از پايان ماموريت آن خاطرنشان كرد: پس از دو ماه قرارگيري در فضا، ماهواره ديگر توان ارسال سيگنال به زمين و دريافت اطلاعات را ...

  فعالیت های فضایی ایران‌ از آغاز تا انحلال پژوهشگاه فضایی ...

  www.mashreghnews.ir/fa/mobile/383515
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مدتی است که خبری از دستاوردهای جدید نیست و ماهواره‌ها برای پرتاب به فضا ... در عرصه فضا انداخته و سرنوشت آن را با توجه به تغییرات جدید، بررسی کنیم. .... پس از آن با اتمام مأموريت مرحله اول و در حاليكه مجموعه ماهواره بر در ارتفاع 70 ...

  اخباری هیجان انگیز از ماموریتهای فضایی اروپا تا نیم قرن ...

  fa.euronews.com › دانش › دانش و فن
  ۲۰ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بدون موشک نمی توان ماهواره ها را به فضا فرستاد. در این نشست درباره موشکهایی که سفینه ها را به فضا می برند، نیز بحث شد. موشک آریان ۵، موشک ...

  IT &Telecommunication

  www.telecommunicatione.blogfa.com/
  ۲۷ آذر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - ۲۱) منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی مانند تا آینده شان را رقم بزند. .... این ماهواره ها اغلب به منظور انجام یکی از سه ماموریت زیر طراحی و ساخته می شوند. ... اغلب ماهواره ها توسط راکت هایی به فضا فرستاده می شوند که پس از اتمام سوختشان ...

  GPS III: کجا هستیم و به کجا میرویم؟ - دیجیاتو

  digiato.com/article/2014/08/26/gps-iii-کجا-هستیم-و-به-کجا-میرویم؟/
  ۴ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - در سال ۱۹۸۳ تنها پنج سال پس از راه اندازی ماهواره NAVSTAR پرواز شماره ۰۰۷ ... سری دیگری از ماهواره ها در حال راه اندازی هستند که نه تنها دقت جی‌پی‌اس ها ...

  کتابخانه عمومی پیامبراعظم(ص)

  payambarazamlib.blogfa.com/1392/11/2
  در ۱۵ بهمن ۱۳۸۶، بار دیگر یکی از موشک های فضایی ماهواره بر ایران با ماموریت حمل ... ماهواره و ایستگاه زمینی، تعیین مشخصات مداری و تله متری مشخصات زیرسامانه ها در مدار زمین ... ماموریت این ماهواره پس از ۸۲ روز ارسال و دریافت اطلاعات بالاخره در ۵ اردیبهشت ... ۳- ژنرال هایزر، فرستاده ویژه آمریکا به ایران، با اتمام مأموریت حساس خود و مذاکرات ...

  «آپولو» هوا کردن سخت تر است یا «سایوز» به فضا فرستادن؟ ...

  www.military.ir › ... › News Section - بخش خبر › اخبار روز ایران و جهان › اخبار علمی
  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ه‍.ش. - 10پست - ‏7 نویسنده
  همچنین 455 ماهواره نیز در این پرتاب ها دچار مشکلاتی شدند که منجر به از بین رفتن .... با اتمام کار مرحله اول و آغاز به کار مرحله بعد، دو دستگاه از موتورها به طور ناگهانی ... پس از آن 6 مأموریت دیگر آپولو از جمله آپولو-11 که شامل فرود در ماه بود موفق .... در این برهه تصمیم سرنوشت ساز مسئولان روسی بر ادامه این برنامه فضایی ...

  تحقیق در مورد ماهواره های فضایی

  www.wiki-daro.ir/j.aspx?q=تحقیق_در_مورد_ماهواره_های_فضایی&id...
  تحقیق در مورد ماهواره های فضایی,ماهواره چیست,ماهواره فضایی,انواع ماهواره,سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام ماموریت,مشکلات فضانوردان در فضا,کاربرد ماهواره ها,سرنوشت ماهواره ها ...

  علوم فصل ده

  kakdoost.n96.ir/cat/13/
  ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - سایر کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آنها پس از اتمام مأموریت. در مورد سایر کاربردهای ماهواره ها و ... پس از اتمام ماموریت منهدم می شوند. تعداد بازديد : 5

  [DOC]عملكرد ماهواره ها

  www.eshragh7.ir/upload/15/dars2.docx
  در اين جلسه با عملكرد يك ماهواره از آغاز تا پايان ماموريتش آشنا مي شويم . ساخت يك ... اين ماهواره‌ها به صورت آزاد پس از اتمام ماموريت در مدار خود گردش مي‌كنند. با افزايش ...

  سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام ماموریت آسمونی

  namayeshghah.m.ccfun.ir/سرنوشت-ماهواره-ها-پس-از-اتمام-ماموریت-آسمونی.html
  آقا تا دید و بازدیدهای نوروزی شروع نشده تکلیف ماچ ها رو روشن کنید ، بالاخره باید سه بار .... ادامه مطلب " سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام ماموریت آسمونی " را بخوانید.

  رونمایی ماهواره مهمتر است یا پرتاب آن؟ - شبکه اطلاع رسانی راه دانا

  www.dana.ir/news/635966.html/رونمایی-ماهواره-مهمتر-است-یا-پرتاب-آن-
  ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کمی با ماهواره های مختلف ایرانی و سرنوشت آن ها آشنا شویم: ... ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ (۱۵ ژوئن ۲۰۱۱) به فضا پرتاب شد و پس از سه هفته به ماموریت خود پایان داد.

  مطالب پیشنهادی برای سرنوشت ماهواره ها پس ماموریت - صفحه ...

  www.tebyan-zn.ir/search/سرنوشت-ماهواره-ها-پس-ماموریت/0/10/default.html
  آیا میدانید میتوانید مقالات وب سایت را با استفاده از قدرت گوگل و بصورت روزانه در ایمیل خود دریافت و مطالعه کنید ؟ بیش از صد ها عنوان مطلب خواندنی را روزانه به همین ...

  سرنوشت قبلی‌ها تکرار نشود » روزنامه جهان صنعت

  jahanesanat.ir/25343-سرنوشت-قبلی‌ها-تکرار-نشود.html
  ساخت ماهواره سنجش از راه دور نیز از دیگر برنامه‌ای کشور در سال‌های آتی است. ... ماهواره‌های جدید فراست بیشتری به خرج داد تا این ماهواره‌ها به سرنوشت ماهواره‌های قبلی دچار نشوند. ... ماهواره مصباح اولین پروژه ایران برای ساخت ماهواره پس از انقلاب بود. ... سنجش از دور، دریافت، ذخیره و ارسال داده‌های مخابراتی دو ماموریت ماهواره سیناست که بخش سنجش ...

  زندگی و مرگ ماهواره ها - آکا - آکاایران

  www.akairan.com/elmi/nojoom/2015514205551.html
  هر ماهواره حامل تجهیزاتی است که برای انجام ماموریت خود به آن ها نیاز دارد. ... برخی ماهواره ها توسط شاتل ها در فضا حمل می شوند ولی اغلب ماهواره ها توسط راکت هایی به فضا فرستاده می شوند که پس از اتمام سوخت شان به درون ..... نظریه ای در مورد سرنوشت جهان.

  جزئیاتی از سرنوشت ماهواره اروپا/ تهیه 5 نقشه کامل از جهان - ...

  synopticclimate.ir/post/414
  آژانس فضایی اروپا (ESA) هفته گذشته اعلام کرد که یکی از دو چشم ماهواره پلانک بسته شده است. ... این پرتوهای بسیار قدیمی که تشعشات پس زمینه کیهان هستند زمانی منتشر شده اند ... درحقیقت، مایعی که به اتمام رسیده است برای خنک کردن HFI مورد استفاده قرار می ... *آیا HFI توانست ماموریت خود را برپایه پیش بینی ها کامل کند یا خیر؟

  Fars News Agency : فعالیت‌های فضایی ایران‌ از آغاز تا انحلال ...

  www.farsnews.com/printable.php?nn=13931113000235
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - گروه : دیگر رسانه ها .... پس از آن با اتمام مأموریت مرحله اول و در حالیکه مجموعه ماهواره بر در ارتفاع 70 کیلومتری از زمین و ... سرنوشت فعالیت‌های فضایی

  مدارهای آسمان، زیر پای ماهواره های ایرانی

  www.hawzah.net/fa/Magazine/View/4892/.../مدارهای-آسمان-زیر-پای-ماهواره-های-ایرانی
  سرنوشت نامه شهدای هسته ای ایران ... نیویورک تایمز پس از پرتاب موفق امید به نقل از «جفری فوردن» از مؤسسة فناوری ماساچوست نوشت: ایران با وجود ... در بعد نظامی و جاسوسی نیز ماهواره ها و تصاویرشان، همیشه مورد بحث بوده اند. ... ماهواره فجر نیز به عنوان اولین ماهواره با مأموریت انتقال مداری کشور با قابلیت تغییر مدار 250 تا 450 کیلومتر ...

  [PDF]نگاهی به فضا - انجمن نجوم ایران

  asi.ir/files/2015/03/علوم-درسی-نهم-نجوم.pdf
  پس از غروب آفتاب، وقتی به آسمان نگاه می کنید، زیبایی و نقاط روشن آن باعث می ..... در مورد سایر کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آنها پس از اتمام مأموریت اطالعات جمع آوری.

  سازمان فضایی ایران

  www.isa.ir/
  ماموريت. چشم انداز. مراکز و بخش ها. معاونت توسعه کاربرد و خدمات فضایی; معاونت فناوری ... چین در راستای توسعه برنامه های فضایی خود، امروز شنبه یک ماهواره هواشناسی و ... سه فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی پس از شش ماه انجام ماموریت با کپسول ...

  ایتالیا ماهواره مصباح را پرتاب نکرد و پس هم نداد - خبرگزاری ...

  www.tasnimnews.com/.../تجربه-دوران-فقدان-موشک-ماهواره-بر-ایتالیا-ماهواره-مصباح-ر...
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تجربه دوران فقدان موشک‌ ماهواره‌بر/ ایتالیا ماهواره مصباح را پرتاب نکرد و پس هم ... حتی از سرنوشت ماهواره سینا که گفته می‌شود توسط پرتاب کننده‌های روسی ... مهمترین مزیتی که ماهواره‌ها می‌توانند در حوزه فضایی برای ما داشته باشند، چیست؟ .... پروژه مشترک ماهواره ای به نام" ماهوراه کوچک چند ماموریتی (اس ام ام اس)" با همکاری ...

  شاهکار شهید مقدم که ماهواره‌ ها را به ارتفاع ۱۰۰۰ کیلومتری می ...

  www.598.ir/.../شاهکار-شهید-مقدم-که-ماهواره‌-ها-را-به-ارتفاع-۱۰۰۰-کیلومتری-می‌برد-ع...
  سرنوشت زن ۴۷ساله پس از سقوط در جوی آب ... در واقع پس از آزمایش های موفق و نیاز کشور به برخورداری از ماهواره، برنامه فوق بر مبنای .... از ماهواره بری به نام ققنوس نیز نام برده شده که تفاوت مأموریتی و فیزیکی آن با سپهر مشخص نگردیده است. ..... می رسانند و پس از اتمام سوخت مانند موتور مرحله قبل به همراه باک ها و سازه از موشک جدا می شوند.

  "امام(ره)" به احمدی‌نژاد در خواب چه گفت؟/ خواستگاری از این ...

  www.yjc.ir › سیاسی › سایر حوزه‌ها
  اين پديده امكان تماشاي ماهواره را از بين مي‌برد و از آنجايي كه تلويزيون خودمان هم چيزي ندارد، .... پس از تاکید حکیمانۀ مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ایران به جای هفتاد و پنج میلیون .... همچنین برخی از رستوران ها نیز اجازه دارند در مقابل غذاهای نه چندان گران، از .... دوره مجلس شورای اسلامی ماموریت آن پایان یافت چرا که قوه مقننه شکل گرفته بود.

  داستان ویجر - Big Bang

  bigbangpage.com/?p=3470
  ۱۰ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - ویجر ها در اصل برای ارسال تصاویری از سیارات زحل و مشتری طراحی شده بودند، اما محاسبات ... اورانوس و نپتون) به فضا پرتاب شد و پس از گذر از سیاره مشتری و زحل به ترتیب در تاریخ ۹ ... داده‌های بسیار ارزشمندی که این دو کاوشگر در مأموریت موفقشان ، در اختیار .... سرنوشت ویجرها: .... اطلاعاتی دربارۀ ماهواره ی جدید ایران.

  عمر مداری ماهواره اميد ايران به پايان رسيد - فرارو

  fararu.com/fa/news/24010/عمر-مداری-ماهواره-اميد-ايران-به-پايان-رسيد
  اين ماهواره كليه ماموريت‌هاي محوله خود را بخوبي انجام داده كه آخرين دستاورد اين پروژه عظيم ملي، مطالعات مداري و بررسي‌هاي محوله در خصوص تغيير ارتفاع ماهواره‌ها در مدارهاي نزديك زمين بوده است. يافته‌ها و دستاوردهاي مهم ... جزئیاتی از سرنوشت تلخ یک زن در باران تهران · (تصاویر) راز لباس بنفش کلینتون پس از شکست در انتخابات · (تصاویر) ...

  تیر ۱۳۹۱ - شناخت فضا و منظومه شمسی - blogfa.com

  www.mohamad900.blogfa.com/1391/04
  از آنجا که بشر هنوز ماموریت رفت و برگشتی به مریخ انجام نداده است تا نمونه هایی را به ... پس اگر برای گردش به کوه یا صحرا می روید، یادتان باشد که به سنگ ها خوب نگاه کنید. .... یک سیاه چاله زمانی تشکیل میشود که سوخت هسته ایش به اتمام برسد و پس از ان .... مسیر حرکت این ماهواره‌ها از غرب به شرق و همجهت با دوران زمین بدور خود است.

  RS - شرکت سهامی آب منطقه ای یزد

  yazdwater.ir/SC.php?type=static&id=93
  پس از پایان طغیان آب، با مطالعه تصاویر تکراری، مدت لازم برای نفوذ آب در زمین، زه ... مهمترین این ماهواره ها عبارتند از ماهواره “ موس” ژاپن و ماهواره “ سی ست” آمریکا. ... اما ماهواره مصباح نیز همانند ماهواره زهره هنوز به فضا پرتاب نشده و سرنوشت مبهمی دارد و با آنکه ... سنجش از دور، دریافت، ذخیره و ارسال داده‌های مخابراتی دو مأموریت ماهواره سینا می‌باشد ...

  پیغامی از BMW M3 GTR - وبلاگ نجوم - blogfa.com

  project2.blogfa.com/author-project2.aspx
  پس از گذشت 25 روز از ماموریت فونیکس(ققنوس)، این مریخ‌نشین موفق به کشف یخ شد. .... پس از اتمام تحصيلات مقدماتي در 16 سالگي سيكل اول دبيرستان (كلاس نهم نظام قديم) را .... علی در سال 1352 به دلیل لیاقت ها و دقت هایش در کار، برای تکمیل تخصص های توپخانه ... خامنه ای می گردد و از اینجا سرنوشت صیاد به کلی تغییر پیدا کرد.

  تحولّی بزرگ در راه است/اختلاس ها یکباره اتفاق نمی افتند! ...

  www.fardanews.com/.../تحولّی-بزرگ-در-راه-استاختلاس-ها-یکباره-اتفاق-نمی-افتن...
  اما چرا ایران کد و شبنم حذف شد و سرنوشت کالاهای وارداتی به کجا انجامید؟ ... اکنون باید پرسید با وجود این مستندات غیرقابل انکار، ماموریت دولتمردان، شرکت ..... به این ترتیب سعودی ها پس از نزدیک به یک ماه تجاوز با همراهی دوستان منطقه ای و در لوای ..... ماهواره ای آلمان در مطلبی در باره تأثیر تحریم ها بر اقتصاد ایران چنین تفسیرمی کرد ...

  ماهواره "زهره" - اطلاعات بيشتر - فضا ايران

  fazairan.ir/page/zohreh_sat.aspx/
  ماهواره "زهره" - اطلاعات بيشتر - نگاهي به فعاليت‌ها و دستاوردهاي حوزه فضا. ... ماموريت: ایجاد ارتباطات تلفنی، ارتباطات داده ها و پخش برنامه های تلویزیوني و راديويي ... نقطه مداری‌ اختصاصی زهره باعث شد مجامع جهانی نسبت به پس گرفتن این نقاط به ایران هشدار دهند. ... جزئیات مذاکره ایران و روسیه درباره ماهواره وفضانورد/ سرنوشت یک ماهواره.

  داستان غم انگیز سرنوشت اولین سگی که به فضا رفت ... - ...

  www.parsine.com/fa/news/.../داستان-غم-انگیز-سرنوشت-اولین-سگی-که-به-فضا-رف...
  ۱۴ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - لايكا نخستين موجود زنده بود كه به فضا سفر مي كرد اما سرنوشت شومي در انتظارش بود. ... در روز 14 آوريل سال 1958 ميلادي ، تابوت فضايي لايكا پس از 163 روز .... اين ماموريت 50 سال پيش براي لايکا به پايان رسيد اما باعث شد راه انسان به فضا باز شود. ... بعضي ها معتقدند که چهره دوست داشتني اين سگ او را به فضانورد ...

  سامانه موقعیت‌یاب کهکشانی! - علمنا

  elmna.com/2016/02/13/سامانه-موقعیت‌یاب-کهکشانی/
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - زیرا ۲۴ ماهواره در مدار کره زمین وجود دارند که به زمین سیگنال می‌فرستند. ... باشید و مجهز به یک گیرنده باشید که سیگنال‌ها را از ماهواره‌ها بگیرد. ... از ماهواره به گیرنده برسد، پس ماهواره در ۱۸۶۰۰۰ کیلومتری آن قرار دارد. ... اگر این ماموریت با موفقیت انجام شود، ما یک پله به جهت‌یابی بین ... تفکر آینده جاده لغزنده سرنوشت.

  سرنوشت نامعلوم پروژه ها با انحلال پژوهشگاه فضايي - پارس ...

  www.parsnews.com/...4/254409-سرنوشت-نامعلوم-پروژه-ها-با-انحلال-پژوهشگاه-فضا
  ۴ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - سرنوشت نامعلوم پروژه ها با انحلال پژوهشگاه فضايي ... که پس از اعلام خبر انحلال پژوهشگاه فضايي با حکم رئيس جمهور ،برخي رسانه‌هاي خارجي ... ساختار سازمان فضايي ، چه بر سر پروژه هايي همچون پرتاب ماهواره هايي مانند "شريف ست" ... تکليف پژوهشگاه هوافضاو بازگشت آن به وزارت علوم ماموريت يافته است، براين نکته ...

  خانه نجوم - blogfa.com

  nojumi.blogfa.com/8806.aspx
  ۳۱ شهریور ۱۳۸۸ ه‍.ش. - ادامه پست هایی ماهواره ها شاتل ها و سفرهای فضایی. ..... گاگارین پس از اتمام مأموریت , در 7 کیلومتری زمین از کپسول وستوک خارج شد و با چتر ... هواپیمای میگ حاما گاگارین و مربی او به زمین اصابت کرد و سرنوشت تلخی را برای وی رقم زد .

  ماموریت های فضايي [بایگانی] - انجمن نجوم آوااستار

  forum.avastarco.com › ... › فناوری فضایی › فضا پیما ها و ماموریت های فضایی
  ۲۱ شهریور ۱۳۸۹ ه‍.ش. - 12 فوریه : ماهواره Intelsat 16 از مرکز فضایی بایکنور قزاقستان بوسیله راکت ... سایر برنامه های فضایی سال 2010 که زمان دقیق انجام این ماموریت ها هنوز پیش بینی نشده است: .... سرنوشت فضانوردی که از ایستگاه فضایی جدا می شود .... تیتو که مهندس سابق لابراتوار Jet Propulsion ناسا بود پس از دو روز پرواز سوار بر ...

  ایرانی داوطلب "سفر بی بازگشت به مریخ": از دنیا که نمی روم/ ...

  www.asriran.com › صفحه نخست › علمی
  ۲ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - از سال ها قبل پروژه های مختلفی برای اعزام فضانورد به مریخ طراحی شده اما همه این ... سرنوشت ساز برای اعزام انسان به فضا برداشته شود: سفر بی بازگشت! ... کرده ایم می توانیم این ماموریت را انجام دهیم و سوم اینکه حس شوخ طبعی ما در چه حدی است؟ ... هم به تلفن و هم به اینترنت دسترسی خواهد بود و به همین منظور ماهواره هایی در ...

  ALONE - متن های کوتاه و زیبا درمورد تنهایی

  love-bestnaz.blogfa.com/post/5
  من در این دلواپسی ها نشسته ام تنها. ... پاییز از راه می رسد و ما دوباره به بودن و رسیدن به انتهای جاده ی سرنوشت می اندیشیم. .... شبیه برگ پاییزی پس از تو قسمت بادم.

  مفیق - ماهواره امید کجا واقع شده است؟

  mofigh.blogfa.com/post-31.aspx
  ماهواره امید در مداری بدور زمین گردش می کند که به Low Earth orbit یا همان مدار لئو مشهور است. ... بشر در فضا در مدار لئو بوده است, که شامل Space Shuttle و ماموریت های space station نیز می گردد. ... توجه داشته باشید مدار بیضوی با توجه به سرعت اولیه ثابت ماهواره ها در حقیقت تفاوت ... تعیین مشخصات مداری ماهواره پس از جدایش از موشک حامل.

  نوشته های خواندنی - کیانا وحدتی

  www.kianavahdati.com/forum.aspx?id=-2147483646&showall=yes
  ۱۳ مهر ۱۳۸۷ ه‍.ش. - با ارسال دانسته ها،معلومات و مطالعات جدید خود در زمینه های مختلف ، دیگران .... *آیا میدانید ۶۰٪ از ماهواره های جهان نظامی و ۴۰٪ بقیه غیر نظامی است. ...... اما ماموریتی اجتناب ناپذیر باز ما را از یکدیگر جدا کرده و به طرف دریاهای ...... پس از اتمام تحصیل در بهبهان به توصیه و خواست پدر برای تحصیل به ...... روشن از تو سرنوشت من

  « رسانه جنگ»حزب الله چرا وچگونه شکل گرفت؟/ تصاویری که ...

  aomj.ir/محنوای-طنین/-/asset_publisher/3ijCBoepPuDE/...ها.../pop_up?_...
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ماموریت واحد رسانه جنگ حزب الله از دهه هشتاد شروع شد. ... «فقط در لحظه های سرنوشت ساز است که فیلم بردار مجبور می شود دوربین را کنار گذاشته ... سوریه قربانی جنگ رسانه ای شده است و از طریق جنگ رسانه ای نیز پس گرفته خواهد شد. ... پخش تصاویر به طور زنده و مستقیم به نصب سیستم ماهواره «اس ان جی» مبادرت کردند.

  روزی که هرات از ایران جدا شد - شبکه اطلاع رسانی افغانستان

  www.afghanpaper.com/nbody.php?id=90587
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - پس از تصرف هرات در افغانستان توسط قوای ناصرالدین شاه قاجار، دولت انگلستان ..... و در صورت لزوم مأموريتي از طرف دولتين ايران و انگلستان جهت نظارت در اجراي ... خوارو ذلیل کند که بخاطر منافع زود گزد خود سرنوشت ملت ها را خراب میکنند ..... _کدام کشور اسلامی تاکنون با موشک ساخت خود ماهواره و شادی به فضا فرستاده؟

  نقد فیلم - نسیم خوش روزهای زندگی

  amirbaratnia.persianblog.ir/tag/نقد_فیلم
  ورود شبکه های ماهواره ای با انواع سریال های ترک و کلمبیایی و همینطور باز شدن پای ... سال ها بعد که طاها برمی گردد، نادر و زیور، دخترشان را به جای باران جا می زنند اما ماجرا ... تعلیق پس از ماجرای اولیه مداوم وجود دارد و اساسا سری مقصد نهایی یک فیلم دلهره ...... فیلم نیز، «الی» برای اتمام مأموریت خود، قصد رسیدن به غرب را دارد و هنگامی که او در ...

  تحقیقات ناسا - Scientific Information

  metsokat.persianblog.ir/tag/تحقیقات_ناسا
  برنامه شاتل های فضایی در واقع گام بزرگ ناسا پس از ماموریت های موفق آپولو بود که .... تنها برخى از فرکانس هاى رادیویى دچار اشکال پخش شدند و کار بعضى از ماهواره ها به ..... سرنوشت این قبیل ستاره های بزرگ توسط نظریه پردازان پیش بینی شده است.

  کاوشگر "جونو" با موفقیت در مدار مشتری قرار گرفت - صدای ...

  ir.voanews.com/a/nasa-jupiter/3404679.html
  ۱۵ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - خانه; موضوع ها ... شادی دست اندرکاران ناسا پس از قرار گرفتن موفقیت آمیز کاوشگر جونو ... متحده، ناسا، به پایان رسید و کاوشگر جونو پس از پنج سال سفر در مدار مشتری ... ولی این ماموریت پس از انجام مانورهای پیچیده ای کاملا با موفقیت انجام شد. ... سرنوشت برجام در ریاست جمهوری ترامپ؛ مکانیسم «سیستم ماشه» چیست؟

  افزایش حملات هوایی امریکا در افغانستان - Sputnik Dari

  https://dari.sputniknews.com/afghan/20161027940546/
  ۶ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تمام زبان ها ... ناتو در پایان سال 2014 میلادی، پایان مأموریت نظامی‌شان در افغانستان را اعلام ... اما پس از چندی تصمیم اوباما مبنی بر خروج کامل از افغانستان عوض شد و قرار ... ،افغانستان را ترک نماید تامردم این کشور سرنوشت خودرا تعیین نمایند. ... کم توسط یک سوری (ویدیو); 20:15روسیه و چین "قاتل" ماهواره ایجاد میکنند.

  حكايت ابابيل طبس - امتداد

  www.emtedad.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=974&newsview=1405
  براى آماده كردن امكانات عمل نظامى دستور دادم عكس هاى ماهواره اى از محل استقرار هواپيما و ساير ... ۱- پس از فتح لانه جاسوسى (كه به تعبير حضرت امام خمينى انقلاب دوم نام گرفت) و شكست ... همه همپالگى هاى شيطان بزرگ در اين توطئه ها با امريكا همدلى و همكارى داشتند. ... (ماموريت افرادى چون رمزى كلارك، هانس، حبيب شطى، بنى صدر و قطب زاده)

  ایراندوست

  www.amirreza-fp.blogfa.com/
  امروزه جمع آوری اطلاعات و خبرگیری آمریکا شدیداً به رادارهای تجسسی، ماهواره ها و هواپیماهای .... اگر وجود موشک های اسپارو زیر بال های فانتوم های ایرانی حقیقت داشته است، پس ..... برای برنامه های هسته ای-نظامی ایران چندان تعیین کننده و سرنوشت ساز باشد، چرا که ... خلبان یاوری یکی از خلبانان با تجربه هواپیمای F-5 بود که بدون اتمام دوره های ...

  سرنوشت اینترنت فیسبوکی بعد از انفجار راکت فالکون 9 ...

  www.iranhavafaza.com › خبر
  محموله‌ای که روی موشک فالکون 9 از بین رفت، یک ماهواره ارتباطات بود که قرار بود دسترسی مردم آفریقا به اینترنت را تسهیل کند. ... سرنوشت اینترنت فیسبوکی بعد از انفجار راکت فالکون 9 چه خواهد بود؟ ... فراخوان ناسا از گروه‌های غیررسمی برای ارائه‌ی طرح و پیشنهاد در مورد ماموریت‌های فضایی آینده ... عضویت در خبرنامه و آگاهی از تازه ها.

  آغاز ساخت مدل مهندسی ماهواره‌های «ناهید 2» و «پارس 1» - ایسنا

  www.isna.ir/news/95071811377/آغاز-ساخت-مدل-مهندسی-ماهواره-های-ناهید-2-و-پارس-1
  ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - رییس پژوهشگاه فضایی ایران از تست ماهواره مخابراتی «ناهید 1» خبر داد و ... 2» و ماهواره سنجشی «پارس 1» به اتمام رسیده و در مرحله ساخت مدل مهندسی سیستم آنها قرار دارد. ... افزود: پژوهشگاه فضایی ایران در راستای انجام وظایف و ماموریت‌های خود در ... که نشانگر افزایش 40 درصدی تعداد این ماهواره‌ها در چهار سال اخیر بوده است.

  اهنگ فیلم ماهواره ای دست سرنوشت - خبر

  khabarian.ir/search/?q=اهنگ+فیلم+ماهواره+ای+دست+سرنوشت
  واعظی ادامه داد: تا پايان امسال یکی از ماهواره هاي دانشجویی داخلی را به فضا پرتاب می کنیم. ... جدايی پروازی از ترکیب چند ماهواره با فاصله حدود هفت کیلومتر بین ماهواره‌ها دست یابد. ... اين ماموریت از چهار ماهواره منفرد استفاده می‌کند که در ساختاری هرمی براي .... توفان سهمگین متئو پس از کشورهاي هائیتی، کوبا و جمهوری دومنیکن به سواحل ...

  تحلیلی بر بازی castlevania lords of shadow 2 /وقتی که ...

  www.jc313.ir/19356-تحلیلی-بر-بازی-castlevania-lords-of-shadow-2--وقتی-که-من...
  ۷ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - است که پس از نابودی اعضای فرقه اربابان تاریکی متوجه می شود که در یک ... (ظاهراً دیگر سرنوشت دنیا برای او اهمیتی ندارد و او خود را منجی بشریت نمی داند!) .... خواهد تا در اتمام مأموریتی که سال ها پیش برای انجام آن عازم قصر دراکولا شده بود کمک کند. ..... رصد عملیات آزادسازی موصل از مدار زمین + تصاویر ماهواره‌ای · حزب الله، ...

  انجمن نجوم آماتوری حاسب - تازه ترین خبرهای دنیای نجوم

  haseb-astro.blogfa.com/category/1
  بر اساس توافق، به محض اینکه این شرکتها توانایی خود را در اجرای ماموریت به اثبات ... در آزمایش دیروز، سه "ریز ماهواره" به ابعاد ۱۰ سانتی متر هم به فضا فرستاده شدند که با .... و جمع‌آوری داده‌ها از ماهواره‌ها و کاوشگرهای فضایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. .... پس از 20 سال برنامه‌ريزي، تلسكوپ پرتو ايكس ناسا با موفقيت به فضا پرتاب شد.

  افزایش توان نظامی روسیه در سوریه | خبرگزاری بین المللی ...

  fa.shafaqna.com/news/254635
  ۱ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - این تصمیم پس از استقرار مجموعه سامانه دفاعی اس ۳۰۰ روسیه در پایگاه ... و به این ترتیب ناوگروه روسی همیشه با ماموریت دفاع از سواحل سوریه در این پهنه آبی مستقر است. ... هواپیماهای تجسسی و ماهواره ها را به خدمت گرفته تا امکان بروز هر گونه خطا در .... رسانه‌ها پیگیر سرنوشت بازیگران پشیمان/ نوش آبادی: به‌زودی تعدادی ...

  ماموریتی که اوباما به جهانگرد و دولت سپرد | پایگاه اطلاع ...

  www.rajanews.com/news/210052
  ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در این دیدار و ملاقات ها که باید دستگاه های امنیتی سریعاً در آن مداخله نمایند، جاسوسان در ... بعد از اتمام این قسمت از گزارش، اوباما از دو شبکه ضد اجتماعی و ... 2 با اشاره به بحث پارازیت های ماهواره ای در بعد رسانه که توسط جمهوری اسلامی ایران ... لازم برای دستیابی به حقوق اولیه و تعیین حق سرنوشت خویش را ارائه شود، بودجه ...

  جنگ افزار - فرار به سوی ایران

  jangafzar.blogfa.com/post/5/فرار-به-سوی-ایران
  در یک نمایش منحربفرد بابک تقوایی سرنوشت پس از جنگ پرندگان مهاجر عراقی را ... ماه سال 1369 نزدیک به پانزده جنگنده عراقی در ماموریت ایجاد پوشش هوایی نزدیک (CAS) ... در یکی از این نمونه ها یک فروند میگ 23 و یک میگ 21 MF به دلیل اتمام سوخت بر .... اين هواپيماها در پايگاه ۱۴ شکاری مشهد مستقرند وتصاوير ماهواره ای گوگل حاکی از ...

  مرداد 1387 - بروزترین وبسایت هوانوردی و هوافضای پارسی - ...

  air-a.blogfa.com/8705.aspx
  پرنده ای که حتی خود آمریکایی ها در صلاحیت آن برای تامین اهداف پنتاگون و دولت آمریکا ... پس از تحویل F-4 و سپس RF-4E به نیروی هوایی ایران، ماموریتهای اکتشافی شدت .... تصمیمی که تاثیر سرنوشت ساز خود را در جنگ ایران- عراق به طور کامل نشان داد.)) ... پس از اتمام ساخت ، تامکت های ایران با پوشش رنگ متفاوتی نسبت به نمونه های ...

  وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی - مطالب نجوم و ستاره شناسی

  www.farhad90.ir/post/category/5
  ۱ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - برچسب ها: خانم انوشه انصاری نامه انجمن نجوم بروجرد ( فرهاد داودوندی) را در فضا بر روی ... از راکت‌هایی که برای ماموریت‌های فضایی مانند حمل ماهواره اعزام می‌شوند، دوباره استفاده کنند .... پس از اتمام ماموریت، این دوربین نیز در همان جا باقی ماند. ... این سرنوشت برای تمامی ماموریت های آپولو تکرار شد که بازدید از این فضاپیماهای ...

  معراج اندیشه سیرجان - مروری بر عملیات کربلای 5

  www.masirjan.ir/defense-news/119-مروری-بر-عملیات-کربلای-5
  بیانیه ماموریت موسسه معراج اندیشه سیرجان · چشم انداز موسسه فرهنگی معراج اندیشه ... لذا به همین منظور به طور خلاصه به بررسی این عملیات سرنوشت سازمی بردازیم . ... مساله نشان می داد که ماهواره ها و هواپیماهایی شناسایی امریکا در اختیار عراق قرار دارد. ... و پس از 45 روز نبرد سنگین ، به منظور جلوگیری از انهدام بیشتر ، دست از جنگ کشید و ...

  روزنامه ایران | شماره :6359 | تاریخ 1395/8/24

  www.iran-newspaper.com/
  روزنامه صبح. وابسته به خبر گزاری جمهوری اسلامی.

  تشدید نگرانی‌ها در خصوص سرنوشت فرودگر شیاپارلی در مریخ

  www.tafsir-news.ir/.../تشدید+نگرانی+ها+در+خصوص+سرنوشت+فرودگر+شیاپارلی+...
  در پی قطع تماس با فرودگر شیاپارلی در مریخ، نگرانی‌ها در خصوص سرنوشت این وسیله ... در همین حال ماهواره اصلی و حامل مریخ پیمای شیاپارلی، با موفقیت در مدار مورد نظر ... ربات شیاپارلی امروز(چهارشنبه) ماموریت خطرناک فرود بر سطح مریخ را پس از 500 ... به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید ...

  پایان خاتمی - ماموریت خاتمی برای کودتای مخملی

  nefagh.blogfa.com/post-43.aspx
  پایان خاتمی - ماموریت خاتمی برای کودتای مخملی - اندیشه های مستدل سیاسی من و آنها که ... اين فرآيند پس از دوم خرداد 1376 با تئوري «فشار از پايين، چانه زني از بالا» آغاز .... خاتمی به حجاریان پاسخ داد که از «سرنوشت بنی صدر» می ترسد و گفت: «من نمی ... از نگاه هابرماس، دانشگاه ها و احزاب دو رکن اصلی برای زمینه سازی «مبارزات مدنی» و ...

  استراک در دسته بیانیه ها - تندر، مرگ جمهوری اسلامی

  https://tondar.org/content/category/syasi/bayanieh/feed
  پس بنا بر این، امروز کسی نمیتواند ما را به داشتن کیش شخصیت و دلبستگی شخصی با ..... بدانید دختر و پسر بلوچ هم سرنوشت با جوانان سایر ملل ایرانی هستند. ... در پی بازگشت مجدد رادیو تندر بر روی ماهواره هات-بیرد، سایت های امنیتی و ... های ملی دستگیر نشده است و همگی‌ بعد از اتمام ماموریت انقلابی به سلامت از صحنه خارج شده اند.

  آزمایش تسلیحات مرگبار اسرائیل و سانسور گسترده رسانه ... - ...

  titre1.ir/fa/print/8492
  ... شد، خلاء اطلاعاتی که تا کنون و حتی بعد از اتمام برنامه شاتل «چلنجر» هم ادامه دارد. دلیل مرگ ۷ خدمه و دانشمند مأموریت «اس تی اس ۱۰۷» که در ۱۶ ژانویه ۲۰۰۳ کلید خورد، ... این ماهواره ها از قبل به منظور مشاهده و ثبت کارایی اسلحه های لیزری کلمبیا به فضا .... سرنوشت شاتل فضایی کلمبیا در ذهن افکار عمومی هک شده است و در یک پرونده مهر و موم ...

  شغل جدید مهرداد بذرپاش بعد از دوران نمایندگی | مهرداد بذر - قطره

  www.ghatreh.com/news/nn30645909/شغل-جدید-مهرداد-بذرپاش-بعد-دوران-نمایندگی
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - این قرارگاه با هدف بررسی نقش ماهواره ها و چگونگی برخورد با تهاجم فرهنگی دشمن، ... مهمترین ماموریت مسئولان تلاش برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور است .... امام جمعه لامرد: اگر شهدا نبودند، امروز سرنوشت کشورهای همسایه را داشتیم ...

  بازگشت به بانک اطلاعات پایان نامه ها - دانشگاه آزاد اسلامی واحد ...

  www.iauctb.ac.ir/fa/thesis/
  ۳۰ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - 30, بررسی جایگاه سالمندان در رسانه و نقش رسانه بر سبک زندگی آن ها از دیدگاه سالمندان ... 53, بررسی کنوانسیون پالرمو و نقش آن در ماموریت‌های سازمان جهانی اینترپل, مهدی .... 124, تأثیر گذشت شاکی خصوصی در سرنوشت کیفری متهم در مرحله .... 183, مسئولیت اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی پس از پایان دوره تصدی ...

  نجوم 253 منتشر شد. - آسمان پارس

  parssky.com/view/FA/25.aspx
  سال گذشته، مأموریت ونوس اکسپرس اروپا پس از 8 سال فعالیت، با سقوط این ... مختلف ترابری متعلق به سازمان فضایی ناسا و همچنین برخی از ماهواره‌ها را نیز با این ...

  مطالب قدیمی‌تر - داستانهای واقعی و عبرت انگیز - blogfa.com

  1000tarh.blogfa.com/?p=2
  دوران مأموريت شوهرم ۵ سال طول کشيد و پس از آن به مشهد بازگشتيم و من از اين بابت ... لعنت بر من که با ندانم کاري چنين سرنوشت شومي را براي خودم رقم زدم و اميدوارم همه ..... تماشاي يکي از شبکه هاي ماهواره اي که فيلم ها و سريال هاي خانوادگي را پخش مي کرد، ...

  نیروی هوای ارتش - ورود جنگندهای غربی به ایران

  iran-irif12.blogfa.com/cat-15.aspx
  پس پایان حکومت رضا شاه در ایران و به سلطنت رسیدن پسرش که با کمک انگلیس .... این گروه که در زمان پیش بینی شده آموزش خود را به اتمام رسانده بودند. .... اصلی ترین ماموریت این جنگند ها بر فراز خلیج فارس انجام شد و این ماموریت حمله به نفت .... از سرنوشت این سه شکارچی اطلاعی دردست نیست ولی منابع داخلی خبر از اورهال 2 فروند داداند.

  بعد از اتمام جشن انتقال چه بر سر اعضای مجاهدین خواهد آمد؟ | فرقه ها

  fergheha.ir › آخرین اخبار از منافقین
  ... پیرامون خود به این نتیجه رسیده اند که عمده تلاشها حول ردیابی رجوی و اطلاع از سرنوشت وی ... چهار روز پس از آن گینگریچ خاطرنشان کرد که صدام درحقیقت سابقه حمایت از ... فیلم این لحظه را العربیه، شبکه ماهواره ای سعودی، منتشر کرد که شاهزاده ترکی هم ... و به همین دلیل پس از چند سال برای ماموریت های خاص به خانه های تیمی در پاکستان و ...

  انقلاب نیوز | enghelab-news.ir

  www.enghelab-news.ir/fa/shownews.php?idnews=43920
  وقتی از وی پرسیدم خانواده بابت این ماموریت ها اظهار ناراحتی نمی کنند گفت خیر تازه اصرار بر رفتن هم دارند. ..... پایگاه انقلاب نیوز: بلافاصله پس از مرگ 19 نفر سرباز ارتش در سانحه رانندگی در روزهای قبل در ... تماشای سریال های مبتذل ماهواره برای متاهل و مجرد ویرانگر است ... سرنوشت پاسدار حریم، مگر جز فدایی شدن برای حرم است؟

  بود اینجا منا و من ذبیحم - خبر در زندگی

  newsinlife.ir/news.php?no=16705
  جمله امام‌حسین(ع) پس از پاشیدن خون گلوی طفل ۶ ماهه خود به آسمان ... آمریکایی ها در طول این مذاکرات برای پایان دادن کامل محاصره محلات شرقی حلب به منظور جریان ... اتاق عملیات مشترکی که در در درجه اول به مأموریتهای تعیین مواضع وابسته به النصره و در درجه ... روسها در نشستهای ژنو مستنداتی حاوی تصاویر دریافتی از ماهواره ها و مکالمات بین ...

  دهکده دانش و فناوری - آسمان و فضا

  satvillage.blogfa.com/category/3
  اول از همه با افتادن به درون یک سیاه‌چاله به سرعت نور خواهید رسید و پس از آن بر اساس این .... تصویر زیر که حاصل ماموریت فضایی سوهو است، خورشید را در حالت بیشترین ... تشعشعات حاصل از طوفان های فضایی می توانند باعث خسارت به ماهواره ها و شبکه های .... در حدود 5 میلیارد سال دیگر، هیدروژن در مرکز خورشید رو به اتمام خواهد رفت.

  پایه و اصول ارتباط حرکات سیارات با سرنوشت انسان‌ها - نجوم ...

  robabnaz53.persianblog.ir/.../پایه_و_اصول_ارتباط_حرکات_سیارات_با_سرنوشت_ان...
  سیارات.کهکشان.حیات فرازمینی.سیاهچاله ها.شهاب سنگ.یوفو.ماه.زمین.مریخ.ماهواره. ..... پس اینجا ادعا نمی‌شود که سیارات دارای قدرت و نفوذ مرموزی هستند که بر انسان‌ها و هر ...

  قلعه ی لیما....lima in iran - اکتشافات جدید پرده از اسرار ...

  limacastle.blogfa.com/post-22.aspx
  قلعه ی لیما....lima in iran - اکتشافات جدید پرده از اسرار کهکشان ها بر می دارد - لیما سرزمین ... و شکل گیری زمین و کائنات و همچنین آینده و سرنوشت جهان در اختیار ما قرار دهد. ... شاتل های فضایی ناسا که نقش اصلی را در قرار دادن این ماهواره ها و سفینه ها در مدار ... در گذشته ما برای هر ماموریت فضایی، چندین هدف تعیین می کردیم و در نهایت پس از ...

  سرنوشت برجام پس از انتخابات آمریکا؛ احتضار برجام در عصر ...

  sokhane-ashena.com/index.php/archive?id=11018
  شنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۵. 17:00:20. صفحه نخست · اخبار ویژه · اجتماعی · اقتصادی · سیاسی · فرهنگی · دیدگاه · مقالات · خواندنی ها. آرشیو مطالب. . 1395. فروردين (515). - در پیام ...

  15 قهرمان بزرگ دنیای بازی + داستان کامل شخصیت هر کدام ( ...

  forum.bazicenter.com › معرفی و بحث پیرامون بازی ها › معرفی و بررسی بازی ها
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - او پس از موفقیت در اولین ماموریت حرفه ای خود رتبه Gamma را دریافت کرد که .... سَم فیشر تحصیلات تکمیلی خود را در رشته علوم سیاسی به اتمام ... سَم پس از جدایی از همسرش به فعالیت ها و عملیات های سری مختلف در آلمان ، افغانستان و ماهواره های ..... دستان مرگ نتوانستند مرا شکست دهند، خواهران سرنوشت نتوانستند مرا ...

  امید راد - اخبار

  omidaslirad.blogfa.com/category/2
  دو ماهواره فضایی پس از انتشار نوعی ماده به درون فضا، فرایندی موسوم به تخلیه جرم ..... این ماموریت هم‌اکنون در آخرین روزهای فاز تمدید شده به سر می برد که طی آن ماهواره‌ها در .... علت تاثیر ستاره‌ها بر سرنوشت شما تاثیر نیروی گرانش آنها بر شماست و جزر و مد ...

  قسمت آخر فیلم ماهواره زبان عشق عکس - فارسی فان

  far30-fun.ir/search/?q=قسمت+آخر+فیلم+ماهواره+زبان+عشق+عکس
  این ماهواره ها شامل یک ماهواره (Fengyun) فنگ یان ۲، چهار ماهواره فنگ یان ۳، سه ماهواره فنگ یان ۴ و شش ... در این بیانیه درباره ماموریت ماهواره جاسوسی و چگونگی ضبط تصاویر جزئیاتی بیان نشده است. .... شده بود و پس از اتمام مراحل ساخت آن قرار بود که روز چهارشنبه اولین پرتاب موشک ماهواره بر روسیه ..... سرنوشت شاردا در سریال زبان چی میشه.

  AfghanIrca Agency | رازی درکار نبود، هواپیمای مالزی با ...

  afghanirca.com/newsIn.php?id=19488
  اما نمی دانم اگر این اتفاق ها رخ داده، چطور از دید ماهواره ها پنهان مانده است. ... پس از حدود هشت ساعت، به ناوشکن ماموریت داده می شود به جستجوگران ملحق شود، اما کاربری که ... پس میتوان انتظار داشت که وقتی پای سرنوشت حدود سیصد انسان در میان است، آنها لااقل ...

  ماهواره ها و آدرس - سایت تفریحی و سرگرمی ناز بید - NazBid.ir

  www.nazbid.ir/post/?q=ماهواره+ها+و+آدرس
  این موشک ماهواره بر پس از ۸ دقیقه و ۴۴ ثانیه پرتاب توانست ماهواره های ... عملیات ساخت پایگاه فضایی «واستوچنی» از دو سال قبل آغاز شده بود و پس از اتمام مراحل ساخت آن قرار بود که روز چهارشنبه اولین پرتاب موشک ماهواره بر ... مأموریت این ماهواره از آن چنان اهمیتی برخوردار است که به طور مشترک توسط ناسا و ..... سرنوشت مهدی طارمی چه شد.

  بررسی عملکرد ناتو در افغانستان - صفحه اصلی

  dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/.../86211-بررسی-عملکرد-ناتو-در-افغانستان

  جستجوهای مربوط به سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام مأموریت

  سرنوشت ماهواره ها بعد از ماموریت

  سرنوشت ماهواره ها پس از انجام ماموریت

  ماهواره ها پس از اتمام ماموریت.

  مشکلات فضانوردان در فضا و اقدامات علمی برای رفع آنها

  سرنوشت ماهواره های فضایی

  مشکلات فضانوردان در فضا و اقدامات علمی که برای رفع آنها انجام شده

  درباره مشکلات فضانوردان در فضا

  مشکلات فضانوردان درفضا

  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی